Skocz do zawartości

Komentarze do filmu

 1. W: Co myślę o gravelach po roku użytkowania?

  Przez Strek, 02.04.2021


  3 minuty temu, kipcior napisał:

  Dla mnie 46-30 znacznie lepiej pasuje do charakteru gravela niż 50-34. 

  Ze mną było to w ten sposób że świadomie kupiłem Nuroada Pro z Tiagrą na pokładzie  (bo był i jest chyba nadal tańszy jak wersja Race z GRX) a to ze względu że nie byłem pewien jak się odnajdę w tego typu rowerze i w tamtym momencie nie miałem po prostu kasy na lepszą opcję. Gravel okazał się świetnym rowerem mimo moich wcześniejszych problemów z kręgosłupem. Więc zacząłem inwestować trochę  w niego chcąc zbliżyć go właśnie do ideału tego typu rowerów a i poprawić sobie komfort użytkowania gdyż hamulce mechaniczne nie są zbyt komfortowe (choć da się na nich jeździć).

 2. W: Co myślę o gravelach po roku użytkowania?

  Przez kipcior, 02.04.2021


  Dla mnie 46-30 znacznie lepiej pasuje do charakteru gravela niż 50-34. Ma to większe możliwości terenowe, a na co dzień nie czuję potrzeby posiadania większego blatu. Skoro już kupiłeś to zmień, nie powinieneś żałować. 

 3. W: Co myślę o gravelach po roku użytkowania?

  Przez Strek, 02.04.2021


  2 minuty temu, kipcior napisał:

   

  Nie jestem pewien co jest z czym kompatybilne ale zdaje się GRX400 z którąś Tiagrą, a GRX800 ze 105.

  Grx 400 (klamki) powinien zgrać się z Tiagrą 4700 , w zasadzie korbę i przedni GRX kiedyś kupiłem jeszcze przed tym zamieszaniem z koroną, leży w pudełku, tylni już chodzi jak pisałem z Tiagrą . Czekam za klamkami które może w tym miesiącu się pojawią  wraz z hamulcami. Zapytałem o te przełożenia bo nie przyglądałem się tematowi bliżej.  

 4. W: Co myślę o gravelach po roku użytkowania?

  Przez kipcior, 02.04.2021


  Podjazdy to kwestia nogi. Na 30x36 jakieś 17% (wg licznika) to było max co podjeżdżałem w siodle asfaltem i to już było dla mnie bardzo blisko końca. Co prawda w 30 stopniach z plecakiem i dwoma bidonami na rowerze ale nawet bez tego wiele by się nie zmieniło. Mam bardziej strome odcinki w okolicy ale nie próbowałem. Na pewno ktoś z lepszą kondycją nie będzie mieć problemu. Pożarówki w górach są do ogarnięcia.

  Nie jestem pewien co jest z czym kompatybilne ale zdaje się GRX400 z którąś Tiagrą, a GRX800 ze 105.

 5. W: Co myślę o gravelach po roku użytkowania?

  Przez Strek, 02.04.2021


  3 minuty temu, kipcior napisał:

  46x11 zabrakło mi dokręcając do 70km/h z 14% nachylenia. Ale na płaskim? 

  Czyli generalnie podmiana nie ma większego znaczenia dla przełożeń i w sumie można by wymienić tylko klamki które ograną i przód Tiagrę i tył dedykowany GRX? A podjazdy? Z Tiagą nie jest tak źle , powiem że podjeżdża się całkiem fajnie.

IP.Board Videos by DevFuse
×
×
 • Dodaj nową pozycję...