Skocz do zawartości

[Koła] Zestaw do oceny


Peterp079

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję złożyć w miarę lekkie i jak najbardziej wytrzymałe koła.

Co powiecie na poniższy zestaw:

 

Obręcze: Mavic XM 719 Disc - 460g

Piasty: Novatec D711/712SB (Czerwone, 32 szprychy)- 190/272g

Szprychy: Datmoor Czarne - waga nieznana... Zna ktoś może??

Nyple: No właśnie. Nie wiem jakie za bardzo. Mosiężne czy aluminiowe? Kolor czerwony koniecznie. Prośba o Wasze sugestie.

 

Rower do jakiego kółka są potrzebne to Giant Trance. Waga jeźdzca 85-87kg plus czasem jakies oprzyrządowanie.

Budżet do 1500zł

Czy myślicie że taki zestaw jak wyżej będzie dobrym posunięciem czy może coś lepszego ktoś zaproponuje w tej cenie. Dodam że piasty też muszą być czerwone...

I jeszcze jedno pytanie. Jaką kasetę do tego 9-o rzędową tak aby dobrze współpracowała z piastami Novateca? Obecnie mam Shimano HG30.

 

I jak nikt nie pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szprychy to straszne kloce. Są to najniższe modele Pillara robione na zamówienie dartmoora. Pillar defakto to dobra firma, ale ten model waży strasznie dużo i bez szału jeśli chodzi o wytrzymałość.

Polecam Ci sapim dlight.

Co do obręczy to może ZTR crest?

Składałem jednej osobie z tego forum zestaw:

Novatec d711/d712.

Dlighty i ztr crest. Waga wyszła w okolicy 1600gram, mozna zejść z wagi na aluminiowych nyplach.

Link do kół

Moge Ci dać nick na PW osoby które ma takie koła ;) Oczywiscie czerwone piasty to nie problem

Można by jeszcze zejść z ceny dając piasty Rivala http://www.kingkonghubs.com/pro_kdfs700.asp konkurencja do Novateca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te kółka. Mogły by być takie jak najbardziej. A czy te ZTR - y są tak wytrzymałe jak XM719?? I czy można do nich stosowac dętki? I jak będą się sprawować przy łącznej wadze mojej i roweru ok 100kg? No i jeszcze gdzieś wyczytałem że nyple alu są za słabe do zastosowań Trail/lekkie enduro. Czy to prawda czy nie będzie miało wpływu??

 

Sory źle napisałem. Nie Trail/enduro a bardziej Trail/AM

 

Znalazłem że te ZTR Crest to sa raczej low pressure przy takiej wadze jak moja. W takim wypadku jesli chodzi o obręcze to chyba jednak zostanę przy Mavicach. W związku z tym zestaw by wyglądał mniej więcej tak:

 

Obręcze: Mavic XM 719 Disc - 460g

Piasty: Novatec D711/712SB (Czerwone, 32 szprychy)- 190/272g

Szprychy: Sapim Dlight - 64szt - 309g

Nyple: Raczej mosiężne - jakiej firmy polecacie??

 

Czy z mosiężnymi nyplami zmieszczę się w wadze do 1800g? Bardzo lekkie to to nie jest... Ale zależy mi na wytrzymałości.

Chyba że może jeszcze jakieś inne obręcze polecicie lżejsze niż XM719 a odpowiadające wytrzymałością i w rozsądnej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli kupujesz czarne od dartmoora zwroc uwage czy nie sa lakierowane bo ciezko sie je skłąda. CO do piast miałem tez te Novateki kipić ale z racji ze z zaciskiem ważtył tyle damo mniej wiecej co dartmoor vee one czy NS primary casette, kupiłem NS bo była sporo tansza. Mam kilka szprych dartmoora mage je zwazyc ale nie jest to pełen komplet, możliwe ze mam gdzieś ich wage zapisana, poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem propozycję takiego zestawu jak poniżej z bikestacji.

I chyba wlasnie na to sie zdecyduje. Jedyne czego nie jestem pewny to tych Novatecow ale DT Swissy drogawe troche...

 

Piasty Novatec 711/712

Szprychy Sapim CX-Ray czarne

Nyple sapim polyax czerwone

Standardowe zaciski zamienione na KCNC wersja tytanowa 44g

Cena kół 1500zł. Waga będzie coś około 1650g.

Cyba to bardzo sensowne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...