Skocz do zawartości

[Amortyzator] XCR LO - zwiększenie skoku, zmiękczenie


Rekomendowane odpowiedzi

ale na końcu tej sprężyny negatywnej jest taka cienka, biała plastikowa jeszcze i dopiero na nią gumowa. Teraz rozkręciłem, skręciłem jeszcze raz i dalej jest krzywo, ale już w inną stronę i nie stuka więc już to zostawię jak jest, mam nadzieję że nic się nie stanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 @RafalSBK,zrozum ze kolega @sebaxgh niema tlumika! ;)

 

po 2, mowilem ze bedzie stukalo.

 

po3, nie masz zadnego zaworu,wiec po prostu wyjales sprezyne pozytywna z tlumika a to nie oznacza ze masz powietrzny amor...

 

tak narysowalem, zeby bylo fajniej:P

 

Fotka1

Fotka 2

 

mysle ze 2 komore zeby zrobic tak jak w solo air, zeby sie sama regulowala i rozwiazac to za pomoca wentyla z mocna sprezyna powrotu, tak zbey przy 100psi w gornej ladze, przepuscil do dolnej jedynie 20psi (dane z dupy, dla przykladu).

 

jednak, mozna rozwazyc dodanie wentyla od spodu (dla tych comaja tokarke w domu:)

 

 

 

w sumiemoglobybyccalkiem ciekawie,jak zrobie rysunki wykonawcze i ktos mi dorobi (alboja w czasie wolnym na PP) potrzebne elementy, to po zlozeniu xcr-a dam znac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zacząłem się zastanawiać czy by faktycznie nie wyjąć jednej sprężyny, tylko nie wiem czy jak będzie druga goleń pusta to czy będzie dobrze działał, bo niby jest fajny miękki, ale tak jak by trochę nierówno wchodzi. I nawet elastometra bym nie musiał zakładać bo nie dobije go do końca, 11cm i już sprężyna jest za twarda na moją wagę żeby dalej wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łeb mi pęka po zawodach drifting-owych więc teraz się nie rozpisze.

nie wiem co się dzieje z waszymi xcr'ami, mi wszystko dobrze działało i żadnych stuków nie było nawet z przyciętą sprężyną negatywną.

a co do wersji z powietrzem to dyskusje zostawmy jak założę osobny temat, tylko muszę go trochę dopracować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało mi się wyciągnąć elastomer. Nie polecam odkręcać korków naprężenia wstępnego kluczem żabką lub podobnym. Ja uszkodziłem sobie tym sposobem lekko ten gwint plastikowy i porysowałem lekko amortyzator. Od razu poszło gdy wziąłem do ręki śrubokręt i młotek. Może w przyszłości ktoś będzie chciał to zrobić to opiszę dokładnie jak to zrobić szybko.

Co będzie potrzebne:

- Szmatka

- Śrubokręt (nie za ostry)

- mały młotek

- trochę odwagi :icon_cool:

Zaczynamy!

1. Bierzemy do ręki szmatkę składamy dwa lub więcej razy (zależy od grubości) owijamy nią śrubokręt.

2. Przykładamy do gwintu i lekko pukamy w śrubokręt. Uważamy żeby śrubokręt nie wyjechał bo zniszczymy plastik.

3. Gdy odkręcimy wyciągamy korek ( u mnie wyszło razem ze sprężyną, gdyby nie wyszła to zwyczajnie wciskamy amortyzator i wyjdzie sama)

4. Bierzemy sprężynę i śrubokręt. Wyciskamy śrubokrętem górny korek sprężyny od środka. Później również śrubokrętem wyciskamy elastomer.

5. Składamy wszystko razem i cieszymy się! :woot:

Cała operacja trwa dziesięć minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...