Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

Cichutko coś. Wszyscy szykujecie stal do Paprykarza? :)

 

Nowy etap u mnie w staliwie. Niestety nadal małe koło ;)

Przepłaciłem IMO, ale ramka mi się podoba, a graty do Koniaka przerzucę z Panasonica

a z Koniaka do Panasonica bo coś Tatuś kwękał, że też by pojeździł, a nie ma swojego :D

 

Kona_4_Sale%2B(26).JPG

 

Tera: amor, piasty, heble tarczowe... rwał twoją nać, zajączek ucieka :(

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pkt widzenia - minimum i mało, sama rama kosztowała mnie z wysyłką z USA 1300PLN, ale czekać do wiosny za 1000PLN i zagraconym garażem nie chciałem, więc poszła powiedzmy promocyjnie :D

Dobrze, że nie pójdzie w obce całkiem ręce i będzie się pałętać po KRK. W dupę nie dostała bo w ciężki teren fulowy enduracz zawsze był Kona na KRK i okolice.

Historię też ma, inny osprzęt ale dzieci woziła, była w Trogirze czy Dubrovniku, na Świętym Juriju, nad Bałtykiem no i na wydmach też - ale mandatu nie dostała bo w dół zwiała ;-)

 

6946372700_1414161332_thumb.jpg 7081971200_1414161333_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Łuuu, w wersji na bogato wygląda świetnie. Drugi fotek do katalogu. Dozbroi się :D

Cóż pan zrobisz. Stal i małe koło niestety nie jest obecnie dobrą lokatą kapitału ;) co mnie akurat pasuje :)

Obiecuję dbać jak o swoje :D Podpytam za jakiś czas na priva m.in. o amor.

Na marginesie: w jakiego 29era wskoczyłeś?

 

Wg mnie nie przepłaciłeś :thumbsup:

Dzięki, pokażę co napisałeś Żonce ;) Płaci jakieś głupie pieniądze żeby dwie godziny w tygodniu pojeździć na rowerze stacjonarnym a mi do ucha gdera jak chcę kupić rower, bo przecież jeden już mam ;):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stali sią ciągle u mnie cuś zmienia. Obecnie 2 hardtaile bo mam do tego materiału słabość :icon_confused: .

Jeden to taka sama Kona tylko na dużym kole i całkowicie sztywno no i Salsa El Mariachi.

 

4628335200_1414228470_thumb.jpg 8978382600_1414228471_thumb.jpg

 

 

P.S. zapomniałem Ci dać lakier zaprawkowy. Jak cuś daj na priva znać, może Ci go gdzieś zostawię byś nie latał do mnie, np u Tomka na Kalwaryjskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Nom, z taką stajnią chyba ciut łatwiej rozstać się z zieloną koną :)

Super kolor salsy. Kona z racji planetarki bardzo czysto wygląda.

Obie smaczne.

 

Lakier spoko. Może uda się jeszcze gdzieś spiknąć. Kraków to taka większa wioska przecież ;)

Śmignąłem trochę między blokami żeby sprzęt wyczuć i: bardziej sportowa pozycja, krótsza i bardziej narowista rama niż w panasonicu. Tego mi w poprzedniej stalówce w terenie brakowało. Będzie dobrze.

Nie mierzyłem jeszcze prześwitów, ale z tyłu pewnie zmieści się średnia kiszka. Przód wiadomo, zależnie jaki wideł się kupi. Będzie na co zbierać kasiurę w przyszłym sezonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 cali

Nie o nerkę się martwię, tylko o to, że rama może być za mała jak dla mnie. Musiałbym nogi gdzieś w połowie łydek upiłować. 182cm wzrostu wliczając garb, halluksy i asymetrię głowy. Wyglądałbym jak orangutan na szlifierce kątowej.

 

Oddity Burnsey - link ... nie istnieje na ziemii rower, którego pragnąłbym bardziej. Wsiadam na taki i momentalnie spod siodła wylatują mi stada gołębii. Z mych ust płynie głos Maryli Rodowicz. W ciągu 2 minut wyrasta mi broda a łyda puchnie trzykrotnie. Pędzę przeto dwuknardowym potworem z Rolhoffem po lasach, ulicach, samochodach, budynkach, polach, krowach, psach beszczęszczących rabatki, śmietnikach, pieszych na DDR, wszędzie. Spod mych kół nie kamienie się unoszą, lecz kwiaty i pluszowe misie. Niby uskrzydlony pegaz przelatuję przez wszelkie singletracki i zostawiam za sobą każdego maratończyka rowerowego. Poprawiając kąt kierownicy przypadkowo uzyskuję nieśmiertelność i zdobywam afekcję każdej napotkanej kobiety i każdego zwierzęcia. Zakrzywiam czas, przestrzeń i ścieżki rowerowe według uznania. Jestem zaproszony do Reality Show, Tańca z gwiazdami i mam własny blog na Kozaczku, Pudelku, rubrykę w New York Times i kilku wyznawców we wsi Bydgoszcz.

...potem budzę się, biorę zbyt głęboki oddech, wciągam ciuchy z Lidla, wsiadam na Cobię i jadę do roboty.

 

Drugi w kolejności jest Trek Sawyer 19 calowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama Kross Big Wheel 29er - aukcja z Allegro, może ktoś się skusi. Ja mam alergię na firmę Kross. Dla fanów dużych kątów, pionowo prowadzonego amortyzatora, krótkiej górnej i długich ogonów. Stalowa gwiazda polskiej myśli technicznej, prawdziwy kwiat geometrycznej geriatrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do big wheel jakby nie patrzec obok romka historia polskiego 29 i to z konkretnego materiału

szkoda tylko że poprzestaliśmy na dwóch próbach

geo,haro mary, gt peace,  dobór do potrzeb sprawa indywidualna

za kilka lat na Paprika Party jestem pewien będzie prężna sekcja fanów krossa.. ;)

 

 

Edytowane przez drezyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was jeszcze o jedną radę, ponieważ wykazujecie świetną znajomość tematu:

 

Mam 189 cm wzrostu i 89 nogę. 

Kross Unplugged ma geometrię: http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/764/foto:2/

Kona Unit ma geometrię: http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/kona/37663/unit/2

 

Raczej powinienem mieć ramę 20-21 cali. A ta rama krossa to bliżej 17stki niż 19stki (podsiodłową ma długą a reszta już króciutka). 

 

Krossa można kupić obitego za 2K, Kona jest tylko nowa za 3,6K no ale jak ma być mi niewygodnie?

 

Skąd biorą się takie różnice w budowie ram? Czy ta rama krossa będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...