Skocz do zawartości

[hamulce] LX 2005/6 VS Avid 5


jacekkoz

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam klamkometki alivio, przejchałem 3000 km i tak smaoczynnie pojawiły sie luzy w klamkach :/ może od z.....ych ciężko działających tarczówek mechanicznych:/ . No i pytanie moje do Ciebie to jak zlikwidowałeś te luzy w klamkach :] no to wsio czekam :D

 

nie wiem jak w innych klamkach alivio ale u mnie byla sruba mocujace pistolet (to co naciskasz) dokrecilem, 2 paski zatrzaskowe i ni ma luzow :] nie za ladnie po wypadku wygladaly bo cale porysowane byly, ale dzialaly :] paski zatrzaskowe przydaja sie :> powodzenia... sory ale nie zagladalem wczesniej tu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sądzicie,

czy jest jakaś różnica w lx z zeszłego roku, które kosztowały drożej, od tych które są oferowane w tym roku pod hasłem lx'05?

 

wiema ze na pewno opakowanie jest inne, bo shimano zwykle nie pakuje tak ładnie (dowiedziałem sie w sklepie) i w komplecie jst fajka, czego nie było wcześniej, no i oczywiście cena jest inna:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sądzicie,

czy jest jakaś różnica w lx z zeszłego roku, które kosztowały drożej, od tych które są oferowane w tym roku pod hasłem lx'05?

 

wiema ze na pewno opakowanie jest inne, bo shimano zwykle nie pakuje tak ładnie (dowiedziałem sie w sklepie) i w komplecie jst fajka, czego nie było wcześniej, no i oczywiście cena jest inna:-)

 

No Shimano ma taki haczyk w tym roku ze robi opakowania za 10zl !! te ladne wlasnie !! popytjcie sie w sklepie czy maja bez takich opakowan bo powinni miec pare takich czesci sam wiem jak kupowalem czesci to kupowalem bez opakowan bo oczywiscie sprzedawca zaprzyjazniony :] i dzyszke taniej bylo zawsze :] ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze takie małe pytanko.

Mam klameczki LX. Do tego moge kupić Avidy 5 albo hample LX . Które będą lepszym rozwiązaniem? Czy LX będą lepiej ze sobą współpracowały niż mix avid-shimano, czy tez nie będzie różnicy?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
ja sie tez troche na LX zastanawiałem, ale nie pasowałyby mi kolorystycznie i wszyscy pisza ze Avidy sa duzo lepsze

Kto i gdzie? Skoro wszyscy piszą to pewnie nie będziesz miał problemu z przytoczeniem choćby kilku takich wypowiedzi z uzasadnieniem? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle żeby kupić lepiej Avidy myślę że będą lepsze i tańsze

 

moim zdaniem a hamulce wzialbym Avidy i jak zajedziesz klocki to ewentualnie zakupisz takie z wymiennymi okladzinami

 

Dobrze zrobisz jak kupisz SD5. Bo z LX'ami mam mieszane doswiadczenie...

 

Co do hamulców to brałbym AVIDy "piątki" ewentualnie przy troche wiekszym nakładzie finansowym rewelacyjne "siódemki".

 

No pewnie tak, ale za ta cenę to chyba nic lepszego nie uświadczysz

A Avid to zawsze Avid!

 

 

to tylko z tego tematu, ja nie twierdze ze Avidy lepsze bo nie jezdziłem ani na Avidach ani na LX, gdyby LX były czarne to bym kupił LX, bo to zawsze wymiana klocków tansza, choc i tak nie wiem czy sie nie zdecyduje na LX, mimo ze mam czarna ramke, ale jakos to bedzie moze wygladało

 

a Ty Odi co w koncu kupiłes, bo tez sie nad jednymi z nich zastanawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięnie ładnie, ale w czym się to przejawia ze avidy sa lepsze?

 

I czy to jest tak generalnie że avid jest miodzio, a reszta bee, czy chodzi o konkretne modele?

 

też sie zastanawiam co kupić avid 5 a moze 7 czy lx z równoległym prowadzeniem, a moze nowe lx?

biorąc pod uwagę kolor (srebrny) to duzego wyboru nie mam, ale chciałbym kupić coś dobrego i być przekonany że to był najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięnie ładnie, ale w czym się to przejawia ze avidy sa lepsze?

 

I czy to jest tak generalnie że avid jest miodzio, a reszta bee, czy chodzi o konkretne modele?

 

też sie zastanawiam co kupić avid 5 a moze 7 czy lx z równoległym prowadzeniem, a moze nowe lx?

biorąc pod uwagę kolor (srebrny) to duzego wyboru nie mam, ale chciałbym kupić coś dobrego i być przekonany że to był najlepszy wybór.

 

Bron boze nie kupuj LX z rownoleglym prowadzeniem !! po 2000tys km łapia niezle luzy i jak jedziesz to cigle slyszysz brzakanie szczek hamlcowych !! pozdr... :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ralf te wypowiedzi to właściwie takie bezsensowne gadanie bez żadnych konkretów. Myślę że nie byłoby większej różnicy między tymi hamulcami, a wybór będzie bardziej kwestą upodobań. Ja jeszcze niestety nic nie kupiłem ze względów finansowych :) A już mnie szlag trafia na moich starycz, ledwo działających hamulcach. Tak więc kwestię tego wyboru mam ciągle przed sobą, jak kupię to się pochwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralf te wypowiedzi to właściwie takie bezsensowne gadanie bez żadnych konkretów. Myślę że nie byłoby większej różnicy między tymi hamulcami, a wybór będzie bardziej kwestą upodobań. Ja jeszcze niestety nic nie kupiłem ze względów finansowych ;) A już mnie szlag trafia na moich starycz, ledwo działających hamulcach. Tak więc kwestię tego wyboru mam ciągle przed sobą, jak kupię to się pochwalę :)

