Skocz do zawartości

[Okulary] Jakie wybrać?


Gizmo21

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem i używam Uvex Racer 3 szkła wymienne za 159 zł. Nie narzekam, ale wiem że zapłaciłem za markę.

Problem parowaniu przy podjazdach i zatrzymaniu istnieje mimo specjalnej powłoki antifrog po wewnętrznej stronie szkieł.

Szkła są delikatne, i każdy upadek to rysa, należy uważać także przy czyszczeniu.

Najsłabszy element to plastikowo-gumowy nosek, który czasem wypada i ostatnio mi się złamał po którejś z kolei zmianie szkieł - najczęstsze zmiany to przezroczyste i żółte szybki. Skontaktowałem się w sprawie noska do dystrybutora i obiecał przysłać, zobaczymy na razie czekam

Ilość szybek nie jest ważna, dla mnie najlepsze byłyby fotochromy, uniwersalne, ale nie znalazłem zadowalających.

 

Po zakupie moich Uvex-ów w Decathlonie oglądałem te z 1 linka podanego przez kolegę Gizmo 21 i wyglądają nieźle, a nawet lepiej leżały mi z powodu gumowych zauszników, w Uvex-ach są one z tworzywa. Cena 2 razy niższa, 4 szybki, pole widzenia duże, niemal identyczne z Uvex-ami, zapasowy nosek, sztywne etui.

Miałem wrażenie, ze to idealna podróbka Uvex Racer.

 

Witam,

 

Czy otrzymał Pan noski do okularów Racer ?

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepne się jak można,

 

Co powiecie o okularach Fischera - FS-19? Zamierzam zakupić jakieś glace przed sezonem, a Fischer jest niedrogi, dość ładny i chyba dobry (?). Jeśli nie ten model to może coś innego? Cena do 150. Czy ten model FS-19 nie jest czasami zimowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam - pytanie głównie do pań.

Jakie macie okulary i co ewentualnie polecacie. Muszę zakupić coś nowego, niekoniecznie z wymiennymi szkłami. Kolor szkieł biały, ważne aby nie wystawały za bardzo z obrębu głowy (damski rozstaw).

Koszty - do 100 zł.

Podoba mi się coś w stylu:

http://bhp-gabi.pl/ZDJECIA/U/okulary/9160.275.jpg

http://bhp-gabi.pl/ZDJECIA/U/pheosb.jpg

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A patrzyłeś na nowe okulary Accent Tempest?? http://velo.com.pl/produkty/?m=1&pk=%&id=3356

Wiem, że to troche więcej niż planowałeś wydać, ale widac, że są bardzo lekkie. zaledwie 20 gram. Ja sie chyba na nie zdecyduje. Z tego co napisali mi z Velo to wkrótce powiiny byc w sprzedaży. Jak juz je dostane to napisze jakie wrażenia :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kris2011. Pooglądałam je sobie i może bym się zdecydowała jakby było to polecenie kogoś, kto je już ma i używa ;). Póki co wiedza o samej gramaturze mi nie pomaga w wyborze, 20 czy 30 czy 5 gram nie jest dla mnie wyznacznikiem, wolę praktyczność (wygodę) i wygląd. Nikt nie jeździ w szkłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja kiedyś kupiłem okulary z ciemnymi szkłami, nie pamiętam już firmy, dość ładne i wygodne, ale nie lubię jeździć w ciemnych szkłach, wiec po kilku jazdach okularki leżały. Jednak jazda bez okularów jest niebezpieczna, a muszki i odpryski błota w oku to nic przyjemnego, dlatego kupiłem okulary z wymiennymi szkłami, przezroczystymi i ciemnymi. Ciemnych nie użyłem ani razu, jeździłem w przezroczystych. Okulary to tani produkt za 25pln, wyraźnie wykonanie nie najlepsze, średnio leżały na głowie. Na obecny sezon kupiłem Accenty Tornado, jakość wykonania wyraźnie lepsza, lepiej leżą i są ładniejsze. Także Accent to raczej dobry wybór, a modeli maja tyle że powinnaś coś znaleźć dla siebie. Najlepiej jednak w sklepie sobie pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Właśnie odebrałem swoje nowe okulary Accent Tempest :) jeszcze w nich nie jeździłem, ale muszę przyznać, że pierwsze wrażenie robią naprawdę super. Leciutkie, w ogóle ich nie czuc na głowie, trzy pary soczewek w komplecie. Narzie nie żałuję wydanych pieniędzy.

 

Jak tylko przetestuje je w tereni dam znać jak z parowaniem itd. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 różne modele okularów firmy Accent. Pomijam kwestię, że nie mogłem dobrać nigdy odpowiedniej szerokości bo to jest indywidualny parametr. Z każdymi coś było nie tak. A to wytarły się noski, a to odpadały, a to się odginały i okulary obcierały nos, w niebieskich blakły ramki, z czarnych lakier odchodził, wymienne szkła były dość delikatne i potrafiły pęknąć, raz pękła mi przy śrubie ramka - generalnie nie polecam.

Długi czas używałem okularów Scotta (model Sniper) i byłem z nich baaardzo zadowolony - przede wszystkim duża szyba dokładnie chroniąca oczy, wytrzymałe, po 3 sezonach zszedł tylko lakier z loga Scott w miejscu, gdzie przesuwały się po nich paski od kasku. Te okulary mają tylko jeden problem - są drogie.

