Skocz do zawartości

[napęd] Korba + lańcuch


NEARTHED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. potrzebuje kupić korbę + łańcuch do 275zł przeglądając allegro znalazłem korbę fc-m590 tylko nie wiem jaki łańcuch do niej dobrać. Rower to merida k-five Za namową ludzi z forum kupiłem kasetę hg 50 11-30 8 rzędowa. teraz potrzebuje zmienić jeszcze korbę i nowy łańcuch na wszystko mogę wydać max 275zł. Rozwarze wszystkiego podane propozycje. dodam, że rower służy mi jako jedyny środek transportu. Zależy mi na maksymalnej trwałość komponentów, gdyż jeżdżę całym rokiem nie zależnie od warunków pogodowych. z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za sugestie wczoraj odwiedziłem sklepy w Chorzowie i znalazłem w Uni-sporcie korbę fc-m521 jak i również fc-m470 w dokładnie tych samych cenach po 139zł w związku z tym mam pytanie która będzie lepsza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem całe koła: piasty hone, obręcze accent trackliner, szprychy sapim leader, Użytkownik dawid poskładał mi te kołeczka za 275zł, i do tego kupiłem kasetę Hg 50 11-30 8 rzędów. Dlaczego uważacie, że korba fc-m590 średnio się sprawdzi w warunkach całorocznych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem całe koła: piasty hone, obręcze accent trackliner, szprychy sapim leader, Użytkownik dawid poskładał mi te kołeczka za 275zł, i do tego kupiłem kasetę Hg 50 11-30 8 rzędów. Dlaczego uważacie, że korba fc-m590 średnio się sprawdzi w warunkach całorocznych ??

http://www.forumrowerowe.pl/viewtopic.php?f=23&t=13470 - poczytaj i myśle że sam uzyskasz odpowiedź, w skrócie rzecz ujmując ma słabsze uszczelnienia - szybciej padają łożyska. Jak dodasz do tego cało roczną jazdę w zimie/jesieni to chyba możesz się domyślić rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie uszczelnienie? To chyba dwa kompletnie inne tematy czytaliśmy.

 

Podstawową kwestią jest to, że suporty HT2/GXP są bardzo wrażliwe na wszelkie nierówności w okolicach mufy suportowej. Nawet niewielkie potrafią znacznie skrócić życie takiego wkładu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedz w/w temacie. Muszę przyznać, że mam teraz mętlik w głowie :). Przeanalizowałem wszystko wczoraj na spokojnie i nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz czy nie lepiej zrobię, jeśli kupie na razie łańcuch connexa 804 u mnie w sklepie za 60zł dołożę do tego korbę alivio fc-m410 na kwadrat za 110zł, kupie do tego manetki srama x-7 3x8 za 150zł caly set wyjdzie mi o 50zł więcej bo ok 320zł a będę miał kompletny napęd 3x8 który będzie się charakteryzował w następujący sposób :

 

Manetki : sram gripshift x7 3x8

Korba : Alivio fc-m410 na kwadrat

kaseta : hg 50 11:30

łańcuch : connex wipermann 804

przerzutka przód : SHIMANO TZ30

przerzutka tył : sram 3.0

 

lub tez opcja druga : która opiera się na korbie fc-m521+ supporcie na octalink(180zł), i manetkach tigger sram x4 3x8(55zł) reszta komponentów wymieniona wyżej całość z łańcuchem connaxa wygląda tak 180+55+60= 295zł

 

Manetki : sram tigger x4 3x8

Korba : fc-m521 + suport octalink

kaseta : hg 50 11:30

łańcuch : connex wipermann 804

przerzutka przód : SHIMANO TZ30

przerzutka tył : sram 3.0

 

który z tych zestawów sprawdzi się lepiej w warunkach cało rocznych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do manetek proponuje przekalkulować taką opcję:

- manetka przód Sram 9.0 http://www.iain636.quickanet.net/SRAM%209.0%206.JPG - u tego użytkownika http://allegro.pl/show_user.php?uid=4153206 kupiłem ja za 19zł + chyba 9zł przesyłka (miał wystawionych wtedy ponad 20sztuk, obecnie nie ma ich na allegro, ale jeżeli byłbyś zainteresowany tym rozwiązaniem to warto zapytać).

- manetka tył Sram X-7 http://xtrabike.pl/?co=360&nr=1420&strona=0

Co do reszty to:

Korba : fc-m521 + suport octalink

kaseta : hg 50 11:30

łańcuch : connex wipermann 804

przerzutka przód : SHIMANO TZ30

przerzutka tył : sram 3.0

 

Tylko z drugiej strony X-7 i 3.0 :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...