Skocz do zawartości

UWAGA! Trwają prace konserwacyjne. Część funkcji forum została tymczasowo zablokowana do zakończenia prac. Utrudnienia potrwają kilkadziesiąt minut.
Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[ Damper ] - który/jaki do Cube Ams 100

• Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 artofnois

artofnois

Pro

• Użytkownik
  • 165 postów
  • Imię:Artur
Garaż Rower

Napisano 09 styczeń 2013 - 16:42

Witam - proszę o poradę w sprawie dampera do ramy Cube AMS Pro CC 100mm. Juniorowi składam rower , złożyłem 3 ht teraz pierwszy full. Akurat z damperami nigdy nie miałem styczności , stąd pytanie. Znalazłem na Alle.. X- fusiona Vector PVA
X-Fusion oraz Gianta Maestro . Chilowo mogę do 200 pln pofikać . Chłopak waży 55 kg - jazda, to zgodnie z przeznaczeniem ramy- all mountain i skok co najwyżej z krawężnika.
Warto się pchać w te wynalazki ?
Pzdr Art.

Oj kocie kocie :P Już działa.

Użytkownik Puklus edytował ten post 11 styczeń 2013 - 10:43
link update

• 0

Reklama

Reklama
  • Google

#2 durnykot

durnykot

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 4711 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 styczeń 2013 - 18:20

Link nie działa.
W tym rowerze warunkiem (prawie) koniecznym jest tłumik z platformą. W tłumiku z Gianta ( jesli to ten z Allegro, to jest za długi) bym się nie bawił ze względu na specyficzne dla zawieszenia Maestro zaworowanie ( ustawienie tłumienia kompresji i powrotu),które może nie współdziałać z Cubem.
Ten X-fusion to sprężynowiec- w tym przypadku może się okazać,że założona sprężyna będzie za twarda dla Juniora.
Dokłądajac ( wiem,łatwo się mówi) 150 PLN masz RS Sida
http://allegro.pl/da...2924470168.html
  • 0

#3 artofnois

artofnois

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów
Garaż Rower

Napisano 10 styczeń 2013 - 20:42

Witam ponownie - o RS sporo czytałem i też bym się skłaniał ku niemu. Tu jest opis X-Fusiona pracował w czterozawiasie. Tan damper Gianta faktycznie za długi , ale jest drugi , prawdopodobnie ten sam model - i 165 długość.
Tylny amortyzator - długość mont. 165mm z reulacją (2913588834) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Co do platformy - chodzi o możliwość blokowania ?
  • 0

#4 Puklus

Puklus

Emeryt

• Mod Team
  • 16708 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 styczeń 2013 - 10:51

Eh czy wy linków normalnie wstawiać nie umiecie ? musze poprawiać ... co do dampera ten Xfusion wart swej ceny bo to dobre amorki ale sprężynka będzie ważyła z 600-700g. gaziak ok 230-300g. Kiedyś kupiłem epicona za 100zł była okazja to wziąłem, myślałem ze zepsuty ale o dziwo do dziś na nim jeżdze, trochę tępawy.

na 165mm to troszke nie trafiony pomysł bo ten standard już powoli do lamusa odchodzi.
  • 0
A ja wydam 1500zł i będę jeździć ekstremalnie . Moja mama na wigrach 3 jeździła po lasach kiedyś . A ja nie mam na takim super sprzęcie nie dać rady ?

https://imagizer.ima...90/850/uy8z.jpg

string.jpg

#5 artofnois

artofnois

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów
Garaż Rower

Napisano 11 styczeń 2013 - 12:15

Sorry za linę , ale tak mi się szmacił laptok że hej. Powiadasz że X-fusion może być ? , czy pod 55kg sprężyna 300/350 byłaby ok ? Podsyłam fotkę ramiaka.

Załączone pliki

• Załączony plik  rama3.jpg   70,23 KB   45 Ilość pobrań

• 0

#6 Puklus

Puklus

Emeryt

• Mod Team
  • 16708 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 16:15

Szczerze powiedziawszy nie mam pojecia bo to nie od samej sprężyny zależy ale tez i przekładni zawieszenia, ta sama sprężyna będzie inaczej sie zachowywać w zawiasie 2:1 i 3:1. Ja w ramie mam przekładnie 3:1 i sprężynę chyba 400 i jest optymalna na 65kg z tego można by było wnioskować ze 300-350 by pasowała ... ale niechaj sie kto mądrzejszy wypowie.

W tej ramie jest wartość montażowa 165 czy 190 ? jak 165 to prawdopodobnie jest przekładnia 3:1 lub coś koło tego bo skok tłoka w takim damperze to 33-35mm o ile pamiętam. w 190 jest 50mm wiec tam by było na pewno 2:1.

