Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. oferta rowerowa 2014 cz.1


Rekomendowane odpowiedzi

A one mają jakieś magiczne właściwości? Jedyne co to mogą lekko kolorek puścić, także pierwsze pranie zalecane ręczne a potem ja się nie szczypię tylko piorę w pralce i nie protestują. A jeśli akurat prania nie robię to po prostu ręcznie w płynie, wystarczy wypłukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki mianowicie jak wyprać te koszulki rowerowe z Lidla aby nie straciły one swoich właściwości?

Są specjalne płyny do płukania odzieży technicznej - ostatnio dostałem próbkę do testów. Nikwax basefresh nawet się sprawdza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, Gdyby to była jakaś powłoka typu Goretex, gdzie kurtka kosztuje 3-4 tyś PLN, to pewnie bym się zastanawiał nad nabyciem specjalnej chemii... Tzw rowerowe ciuchy termoaktywne od wiosny 2012 piorę jak normalne ciuchy, w 40 stopniach. Nic się z nimi nie dzieje, poza normalnym zużyciem, jakiego należy się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zasada co do ciuchów technicznych (nieważne czy to lidl, czy to nike) jest taka, żeby nie używać do prania płynów do płukania

 

Hę? Jest taka zasada ale dotyczy ubrań z membraną (membrana się zatyka od płynów do płukania) ale do nie-membranowych ubrań takiej zasady nie znam.

 

Co płyn w nie-membranowych ubraniach niby robi złego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prać idzie normalnie, sam tak piorę. Obecnie koszulka sobie leży w szafie głównie, bo znalazłem za 20zł koszulkę dobrego klubu rowerowego z Danii, w sumie tylko 20zł używana, a materiał lepszy i są metki CoolMax'a i Lycry (w przeciwieństwie do Lidlowej koszulki która "podobno" ma Coolmax i Lycre, więc przy okazji polecam szukać mocno używanych koszulek rowerowych na allegro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

a po co kupować jakieś wymyślne płyny za kilkanaście złotych saszetka(na jedno pranie), jak można kupić płatki mydlane w płynie i w tym prać.
Wiele razy pisałem na forum, że skład jest niemalże identyczny (poza substancjami zapachowymi). Pisałem też że pracowałem w branży i te informacje nie są wyssane z palca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biedronce pojawiły się liczniki rowerowe za około 15 zł :D Jestem strasznie ciekawy czego od nich można się spodziewać. Stałem z nim przy kasie ale zoabczyłem że mocowanie do kierownicy ma bardzo mało średnice i odłożyłem wątpie że bym go  założył. Kupił to ktoś wogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy miałem identyczny licznik czy bardzo podobny ale kupiłem kiedyś w carrefour'ze za 9.99zł, jeździłem z nim 4 lata, po czym sprzedałem go za 15 zł. Nie jest to jakiś super nowoczesny i śliczny licznik ale spokojnie wystarczy dla amatora. Kabel w żadnym miejscu mi się nie naderwał, sensor działał jak należy, uchwyt też się dalej trzymał. Jedyne co z nim musiałem zrobić to wymiana baterii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...