Teraz kupiłem fotochromatyczne Shimano. Jak na razie tylko w nich spacerowałem i muszę powiedzieć, że są niezłe. Wygodne miękkie noski, regulowane zauszniki, dobra dla mnie szerokość. Okulary zdecydowanie szybciej się ściemniają niż rozjaśniają. Ściemnienie zajmuje, wydaje mi się, min. minutę (nie mierzyłem z zegarkiem ;)) do najgłębszej czerni. Rozjaśnienie ze 2x tyle. Nie wiem jak będzie się to sprawdzać w warunkach jazdy - w trakcie sezonu górskiego będę badał i donosił. ;)

Mama korzystała z okularów Uvexa, nie rowerowych, za ok. 80zł - szybko się rozleciały, nie była z nich zadowolona.

Kolega zaś ma Decathlony, dał za nie ok. 70zł, ma je już 4 sezon i, zaświadczam osobiście, nie ma na nich śladu zużycia. Nie może się ich nachwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przed zakupem należy dokładnie przymierzyć okulary. Ja też długo miałem problem z dobraniem odpowiedniej szerokości,ale w końcu się udało. Co prawda nie firmy Accent,moje były droższe,ale do dnia dzisiejszego ( mam je już 2 lata) nie żałuję. Koniecznie daj znać jak sprawdzają się w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje małe doświadczenie z okularami:

 

Brenda - z polaryzajcą. Na ryby super, na rower i do auta już nie tak bardzo. Nie wiedzieć czemu polaryzacja "męczy " mi oczy. Przymierzałem kilka różnych modeli różnych producentów- efekt ten sam.

 

Rok temu poszedłem do Decathlona -największy chyba wybór googli w Szczecinie. Po przymierzeniu wszystkiego co mieli :) zostały mi tylko 3 pary, które nie zniekształcały obrazu i widziało się dobrze.

 

Wybór padł na Uvexy - model Attack, takie jak te

http://allegro.pl/nowe-okulary-uvex-attack-wysylka-gratis-barsop-i2164652600.html

Nosi się super, nie męczą oczu, nie przesuwają obrazu.

 

Inną parą, która mnie urzekła, były okulary R2. Wersja miałą być z fotochromem - model Peak zdaje się, ale chyba były założone szkła tylko dymione - jakoś nie chciały się ściemniać (szkła są wymienne).

 

Wiem teraz jedno - bez przymierzania nie kupie żadnych okularów, może moje oczy są dziwne i nadwrażliwe, ale niekóre nawet wysokie modele znancyh producentów wypadały gorzej niż inne tańsze.

 

PS. Uvexy kosztowały mnie ok. 120pln, te R2 można na necie dostać za ok. 100pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Pierwszy wyjazd z nowymi okularami Accent'a mam już za sobą i muszę przyznać, że jestem zadowolony. W ogóle ich nie czułem na głowie. trzy pary soczewek w komplecie pozwalają dobrać najbardziej odpowiednie dla siebie. Nie miałem żadnych problemów z parowaniem. Rewelacja. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat :icon_wink: ...Znacie jakies okulary ktore nie paruja? Chodzi mi o takie na pochmurne dni(zolte, przezroczyste). Jezdze w zoltych Crivitach z Lidla i jest poprostu masakra na podjazdach, paruja strasznie ze nic nie widze i musze zsiadac. A moze jest jakis patent na ta dolegliwosc?

Chcialbym przekroczyc na ten cel nie wiecej niz 200pln z mala odchylka jesli warto by bylo doplacic do niezawodnosci :icon_wink:

Z gory dzieki za wszelkie propozycje i porady smile.gif

 

 

Owszem, jest taki patent. Trzeba szybciej podjeżdżać wtedy nie zdążą zaparować :) Sprawdzone w praktyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat bo nie chcę kolejnego tworzyć.

 

W ramach szaleństwa zakupów akcesoriów i odzieży rowerowej przyszedł czas na okulary.

Do tej pory korzystałem z różnych modeli firmy Uvex i zawsze byłem zadowolony.

Dlatego też zastanawiam sie nad zakupem kolejnych okularów tej firmy.

 

UVEX Attack czy UVEX TITAN

 

Jak się one sprawdzają?

 

Jakoś nie przemawiają do mnie okulary z wymiennymi szkłami ze względu na ich podatność na łamanie się ot tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj rano jechałem do pracy i miałem kilka podjazdów i szybszych zjazdów i nie odnotowałem żeby mi Tempesty parowały tak wiec ja mogę je polecić. tak jak wspominałem prędzej bardzo lekkie i wygodne. Wogóle ich nie czułem na głowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam decathlonowskie 700 - na promo 60zl kosztowaly. Na rower czy biegi sa po prostu za######iste. Lepsze jakie widziałem to już typowo do biegania (nie pamietam numeru), bardzo podobne ale oprawki z jakby gumy ktora dopasowuje ci sie do ksztaltu czaszki. Czegos lepszego z tyloma parami szkieł, noskami itp imho nie znajdziesz. Miałem już masę okularów i te jak na razie są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam na Allegro okulary Adler. Jestem całkiem zadowolona - lekki szkielet z plastiku + gumowe noski, 3 komplety wymiennych szkieł (najciemniejsze są czerwono-żółtą dosyć ciemną lustrzanką, żółte całkiem nieźle nadają się na strzelnicę; szkła nie wypadają z oprawy). Za jakieś 45 zeta nie mam co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano jechałem do pracy i miałem kilka podjazdów i szybszych zjazdów i nie odnotowałem żeby mi Tempesty parowały tak wiec ja mogę je polecić.

Na zjazdach to zadne Ci nie zaparuja, a ze na podjazdach Ci nie parowaly to tez mnie specjalnie nie dziwi bo temperatury teraz wyraznie wyzsze ;) , no chyba ze jechales w okolicach 0*C, ale tez wazne co to byly za podjazdy bo do pracy to raczej w ostrym terenie nie jechales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...