Skocz do zawartości

[9558,31g] Superior XP930 by Widzim


widzim

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zakończyłem dotychczasowy projekt Sunn Prim. Chyba dopadło mnie małe znudzenie posiadanym sprzętem i jakimś takim nieoczekiwanie małym zainteresowaniem ze strony innych forumowiczów. Cóż... ramka jest wystawiona na allegro a ja postanowiłem złożyć kolejny rzadko spotykany rower.

Początkowo myślałem a w pewnym momencie nawet marzyłem by gdzieś dostać ramę od naszych południowych braci z firmy MRX, jednakże ich dostępność(a raczej jej brak) i niechęć Sąsiadów do wysyłki za granicę stopniowo umniejszał me marzenia.

Chwilowo stałem się posiadaczem Corratec`a Super Bow World Cup ale koniec końców postawiłem na czeską technologię.

Poniżej moje wypociny i znowu podziękowanie dla Miskov`a...

 

 

 

Brake: (Front): (Hamulec Przedni) FORMULA ORO K18 241g

Brake: (Rear): (Hamulec tylny) FORMULA ORO K 18 z adapterem 280g

Rotor: (Front): (Tarcza prz.) AVID G3 CS 160mm 99g

Rotor: (Rear): (Tarcze tyl.) AVID G3 CS 160MM 98g

Rotor bolts: (Sruby moc. tarcze) standard 12szt 24g

Caliper bolts: (Sruby zac.) 0

Cables: (Pancerze i Linki) JAGWIRE+KCNC

Cassette: (Kaseta) SHIMANO XT CS M770 11-34 298g

Chain: (Lancuch) SHIMANO XT CN-HG93 261g

Computer: (Licznik) 0

Crankset: (Korby) SHIMANO SLX FC-M660 175mm 810g

Derlr. (Front): (Przerzutka przednia) SHIMANO XTR FD M970 126,16g

Derlr. (Rear): (Przerzutka tylna) SHIMANO XTR RD M972 SHADOW CARBON 182g

Fork: (Widelec) ROCK SHOX SID RACE 2010 z nabitą gwiazdką (rura 20cm) 1480g

Frame: (Rama) SUPERIOR XP 930 (wliczony hak,miski sterów i suport KCNC BB30) 1756g

Grips: (Gripy) BONTRAGER RACE XX LITE 17,4g

Handlebar: (Kierownica) SYNTACE ULTRALITE MX128 130g

Pedals: (Pedaly) LOOK QUARTZ CARBON 250g

Seat: (Siodlo) SELLE ITALIA XC 190g

Seatpost: (Sztyca) THOMSON ELITE 31.6mm/410mm 249,8g

Seatpost Clamp: (Zacisk Sztycy)

Shifters: (Manetki) SHIMANO XT SL-M770 258g

Skewers: (Zaciski kol) NOVATEC 105g

Spacers: (Podkładki pod mostek) RITCHEY CARBON UD 2x5mm + 1x10mm 8,05g

Stem: (Mostek) SYNTACE F99 105mm 105g

Headset: (Stery) ACCENT AIRPLANE 53g

Top-cap: (Top-cap) ACCENT AIRPLANE 16g

Expander: (Gwiazdka) 0

Tire (Front): (Opona Przednia) - SCHWALBE ROCKET RON 2.1 453g

Tire (Rear): (Opona Tylna) - SCHWALBE ROCKET RON 2.1 468g

Tubes: (Detki) – SCHWALBE XX LIGHT 187g

Wheel Front: (Kolo Przednie): 700g

Hub: (Piasta) - NOVATEC D711 32H 139

Rim: (Obrecz) - RITCHEY OCR WCS 32H 392

Spokes: (Szprychy) SAPIM D-LIGHT 32szt 153.2

Nipples: (Nyple) - PILAR czerwone 10

Rim Tape: (Opaska) taśma izolacyjna

Wheel Rear: (Kolo Tylne): 834g

Hub: (Piasta) - NOVATEC D712 32H 272

Rim: (Obrecz) RITCHEY OCR WCS 32H 393

Spokes: (Szprychy) SAPIM D-LIGHT 32szt 155,9

Nipples: (Nyple) - PILAR czerwone 10

Rim Tape: (Opaska) taśma izolacyjna

Inne: (Misc.) 0

 

TOTAL : 9678,41 gram

 

 

Tak na szybko przed całkowitym złożeniem. Część elementów została z Sunn`a, część jest lub będzie inna.

Jak widzicie brakuje nadal zacisku sztycy i nie podałem wagi pancerzy i linek.Po odpowiednim docięciu uzupełnię wartości.

Do szybkiej zmiany na pewno są zaciski kół, mój poprzedni komplet był lżejszy niż jedna sztuka Novatec`ów.

Do zmiany również top cap i raczej hamulce, aczkolwiek tu muszę przeliczyć fundusze. Można by również ściąć Thomsona bo połowa jest schowana ale to będzie już ostateczność.