 

hmmm no moze i bezsensowne, ale to nie moje wypowiedzi tylko tych, którzy sie tu wypowiadali, a ze nie napisali zadnych konkretów dlaczego to juz inna sprawa, ale cos w tym musi byc, skoro przegladnąłem ten temat i nikt w sumie stanowczo nie mówił ze lepiej bedzie kupic LX niz SD5, wiec cos w tym jest, no chyba ze każdy sie kieruje w swoich wypowiedziach, ze Avid to zawsze Avid i nic lepszego nie ma.

no a to ja nie wiem, bo patrzałem na klocki Authora, same okładziny 72mm kosztuja 27zł 4szt, a całe klocki komplet 4szt 77zł, wiec juz na pierwszej wymienie byłoby sie 50zł do przodu, a to jednak jest dość dużo.

a czy do LX pasuja wszystkie klocki 72mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bron boze nie kupuj LX z rownoleglym prowadzeniem !! po 2000tys km łapia niezle luzy i jak jedziesz to cigle slyszysz brzakanie szczek hamlcowych !! pozdr... :glare:

 

wczoraj gladamłem te hamulce na rowerze po 6 tys km i żadnych luzów, jak to możliwe?

pytałem czy coś brzęczy i nic.

hamulce były założone w zeszłym roku, może coś sie zmieniło?

 

czy ktoś wie o tych luzach z własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do luzów w LX 2004 to może i nie powinienem zabierać głosu bo nie miałem z nimi styczności, ale wszystkie opinie jakie słyszałem były negatywne i dotyczyły dzwonienia spowodowanego szybko pojawiającymi się luzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie o tych luzach z własnego doświadczenia?

Ja miałem XTeki z równoległym prowadzeniem i miałem okazję doświadczyć tych luzów. Przez te luzy hamulec "klekota" - wkurzało mnie to strasznie, więc sprzedałem te hamulce i kupiłem sobie Avidy SD 5R - przy Avidach nie ma kompletnie do czego się doczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ci nie zazdroszczę.

 

można jeszcze wiedzieć jaki masz styl jazdy i w jakim ternie wykorzystujesz te hamulce, tak zebym tylko wiedział, bo skałniam się w stronę avid 7. Wydaje mi sie że bedą o wiele lepsze od "5". Przynajmniej niektóre różnice widać gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze wiedzieć jaki masz styl jazdy i w jakim ternie wykorzystujesz te hamulce, tak zebym tylko wiedział, bo skałniam się w stronę avid 7. Wydaje mi sie że bedą o wiele lepsze od "5". Przynajmniej niektóre różnice widać gołym okiem.

Mój styl jazdy to XC, a teren najróżniejszy - wszystkiego po trochu. Avid 7 różni się od 5 raczej tylko klockami hamulcowymi, a te jak wiadomo po kilku tysiącach nadają się do wymiany. Avidy 5 z klockami Corrateca hamują mi znakomicie i nie widzę potrzeby stosowania jakiś RimWranglerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie różnica miedzy 5 a 7 to nie tylko klocki.

spora różnicą jest uszczelka linki, która tu jest krótka, a jak wiadomo długie szybko pękają, po za tym regulacja napiecia spręzyny jest na ampul i jeszcze mocowanie linki, chociaż nie wiem czy to ma akurat wpływ ale też jest inne. no i na końcu klocki z wymiennymi okładzinami, chociaż to uważam za zbędne, ale jak na 50 złotych różnicyw cenie to wydaje mi sie że sporo i chyba warte zwiększenia inwestycji.

 

ale wcześniej mysłąem żeby zeby zainwestować w hamulce, tóre bedą miały bajer w postaci równoległego prowadzenia, ale za nomową forumowiczów, przekonałem się do avidów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spora różnicą jest uszczelka linki, która tu jest krótka, a jak wiadomo długie szybko pękają, po za tym regulacja napiecia spręzyny jest na ampul i jeszcze mocowanie linki, chociaż nie wiem czy to ma akurat wpływ ale też jest inne. no i na końcu klocki z wymiennymi okładzinami, chociaż to uważam za zbędne, ale jak na 50 złotych różnicyw cenie to wydaje mi sie że sporo i chyba warte zwiększenia inwestycji.

Co do uszczelki linki to przecież nie ma problemu aby ją skrócić. Regulację sprężyny w moich 5 też mam na ampul a mocowanie linki chyba jest identyczne - patrzę na zdjęcie SD7 i nie widzę różnicy w mocowaniu (chociaż może u mnie jest prosotpadle a nie ukośnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poirównywałem szczeki tylko zdjęciach (w allegro) i te 5, które tam znalazłem nie wygladaja na takie co co mająregulacje na ampul, jeśłi mają to chwałą im za to, bo zwykłe gwiazdki są do niczego.

natomiast uszczelka - wszystko mozna zmienić, przerobić ale to jest dodatkowy czs i i koszty a wiadomo i tak że to nie bedzie to co już jest gotowe i dopasowane, mi sie wyadje że warto dołożyć i wziąć 7.

Chociaż i tak nie jestem jeszcze do końca przekonany do avid.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w weekend zamontowałem SD5 + klamki FR5 i pojechałem do lasu przetestować. Przyzwyczajony do starych tektro które działały z klamkomanetkami ST-EF29, nacisnąłem ciut za mocno klamke - no i pierwsza gleba w sezonie :)

Ale ogólnie hamulce za tą cenę są super, jak najbardziej polecam. Klocki też są całkiem całkiem i co mnie bardzo zdziwiło, nie piszczały podczas jazdy w śniegu i błocie - a to już duży plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...