Skocz do zawartości

[opony] Zastosowanie opon różnych wysykości


Coufi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam crossa gianta x-sport 3 i chce założyć na nim terenowe oponki. Zmierzyłem odległości pomiędzy widełkami i na przód spokojnie wejdą mi 29x2.0 continental race king, niestety z tyłu nie ma wystarczająco miejsca na taką szerokość opony więc tam pójdzie 28x1,75 smart sam, gdyż nie znalażlem niczego węższego z 29tek. Moje pytanie:

Jaki wpływ na jazdę, możliwości namewru, rozłożenie ciężaru itp będzie miało zamontowanie dwóch różnych wysokości opon (różnica to poł cala czyli ok 13mm). Czy takie rozwiązanie ma sens? Czy od razu lepiej wrzucić komplet SS?

 

[OPONY] nie krzyczymy w necie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia tylko i wyłącznie indywidualnych preferencji. Jeździłem na oponach różniących się rozmiarem i na szerokość i w pionie.

Podniesie ci się troszeczkę kokpit.

Zniwelować to można stosując zróżnicowane ciśnienia.

Jeśli wychodzimy z załozenia że tylne koło jest bardziej obciążone masą jeźdźca i z tego powodu pompujemy z tyłu bezpieczne ciśnienia, to z przodu są dwie szkoły: albo pompuje się tyle samo z przodu albo mniej by mieć ciut więcej komfortu przy zredukowanym równoczesnie ryzyku dobicia i złapania snejka, czy uszkodzenia obręczy. Przy równym ciśnieniu w takich samych oponach tył będzie ugięty ciut bardziej, przy takich samych oponach ale niższym ciśnieniu z przodu ugięcie będzie podobne.

Używałem np kombinacji rocket ron 2,4 przód i 2,25 tył. Z przodu miałem wyższą oponę z niskim ciśnieniem dzięki czemu miałem dużo komfortu a z tyłu węższą i lżejszą z wyższym ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do tematu. Chce kupic opone 2,4 big betty zamiast 2,1 explorer. Kwestia jest taka ze nie wiem czy sie zmiesci z tylu (giant rock 2009). Zmierzylbym, lecz nie ma mnie do niedzieli w domu, a musze teraz zamowic bo w przyszlym tygodniu wyjezdzam i potrzebuje rower. Jak sadzicie, zmiesci sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...