Skocz do zawartości

[komplet] repliki Pro Touru


Enfoque

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu planuję kupno pełnego kompletu kolarskiego do jazdy szosowej, najlepiej gdyby był to strój składający się z:

- k. spodenki

- k. koszulka

- bluza

- nogawki

- rękawki

- rękawiczki

- czapka

- ochraniacze na buty

I przeglądając polskie strony czy allegro kilka razy w tygodniu niczego nie mogę znaleźć. Nie dość, że prawie nikt nie oferuje rękawiczek do zestawu (dlaczego?) i ochraniaczy, to większość to są repliki o tragicznej jakości. Czasami trafi się smaczek w postaci zestawu np. Liquigas oryginał od Nalini, ale co z tego jak sprzedawca ma tylko k. spodenki i koszulkę, a jak mam zdobyć resztę?

Dlaczego tak o wszystko u nas trudno... Nie wspominając o tym, jak ciężko trafić na oryginalny trykot.

Może ktoś kupował i podpowie, gdzie mogę dostać taki kompletny zestaw i czy w ogóle da radę? Liczę też na opinie osób co do jakości replik, które można znaleźć na allegro. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teamy taką odzież zamawiają bezpośrednio u producenta wg. własnego projektu - takie zamówienia realizuje Nalini, Santini, Endura, Assos i wielu innych.

Kilka faktów:

 

a) Skąd taka popularność? Ogromna popularność podróbek bierze się z faktu, iż teamy zwykle nie zastrzegają wzorów i każdy może stroje w takiej grafice zrobić

B) Skąd niska jakość podróbek? Bo to po prostu rzeczy niskiej jakości, o czym świadczy chociażby sama cena

c) Dlaczego bardzo trudno jest o oryginały dobrej jakości?

- często teamy zamawiają tylko dla siebie i nie mają zamiaru handlować takimi strojami, gdyż mają się ścigać, a nie w sprzedaż bawić

- jeśli dane stroje są dostępne w sprzedaży, to zwykle ceny są bardzo wysokie, a to dlatego, że najczęściej nie są to repliki, lecz identyczne stroje, w jakich ścigają się zawodnicy danego teamu.... którzy muszą wybierać najwyższą jakość za niemałe pieniądze

- w Polsce tym trudniej o takie zestawy, ponieważ klientów jest niezwykle mało na spodenki za 400zł czy koszulkę za 350zł

 

Tak mniej więcej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, na taką odpowiedź liczyłem. Ale nadal nie mogę zrozumieć tego, czemu firmy zajmujące się podrabianiem mają w swojej ofercie jedynie koszulki, bluzy i spodenki. Osobiście nie interesuje mnie niekompletny zestaw, gdyby było wszystko kupiłbym na pewno. Czytałem trochę o oryginalnych trykotach no i ponoć zachowują się jak druga skóra, nie to co 100% poliester, dlatego warto wydać na to tyle szmalu... Z drugiej strony przy ilościach godzin jakie spędzam na rowerze i wypadkach, które się zdarzają na naszych "zadbanych" drogach, nie wiem co bym zrobił gdyby coś mi się podarło...

W każdym razie będę polował na coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto w Polsce kupi oryginalną koszulkę+spodenki za 600zł albo komplet za 700zł? 2-3 osoby? Nie ma zbytu to nie ma towaru, proste.

 

Praktycznie każdy team ma na swojej stronie sklep, więc w czym problem? Swego czasu kupowałem koszulkę Liquigas. Płaciłem PayPalem, doszła w tydzień.

 

http://www.all1sport.com/ct/shop/pages/articoli.php?categoria_id=448

http://www.artscyclery.com/highroad/?from=HR

http://shop.quickstepcycling.eu/en

https://www.teamliquigasshop.com/shop/information.php?info_id=3&osCsid=3ulc4iqd6req1dh930rmjhj810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez google znalazłem typa, który sprzedaje kilka przedmiotów pro touru. Dzwoniłem i pytałem skąd dostanie towar (bo aktualnie pustki) - mówił, że czeka na kumpli którzy należą do klubu i startują w tegorocznym TdP (mają przyjechać 28-29 lipca). Ma atrakcyjne ceny.

Stąd takie pytanie - jeśli ciuchy otrzyma od zawodowych kolarzy, to będą w 100% oryginalne? Czy jest inna możliwość? Nie pytałem wprost żeby nie wystraszyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Poprzez google znalazłem typa, który sprzedaje kilka przedmiotów pro touru. Dzwoniłem i pytałem skąd dostanie towar (bo aktualnie pustki) - mówił, że czeka na kumpli którzy należą do klubu i startują w tegorocznym TdP (mają przyjechać 28-29 lipca). Ma atrakcyjne ceny.

Podaj jakiś link do tej oferty, najlepiej ze zdjęciami, to ocenimy czy rzeczywiście czeka na kumpli, czy na dostawę chińskich szmatek kupionych na eBayu :)

Do niedawna 99,9% strojów pro touru na allegro pochodziła od polskich producentów, głównie z Łodzi (topprint), a od jakiegoś czasu przybywa podróbek sprowadzanych z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...