Skocz do zawartości

[Korby] Strzelające korby


Peterp079

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż mam problem ze strzelającą korbą z lewej strony w momenciele mocniejszego naciśnięcia na pedały. Początkowo nie mogłem zlokalizować przyczyny, jednak metodą prób i błędów doszedłem do tego że dokręcając śruby mocujące korbę do osi strzelanie, czy raczej takie cykanie zanika. Jednak nie działa to na długo bo po jakimś czasie zaczyna znowu cykać i trzeba dokręcać znowu mocniej. Tyle że już praktycznie mocniej się nie da a nie chcę ukręcić gwintu.

Dodam że dzieje mi się tak w dwoch nowych rowerach. Jeden ma zrobione ok 300km, drugi 200. Mocowanie korb do osi i śruby które dokręcam w rowerach na zdjęciach poniżej. Macie jakiś pomysł co zrobić żeby nie było żadnego cykania czy tam strzelania??

 

snc00922.jpg

 

snc00928.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję zdjąć lewe ramie korby (potrzebny ściągacz). Wszystko wyczyścić, odtłuścić i zamontować ponownie. Przyjrzeć się również dokładniej lewej misce suportowej. Często jej niedokręcenie wywołuje podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągacz tylko do suportu przedstawionego na drugim zdjęciu (srebrne ramie).

Do korby na pierwszym zdjęciu potrzebujesz właściwie tylko klucza imbusowego 5mm oraz klucza "gwiazdki" do obsługi plastikowej śruby (np. tl-fc16).

 

Metoda podana przeze mnie tyczy się bardziej korb z suportem pakietowym, schowanym wewnątrz mufy ramy. W przypadku systemu h2/zintegrowanej osi jest to mniej prawdopodobne, ale możesz spróbować.

 

Poprzednio załadowało mi się tylko jedno zdjęcie (to ostatnie), dlatego też napisałem o ściągaczu. Przekonany byłem, że w dwóch rowerach masz ten sam typ korb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Spróbuję może coś tam przesmarować lub zastosować może taśmę teflonową i założyć ramię. Zobacze co się wtedy bedzie dzialo. Może załatwi sprawę. Bardziej zależy mi na pozbyciu się dzwieku z korby na poerwszym zdjeciu jako że ten rower uzytkuję przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo nie mogłem zlokalizować przyczyny, jednak metodą prób i błędów doszedłem do tego że dokręcając śruby mocujące korbę do osi strzelanie, czy raczej takie cykanie zanika. Jednak nie działa to na długo bo po jakimś czasie zaczyna znowu cykać i trzeba dokręcać znowu mocniej

 

To masz odpowiedź. Miałeś/masz za słabo przykręcone śruby. A może plastikowa kontra była za słabo dokręcona? Dodam, że jeżeli za słabo skręcisz HT II i tak trochę pojeździsz to później takie cykanie zagości na stałe :)

 

Nie jeździj lepiej na niej. Kup klucz do tej plastikowej nakrętki, rozkręć lewe ramie, przeczyść, daj smar i złóż wszystko tak jak być powinno. Jedynie to może pomóc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba odkręcić tą plastikową śrubę wkręcaną w oś z lewej strony, tą z wyciętą gwiazdką. Nie potrzeba do niej specjalnego klucza. Można użyć monety 1gr i kombinerek albo czegoś innego co tam wejdzie. Następnie wyciągnąć plastikową zawleczkę która jest między śrubami skręcającymi lewe ramię korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...