Skocz do zawartości

<<CROSS - Bike Team>>


Selvan82

Rekomendowane odpowiedzi

Crossamator jak już zdecydowałeś się na te konkretne dwa modele to według mnie lepiej kup phanatica. Unibiki są dopiero od niedawna i ciężko znaleźć ludzi, którzy na tych rowerekach przejechali parę tysiaków i mogą powiedzieć coś więcej o nich.

 

Bikezaglebie dokładnie całkowicie się zgadzam z tym co mówisz. Widziałem raz taką scenkę. Jadę sobie na przełęcz kocierską - 4 km podjazdu po asfalcie i w połowie podjazdu mijam syna z ojcem na makrokeszach ojciec postury słonia a jedzie na rowerze takiej samej wielkości jak jego na oko 10-12 letni syn i słyszę ja mówi do syna kręcąc z prędkością światła na 1:1 "coś te przerzutki jakieś słabe i ten amortyzator nic pod tą górę nie daje pójde tam opieprzyć ich w tym sklepie......" <_< . Rowerki z 20 kilo takie udawane full suspension....z kauflandu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wybor dokonany padlo na Kellysa Phanatica tylko teraz potrzebuje pomocy gdzie moge jescze kupic owego Kellysa z rocznika 2005 ??ps. Najlepiej Warszawa i okolice ostatecznie gdzies w Polsce wink.gif ps. w Czeskiej Republice juz znlazlem za 2000zl wink.gif ale zebyscie nie mysleli ze jestem jakis leniwy to znalazlem juz pare sklepow w ktorych sprzedaja Kelllysy tylko jak na razie nie mam czasu zeby pojezdzic popatrzec ,porozmawiac :/ sami wiecie jak to jest praca studia ehh szkoda mowic :/ w tych ktore mialy www niestety byly tylko z 2006 za jakies 2700zl :/ a no i sorka znlazlem 1 w ktorym byl za 2500 smile.gif no ale w porownaniu z tym Czeskim za 2000zl to jest dosc spora roznica :/ wiem ze Selvan pisal ze kupil swoj za 2150 powiedz jak to zrobiles :DDD i gdzie wink.gif Za wszelka pomoc z gory dziekuje sleep.gif smile.gif Ps.KELLY'S PHANATIC 05 WANTED :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sivin swojego Phanatica kupiłem w jednym ze sklepów rowerowych w Opolu, kupowałem go w listopadzie. Na początku miałem kupić Exquisite'a ale jak tylko zaproponowali mi Phanatica z upustem 650 zł to wtedy wybór stał się oczywisty :twisted: Rowerek sprowadzili mi z Czech, serwis mam na miejscu. Najlepiej przjdź się po sklepach gdzie dostępne są Kelly'sy i pogadaj o tym aby Ci ściągneli ten rowerek z Czech. To chyba najrozsądniejsze wyjście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zima a sezonu ni ma....... :)

Mój dystatns tego roczny 0 km. na razie trochę biegam. Ja w tym sezonie planuje minimum 7000 km. A zadowolony będę jak przejade ponad 8 000. B) Już w jednym sezonie, który zacząłem w marcu i jeździłem do grudnia siadło 6700. A w tym roku szykuje się dużo wyjazdów i mam dużo czasu wolnego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie planuję ogólnego dystansu. Postawiłem sobie tylko kilka wyzwań: 1) dojechać w 3 dni nad morze (ok. 600km); 2) obrócić do Kielc i z powrotem w ciągu jednego dnia (ok. 260km); 3) obrócić do Opola i z powrotem w ciągu jednego dnia (ok. 240km); i do wiosny jeszcze pewnie coś wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że wjeżdżam tu ze swoimi 26" kołami ;)

Mam pytanko, bo nie mogę odnaleźć jakichś tabelek wzrost/rozmiar ramy odnośnie rowerów crossowych. 19" w przypadku crossa to mniej więcej od jakiego wzrostu byłby odpowiedni? Kolega szuka czegoś, na razie wygrywa opcja Unibike Crossfire, tyle że produkowane są od 19' wzwyż, a kolega nie jest słusznego wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej iść do porządnego sklepu i przymierzyć popytać gościa w sklepie.

Tylko trzeba być czujnym bo często gość w sklepie nie zauważa, że przymierzasz crossa....i doradza ci wielkość ramy jak dla mtb , czyli minimum 15 cm odstępu między górną rurą a kroczem. Wtedy mu delikatnie przypomnij, że nie kupujesz crossa a nie górala. Według mnie w crosie duża rama jest lepsza (oczywiście nie za duża) od małej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady odnośnie rozmiaru. Kłopot w tym że kolega jest wzrostu powiedzmy 165cm (strzelam) więc np. Unibike chyba w ogóle odpada, bo najmniejsze crossy produkuje chyba z 19", co może być za dużo. na razie prowadzi opcja Meridy Crossway 8200 (są 41 i 44 cm też), tyle że nie wiem czy się uda gdzieś upolować teraz w Łodzi taki rozmiar żeby przymierzyć, bo w Łodzi z Meridą słabo raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak jest nas mało w poprzednim sezonie poza STORMEM moim siostrzencem widziałem tylko 2 crossy

a co do wielkości ramy to poiwem wam za ciesze sie że mam te 10cm odstepu przydaje się jak jak trzeba jechać dłuzszy czas po jakichś wertepach ( czytaj szanuje swoje klejnoty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam1987

Witam wszystkich razem jak i z osobna...mam pytanie do Johnny'ego <_< ..mam zamiar sobie kupić rowerek i wybór padł na ten sam model, którego posiadaczem jesteś Ty(Author Stratos SX) i chciałem własnie zapytać,czy jesteś zadowolony ze swojego wyboru.. bo jeszcze się waham pomiędzy Author Zenith..z góry dzieki za wszystkie opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie trudno zgadnąć mogę powiedzieć tylko jedno : oczywiście, że jestem zadowolony z mojego stratosa !!!. :unsure:

Wogóle z crossami authora mam już paroletnie( konkrenie ponad 4 lata) doświadczenie ( wcześniej zajeżdżałem reflexa) i powiem ci tak są wytrzymałe, lekko i przyjemnie się na nich śmiga.

Oprócz manetek stratos jest na alivio,o którym dużo ludzi ma jak najlepszą opinie również na tym forum.

Co do zenitha to nie wiem, ile kasy chcesz wydać. Ale stratos nie jest drogi jak na jego jakość więc możesz se resztę kaski przeznać na licznik, plecak, lampki inne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...