Fotki będą do soboty. Z góry dziękuję za krytykę i oczekuję propozycji ewentualnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna fotka tuż po montażu, kilka elementów przytyło nieznacznie inne znów troszkę schudły. Niestety mała awaria mnie nie ominęła, podczas dokręcania hamulców pękła mi obejma klamki(którą to poszukuję w innym miejscu owego forum)

Wiem, że biało czerwony Sid pasuje tu jak świni siodło ale nie stać mnie na nic innego a ten jest nowy.Może gdzieś dostanę niebieskie naklejki ale póki co na takie nigdzie się nie natknąłem.

 

napisy na ramie są białe, na zdjęciu tylko tak jakoś srebrne wyszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodać trochę czerwonego? Zacisk czerwony fajnie by kontrastował, stery i ewentualnie siodełko albo rogi, może też pancerze. Ale to tylko tak na moje oko ;)

 

Strasznie długie te superiory. Jaki to jest rozmiar?

 

rozmiar 19 a czerwone akcenty jednak odpadają, miałem czerewone dodatki z Sunna i po przymiarce zaraz poszły na allegro

 

 

Fajny - a jaki wyszedł Ci "Total price"?

 

 

by nie denerwować mojej drugiej połowy już dawno przestałem liczyć, druga sprawa że części są kupowane na przełomie dwóch sezonów i ciężko byłoby się doliczyć całości

Edytowane przez widzim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niestety mała awaria mnie nie ominęła, podczas dokręcania hamulców pękła mi obejma klamki(którą to poszukuję w innym miejscu owego forum)

Też mnie to dotknęło

Szukałem,szukałem- w końcu kupiłem takie

http://allegro.pl/zacisk-klamra-kolorki-a2z-formula-goodbike-i1733979845.html

Ładna maszyna- ale dorzuciłbym małe białe "conieco" do kokpitu i w okolice siodełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze do rowerku. Ogólnie bardzo fajny waga elegancka , bo poniżej 10kg. Co do kolorystyki możesz zrobić z niego "rower z bajki" Troche wyobraźni - najgorsze - troche gotówki.. I chęci. Dodaj jakieś akcenty , Może czerwone KCMC ? Może więcej białego (obręcze czy sztyca itp.)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60zł za naklejki to już przesada, w pierwszej lepszej firmie od reklamy powinni zrobić nie gorsze za 10-15zł :)

 

A co do roweru, powiem tylko tyle, o przygodach i przeciwnościach losu związanych z kupnem nowej ramy i paru podzespołów widzim mógłby napisać książkę :D Bo jak się okazuje, żeby coś kupić nie wystarczy mieć odpowiedniej sumki, trzeba mieć jeszcze duuużo szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziś mały update względem początkowej rozpiski :

 

Brake: (Front): (Hamulec Przedni) AVID ULTIMATE CARBON 225g

Brake: (Rear): (Hamulec tylny) AVID ULTIMATE CARBON z adapterem 263g

Fork: (Widelec) ROCK SHOX SID RACE 2010 z nabitą gwiazdką(rura 19cm), manetką poplock(linka i pancerz) 1509g

Cables: (Pancerze i Linki) JAGWIRE+KCNC 43g

Chain: (Lancuch) SHIMANO XTR CN-7701 263g

Seatpost Clamp: (Zacisk Sztycy) ACCENT LIGHT 24g

 

TOTAL : 9743,41 gram

 

 

Jak widzicie zmieniłem hamulce, Formula ORO jakby co na sprzedaż :)

Dopisałem również wagi elementów, których zabrakło na starcie czyli linki z pancerzami, manetka i zacisk sztycy.Poprawiłem też model łańcucha ponieważ wkradł mi się błąd a obecnie posiadany to XTR.

To chyba tyle na tą chwilę. Niestety waga poszła w górę ale są to zmiany podyktowane użytecznością.

Jak już wspominałem do zmiany pozostają naklejki na Sid`a , zaciski kół, top cap i być może zacisk sztycy na coś bardziej light`owego w białym kolorze.

Co do proponowanych przez Was zmian to mam na uwadze biały kolor siodełka, tu szukam Specialized Toupe no i może jakąś zamianę sztycy na coś białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to była jedyna co mnie oczywiście bardzo cieszy :)

 

Tak.. mnie również to cieszyło kiedy upolowałem ramę XP930. Chorowałem na nią jakieś pół roku. Tydzień po zakupie zobaczyłem Twojego posta i pomyślałem "że też musi być z Poznania" ;)

Tak czy siak rower zamierzam złożyć przez zimę, więc nie prędko spotkamy się na szlaku ;)

 

speq swego czasu widziałem, że ktoś z http://kamkosport.pl/ dawał ogłoszenia sprzedaży ram XP930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...