Do takiej ramy jak twoja nic innego jak lekki gaziak najlepiej 2 komorowy. Oczywiście sprężyna także działa a nawet lepiej jak jest właściwa ale raz ze waży 2x tyle a dwa no trochę optycznie nie pasuje moim zdaniem.
  • 0
A ja wydam 1500zł i będę jeździć ekstremalnie . Moja mama na wigrach 3 jeździła po lasach kiedyś . A ja nie mam na takim super sprzęcie nie dać rady ?

string.jpg

Reklama

Reklama
  • Google

#7 artofnois

artofnois

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów
Garaż Rower

Napisano 11 styczeń 2013 - 17:01

Długość montażowa 165mm - tylny most 100mm , natomiast damper 165mm przeważnie ma 38mm skoku. Sprężyna jak dla mnie ostateczność , natomiast ten Sid całkiem przyjemnie wygląda. O co chodzi z tą platformą ?
  • 0

#8 durnykot

durnykot

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 4711 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 18:36

Platforma to w potocznym języku ustawienie tłumika na mocne tłumienie wolnej kompresji-czyli układ zapobiegający bujaniu podczas pedałowania ( na płaskim i pod górę)
AMSy to klasyczne czterozawiasowce, które są dosyć podatne na bujanie,dlatego warto zakupić tłumik z takim czymś.
Dla lekkiego rowerzysty sprężyna 650 może/będzie za twarda-ja ważę 85 kg i 650 była ciut za miękka.
  • 0

#9 c1ach

c1ach

Master

• Użytkownik
  • 2154 postów
Garaż Rower

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:31

Od siebie odradzam inwestycję w powyższego Sida. Kupowanie używanego sprzętu w takim wieku sprawdza się raczej wtedy, kiedy wiesz czego chcesz i jak to jest zbudowane. Dodatkowo Sidy były podatne na przestrzały między komorami, po dziś dzień trzymam takiego denata w szufladzie ;) Trochę ryzykowna inwestycja dla kogoś, kto chce wsiadać i jechać.
No i przede wszystkim wolałbym dołożyć 50 złotych do nowego:
ROCX SHOX SID XC 165 MM / AIR / NOWY OKAZJA ! ! ! (2933399517) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ponadto do ceny dolicz sobie koszt nowych tulei montażowych. Najlepiej zrobić takie u pobliskiego tokarza niemal za darmo (tylko musi się znać), oryginalne lub z jakiejś firmy mogą kosztować nawet 100 złotych za komplet.
  • 0

Forza Marzocchi!
GT i-Drive 3.0 chrupek  |  Kona Honky Tonk - stalowa fanka barowego bluesa

#10 artofnois

artofnois

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów
Garaż Rower

Napisano 13 styczeń 2013 - 12:46

no dobra , wbijam w jakiegoś gazowago dampera. A co powiecie o Suntour"ach ?
http://allegro.pl/da...2922656607.html
  • 0

Reklama

Reklama
  • Google

#11 durnykot

durnykot

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 4711 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 14:30

Tłumiki Suntoura są dosyć rzadko spotykane,wiec trudno znaleść jakieś wiarygodne opinie.
Alternatywa
http://allegro.pl/ro...2942681439.html
  • 0

#12 Puklus

Puklus

Emeryt

• Mod Team
  • 16708 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 15:25

Ja mam damper epicona, jego pierwsza edycje. Nie wiem jak nowszy ale ten trochę jak by tępy jest zeby kultura pracy było ok mam niższe ciśnienie i lekko skręcone tłumienie, jednak buja sie i tego nie uniknie. jednak ja za niego dałem tylko 100zł wiec sobie go chwale za takie pieniądze 400 by nie dał.
  • 0

string.jpg

#13 artofnois

artofnois

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów
Garaż Rower

Napisano 15 styczeń 2013 - 14:39

Witam ponownie , troszkę poszukałem i znalazłem - Rockshox SID XC - dwa zawory do pompowania , brak jakiejkolwiek regulacji , oraz X-Fusion O2 - model starszy ( niebieskie O2 na naklejce ). Fusion z tulejami , oba oczywiście używka , sprawne , ciśnienie trzymają. Cenę niebawem poznam. Co radzicie???
  • 0

#14 durnykot

durnykot

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 4711 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 17:26

W Twoim przypadku kupno tłumika bez regulacji tłumienia powrotu nie jest dobrym pomysłem.
Poczekajmy ,aż będziesz miał ceny.
Daj może linka do tych tłumików ( lub zdjęcia).
  • 0

#15 artofnois

artofnois

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów
Garaż Rower

Napisano 15 styczeń 2013 - 19:13

tłumiki wyczaiłem poza Alle... są trzy - dwa X-Fusion , z regulacją tłumienia powrotu- model O2 , oraz Sid XC - za wszystkie trzy 300 pln.
  • 0

#16 artofnois

artofnois

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów
Garaż Rower

Napisano 16 styczeń 2013 - 09:54

Proszę - ostatni bez tlenu : )

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89d576bfd35c5bd0.html
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b80fd5ada6a4f32.html
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cea5b6d33f052b50.html
  • 0

#17 Puklus

Puklus

Emeryt

• Mod Team
  • 16708 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 11:11

Po swoich doświadczeniach z 4ro zawiasowcem ja bym wybrał 2 oddzielnie dmuchane komory czyli sida ale nie wiadomo w jakim jest stanie dokładnie. Ale serwis sida powinien być prostszy niż pozostałych. żaden z nich nie ma blokady co w sumie by ja mnie je dyskwalifikowało.
  • 0

string.jpg

#18 artofnois

artofnois

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów
Garaż Rower

Napisano 16 styczeń 2013 - 13:11

no tak , blokady brak i Sid bez tłumienia powrotu. X-Fusion ???
  • 0

#19 durnykot

durnykot

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 4711 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:50

IMO za żaden z nich nie dałbym 300 pln.
Śpieszy Ci się? Poczekaj ,obserwuj...
Zresztą w tej cenie ciężko będzie kupić coś wartościowego.
  • 0

Reklama

Reklama
  • Google

#20 artofnois

artofnois

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów
Garaż Rower

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:14

czas mam - po wstępnych rozmowach 150 pln za dwa dampery X- Fusion o2.
  • 0