Skocz do zawartości

[dobranie ramy] Merida Lite 1800-D


Zyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem tu nowym użytkownikiem i serdecznie wszystkich witam. Mam problem z dobraniem ramy pod siebie, z tego co czytałem to na mtb, pod mój wzrost powinna być 19, mam 178cm wzrostu no właśnie i tu pojawia się problem. 29" a 26" to różnica w 3 calach. Czy ma to jakieś znaczenie i czy śmiało mogę kupować 19" ramę na 29" kołach? Interesuje mnie model Merida TWENTY-NINE Lite 1800-D.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

 

Zyziu

Edytowane przez Zyziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega nie słyszało 29" to jest zacofany o parę lat ale to da się nadrobić :icon_wink:

 

Jesteś pewien, że chcesz tłentynajnera :icon_question: Co prawda jest nawet rama 15" ale na czymś takim ludzik 160cm wyglądałby jak dziecko komunijne na 26" :icon_wink: . No ale coraz więcej zawodników przesiada się na 29"ze względu na prowadzenie, a nie ponadprzeciętny wzrost. Moim zdaniem 17 cali będzie jak najbardziej OK- górna rura 600mm jest spotykana w ramach 19 cali(26 koła), więc sylwetka będzie pochylona. Poza tym wzrost 178 to takie pomiędzy 17/19- im bardziej sportowo tym mniejsza rama. Weź 17cali, a będziesz zadowolony :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego, co Ty wzrostu, optymalna byłaby 18 calówka, ale większość firm robi nieparzyście.

Też mi się wydawało, że 19', do momentu przymierzenia się i wykonania paru ruchów typu doopa za siodło, skok na krawężnik etc.

 

Niby nic, ale wydaje mi się, że gdybym nie wziął 17', to moje kończyny i kochones po upadkach, które do tej pory miałem byłyby do wymiany :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...