Skocz do zawartości

[siodło] Wybór siodła a męskie sprawy.


Szatan666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Co do kształtu siodełek to może warto podpatrzeć jakie używają zawodowcy.

Podpatrzeć jakie mają siodełka gdy stoją na pedałach.

 

Ja zapytam z innej beczki: A miękkość?

Moje nie dość że nie ma rowka czy dziury to dodatkowo jest bardzo twarde.

Czy siodełka mają również mierzoną miękkość?

 

Co sądzicie o nakładkach (pokrowcach) na siodełka?

 

Jak ustalić jakie jest właściwe odchylenie siodełka do przodu?

Używam roweru do jazdy po mieście (zwykle 30 min jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mają mierzoną miekkość chyba nie. ja też dziury nie mam w siodełku ale miększe miejsce Allay free_sx i jździ się spoko. co do ustawienia to po ustawieniu odległości i wysokości ustawiłem pod poziomicę i później w trakcie jazdy delikatnie opóściłem przód siodełka. Pokrowce oglądałem i moim zdaniem nie są dobre. nie jestpotrzebne według mnie całe miekkie sipdełko, wystarczy żeby nie uciskało okolic prostaty. Ważniejsze jest chyba odpowiednio szerokie siodełko żeby były kości kulszowe podparte. To takie moje refleksje. Też szukałem siodełka i z allaya jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np WTB Pure jest ciut za szerokie - uda delikatnie dotykają siodełka. Nie sprawiało mi to żadnego problemu (zbyt delikatny dotyk by obetrzeć uda) jednak po przesiadce na WTB Rocket jest o tyle lepiej w tym temacie, że obcierania nie ma żadnego.

Ból tyłka w obu podobny, 80km dawało radę robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że przy amatorskim używaniu roweru wystarczy pomiar rozstawu 'kości kulszowych'  plus ID Match , jeśli z obu wyjdzie nam podobna szerokość siodełka to daje nam jakąś nadzieję że rzeczywiście dobrze trafimy.

ID Match  bierze pod uwagę obwód uda, więc dobiera też pod nie ,i kilka innych czynników, kształt siodełka.

 

Zapatrywanie się na to jakich siodełek używają zawodowcy pociągnęło by za sobą też pytanie jakich spodenek/wkładek używają - tak czy siak taki zestaw zniechęci ceną pewnie większość zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...