Skocz do zawartości

[Zaplot] - Problem


dawid9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Dzisiaj zaplatałem koło ( nie był to pierwszy raz ) i nigdy nie spotkałem się z takim problemem otoż piasta jest tak jakby krzywo osadzona zaplatałem metodą na 3 krzyże, szprychy ponaciągałem zamieszczam zdjęcia sami to oceńcie czego to może być wina.

Z góry dziękuje :)

http://imageshack.us/g/41/dsc00291ts.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie wyjeżdżaj na tym nigdzie :whistling:

A tak poważnie , to przecież od razu widać po zdjęciach , że koło jest źle naplecione. Widać to po lukach w szprychach tych nie od frontu , tylko od tyłu.poza tym na fotce gdzie koło jest bokiem , widać doskonale ,że w jednym miejscu jest na 2 krzyże... wystarczy looknąć na koło bokiem....

Niestety chyba musisz to poprawić....

Powodzenia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób dokładne zdjęcie szprych od strony piasty.Zrób też jedno całego koła. Na tym co wrzuciłeś kiepsko widać wszystkie krzyże... Najlepiej jak zrobisz bez flesza i na zewnątrz.Może uda mi się pomóc. :thumbsup:

 

zdjęcie od strony piasty w dwóch ujęciach - z jednej i z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaplatałem koło ( nie był to pierwszy raz )

Nie pierwszy raz, a takie babole sadzisz....

Poza tym obrecz ma byc dokladnie w takich samych odleglosciach od punktow mocowania w widelkach.

Czy to jest wolnobieg, czy tez kaseta, obrecz bedzie przesunieta w strone kolnierza piasty od strony napedu.

Szprychy od tej strony beda naciagniete z wiekszym momentem.

 

Proponuje troche lektury, youtuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowe koła jak zaplatałem to wzorowałem się na innym kole i zawsze mi wychodziło, to powie mi ktoś czy dobrze to zaplotłem bo niewiem czy naciągać szprychy bo jak się okaże że coś jest znowu źle to bd musiał znowu odkrecać wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...