Skocz do zawartości

[wyprawa] Slask - Baltyk


dumdum1988

Rekomendowane odpowiedzi

w 2004 roku był organizowany rajd rowerowy wzdłuz Wisły z maista Wisła do Grańska www.rajdwisly.pl Obecnie towarzystwo turystyki rowerowej z Przecieszyna (okolice Oswiecimia) Oraganizuje co roku taki wyjazd. Wiecej info na stronie www.cyklista.com chociaż na razie ta stronka nie działa ale w najblizszym czasie podobno bedzie juz działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dni to ci zajelo ??

W sumie to był rajd od 1 - 17 czerwca Była to grupa zorganizowana 200 osób i jechaliśmy cały czas w peletonie Etapy były sciśe podzielone na niedługie odcinki ( bo codziennie jakas impreza przygotowana ) No i cena za całość z noclegami i wyżywieniem i wszystkim śmieszna 100zł (reszta sponsorowana) Czekam na kolejna taka impreze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wam jeździc nad morze?? przecież tam płasko!

Jadac cały dzień po płaskim to można 10 razy wpaść pod samochód przez zaśnięcie z nudów.

Jedźcie gdzieś w góry. Z gliwic blisko jest juz do karpat Rumuńskich albo chociaż górek czeskich lub słowackich :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też planowałem się wybrać w lato nad morze. Moja propozycja to Łeba, bo to chyba najładniejszy kawałek polskiego wybrzeża. Trasa wiedzie w więkrzości małymi drogami podmiejskimi i nie jest zbyt długa. Dołączam mapkę:

morze.gif

Spotykamy się w Miasteczku Śląskim i dalej jedziemy razem.

 

Odległości:

Dąbrowa Górnicza - Miasteczko Śląskie (36km)

Knurów - Miasteczko Śląskie (39km)

 

Miasteczko Śląskie - Łeba (549km)

 

 

A tak w ogóle to ten temat jest w złym dziale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość SCOTT-I

WITAM...Jestem z Bielska-Białej i i chciałbym Ci (Wam)doradzic i pomóc...Przejechałem całą polskę nad morze i mogę parę słów o tym powiedzieć.Otórz jechałem nad morze ale w zdłóż Wisły.Startowałem u źródeł Wisły,czyli w W wiśle czarne i jechalismy 17 dni z grupą,bo tylko taK jest najrosądniej.Dzienny etap mieliśmy od 50 do 120 km.Jeśli chcielibyście więcej iformacji to zapraszam do Bielska,do naszego klubu,a dokładnie Towarzystwa...Bardzo chętnie pomogę w organizacji,w końcu organizuję w bielsku rajdy "MTB"i nie tylko???.....www.btcbb.pl............ZAPRASZAM BARDZO GORACO......ACHA,no i zapraszam na 20 bielski rajd rowerowy.....23 kwietnia,pod ratuszem w bielsku...start godz.9:00-9:30......STRZAŁECZKA------>>> :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shogun no coi Ty głownymi drogami chcesz jehcac?

 

polecam wam mapki z trasy jaką ja jechałem, jest o tym temat o mojej wyprawie

 

bb-gdańsk poszukajcie sobie

 

edit: sam znalazłem

 

zapraszam

 

http://forumrowerowe.jgc.pl/index.php?showtopic=6134&st=0

 

scot jakiego stowarzyszenia? wow? ja o czyms nie wiem?

 

kurcze musze sie czegos o Was dowiedzieć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi głównymi? W tym atlasie co mi wysłałeś wyszukaj sobie najkrutszą trasę z Częstochowy do Łeby. Tylko między Toruniem a Chełmnem jest kawałek drogi krajowej, którą się ominie wioskami po zachodniej stronie. około 60% to drogi drugorzędne, a reszta to małe lokalne, a nawet gruntowe. Co do twojej trasy to nie znalazłem mapki w tym linku co podałeś, a poza tym Gdańsk to nie przepiękny Słowiński Park Narodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi głównymi? W tym atlasie co mi wysłałeś wyszukaj sobie najkrutszą trasę z Częstochowy do Łeby. Tylko między Toruniem a Chełmnem jest kawałek drogi krajowej, którą się ominie wioskami po zachodniej stronie. około 60% to drogi drugorzędne, a reszta to małe lokalne, a nawet gruntowe. Co do twojej trasy to nie znalazłem mapki w tym linku co podałeś, a poza tym Gdańsk to nie przepiękny Słowiński Park Narodowy.

 

Wioskami po zachodniej stronie nie polecam bo droga nieciekawa - wogóle cało odcinek Toruń-Chełmno jest nieciekawy bo płasko i z zachodu wiatr boczny wieje. Generalnie tą trasę mozna spokojnie jedynką przejechać, bo jest szerokie pobocze. Na bocznych drogach wcale nie jest bezpieczniej bo jest to królestwo wioskowych mistrzów kierownicy. Jechałem w zeszłym roku odcinek Toruń-Świecie i na jedynce było najbezpieczniej właśnie, bo tam samochody mają miejsce by cię ominąć, i żaden nie przejechał blizej niż 2m ode mnie. A jedzie się szybciej bo asfalt jest duużo lepszy. A i najlepiej tamtędy raniutko smigać, bo mały ruch jest. Wieczorem jest Kongo.

 

Duzo bardziej trzeba uważać jak sie do Łeby dojeżdża, bo tam jeżdzi "Warszawka" w najgorszym jej wydaniu (m in. gangi). Widze ze nie jedziesz droga Swiecie-Chojnice i bardzo dobrze, dla rowerów jest bardzo nieprzyjazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhu nie rpzesadzaj jechałem wioskami i nie spotkałem żywej duszy, zadnych mistrzów kierownicy nie panikujmy

 

a krajową jedynką to ebdzie zero przyjemności

 

a ja czerpalem przyjemnosc z mojej trasy

 

Nie panikuje tylko nie raz zdarzało mi sie ze jakiś kretyn wyprzedzał mnie jadąc 100km/h mijając o nie więcej niż 0.5 m jak jechał samochód z naprzeciwka. Na jedynce czegos takiego nie ma, a jak się depnie to do mostu na Wiśle w mniej niż 2h da sie obrócić.

 

Z tego co pamiętam to jechałeś po wschodniej stronie z Włocławka do Grudziądza przez Golub-Dobrzyń chyba. Tam jest zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość scott-i

tak,są...Właśnie dbrze celłeś....Bo ja prowadzę w towarzystwie grupe "MTB"...Także zapraszam....w maju prawdopodobnie odbedzie się wyścig "MTB"organizuje......zapraszam jeszcze raz.....Więcej informacji znajdziesz u nas na stronie www.btcbb.pl

 

jak chcesz to zadzwoń na 505555242....jak coś to napisz eska....... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

scott-i".....................................Tak są......właśnie organizuje w maju....A no i jeszcze prowadzę w towarzystwie grupe "MTB"także się tym zajmuje cały czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

więc zapraszam.....Jeszcze raz na rajd bielski 23 kwietnia,pod ratuszem w bielsku o godz. 9:00....a wyścig organizuje w maju "MTB"...Jak byście chcieli jakis kontakt to pod tym nr.505555242.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...