Skocz do zawartości

[ max 2500 zł] Nowy MTB dla 120 kg chłopa


Rekomendowane odpowiedzi

Zanim zacznie wymieniać, niech sprawdzi czy mu pasują, nie wymieni za darmo klamek i manetek, a po DC z Allegro kolejka chętnych nie stoi, no ale może akurat przypasują ..

Jest jeszcze Rockrider podany przez "Fenthin" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem sporo i faktycznie opinie podzielone - jednak nie chciałbym się zrażać na zaś - myślę że będąc w Krk naocznie i namacalnie sprawdzę czy mi to odpowiada przed wyjazdem po tego A8. Ten Author raczej odpada choćby ze względu na rozmiar ramy - będę jednak celować w 17-18. Co do tego rockridera - to nie mogę nigdzie znaleźć informacji, czy ten Recon jest powietrzny? Zależy mi na tym ze względu na moją sporą masę..

Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem i pomoc.

Pzdr!

PS. Czy w takich sieciówkach jak Decathlon też jest możliwość negocjacji cen?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak polecam KROSS A8

Myślę że będziesz naprawdę zadowolony no i masz TORĘ. ;] Jak i inny bardzo dobry osprzęt.

 

pozdawiam

A cóż takiego jest w tej Torze, że aż ją trza dużymi literami pisać?? Ciężka, mułowata i brzydka.

W Decathlonie osprzęt tej samej klasy, ale chociaż już się na Recona wysilili, choć pracą też nie powala.

No i w jednym i drugim rowerku od razu tarcze do wymiany, bo 160 ledwo uradzą zatrzymaniu pędzących 120 kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh chyba poważnie trzeba sie zastanowić nad zrzuceniem kilkunastu kilo:P

jeżeli chodzi o TORE - to szczególnie dobre opinie słyszałem jeżeli chodzi o wytrzymałość takich wilekoludów jak ja.

A jeżeli rozchodzi się o masę całości - to nie jestem na tyle wyczynowcem ani zawodowcem żeby kilogram na masie całego roweru robił mi różnicę - zwłaszcza że to mój pierwszy rowerek na ramie aluminiowej:)

Czy tarcze 180 mm wystarczą?

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie hamulców to zgadzam się z opinią którą wyraził Janisław. Najwyżej wymienisz jak będzie bardzo żle tarczę z przodu na 180 mm i po kłopocie. Co do amortyzatora to bez przesady bo na góry to i u mnie daje rady Rock Shox Judy sl więc takie pitolenie zły, gorszy, ciężki trzeba wsadzić między bajki zwłaszcza, że wyczynowcem nie jesteś a i na olimpiadę się nie wybierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - nie jestem:) Może, jak forma wróci to o jakimś maratonie (ale tylko żeby przejechać) pomyślę;)

Generalnie zależy mi aby nie mieć problemów jakie miałem wcześniej - że pod masą osprzęt nie domagał.

Jutro zadzwonię potargować - może tarczę większą choćby na przód już w cenie wyszponce:)

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amortyzatora to bez przesady bo na góry to i u mnie daje rady Rock Shox Judy sl więc takie pitolenie zły, gorszy, ciężki trzeba wsadzić między bajki zwłaszcza, że wyczynowcem nie jesteś a i na olimpiadę się nie wybierasz.

Wiesz, można i na sztywnym widelcu po górach popylać i też da radę - kwestia komfortu i preferencji użytkownika.

A nie trzeba być wyczynowcem ani olimpijczykiem żeby odczuć różnicę między Judy, Torą, Rebą czy Nixonem - każdy z nich oferuje inną charakterystykę ugięcia i inną czułość na przeszkody. Ale to raczej nie temat o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się trzyma a dobijam do 100kg więc różnie bywa. Kupując nowy rower zawsze coś się znajdzie co nie będzie to końca pasować więc pod cięższe osoby niegłupim rozwiązaniem jest składanie własnego sprzętu ale jest to oczywiście bardziej skomplikowane rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składania samemu - pomimo tego że dłubać z kluczem w łapkach lubię - nie podejmuję się.

Chcę kupić gotowy rowerek i mieć święty spokój.

Natomiast w kwestii hamulców: Dzwoniłem dzisiaj do sklepu, który sprzedaje tego A8 zapytać czy zmieniliby mi tarczę na większą i powiedział mi koleś, że nie zrobi mi tego, gdyż po zmianie takiej tarczy w rowerku zmieniają się siły co może doprowadzić do... pęknięcia ramy. Powiedział również że miał już taki przypadek na kellys'ie.

Co o tym sądzicie?

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie żeby uznać gwarancję nie można wprowadzać żadnych zmian, praktycznie po założeniu tarczy 180 mm z przodu nic nie powinno się stać, ale jeśli gość nie chce, nie możesz go zmusić, możesz gdzie indziej zmienić tarcze i adapter, a w razie "W" wrócić do 160 mm, jednak wtedy musisz dopłacić do tarczy i adaptera.

Niestety tarcza 180 mm z przodu jest jak najbardziej wskazana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie tak zrobię - jednak najpierw stestuję 160 i zobaczę co będzie się działo i jak to będzie wyglądać. Z powodu pracy i tak do lasu pewnie wrócę dopiero koniec września - październik, a więc tak naprawdę po zimie będzie ostrzejsza jazda a może na lżejszy teren jakoś podołają - zobaczę.

Nigdy nie miałem tarczówek, więc spytam, jakie są konsekwencje przegrzewania tarcz?

Czy śmigacie na swoich roweruch w zimie? Jeżeli tak, to jak zachowują się sprawy hydrauliki w hamulcach oraz amorkach?

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Nie po to producenci widelców określają maksymalny rozmiar tarczy, żeby nie można było z takich korzystać. Ja tam bym się nie chrzanił tylko kupił większą tarczę i adapter, a tę 160mm z przodu położył na półce i niech czeka na zużycie tylnej. Bo tam 180mm niekoniecznie będzie potrzebna.

 

Co do przegrzania. Wszystko analogicznie jak w samochodzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc:)

Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie o zachowanie hydraulików i amorków w zimie, czy macie wtedy z nimi jakieś problemy?;>

Więcej propozycji pewnie na miejscu będę rozważał w Krk bo u mnie w mieście 2 sklepy z czego oba czują się na tyle pewnie że mają klienta cokolwiek w temacie wiedzącego głęboko w nosie. (np. jak zapytałem jaki widelec ma ten rowerek meridy, który był na sklepie sprzedawca-serwisant prowadzący sklep od stuleci uparcie mi wciskał, że jest to amortyzator firmy merida, gdy mu mówię, że wątpię bo takich nie widziałem, że to rower merida a widelec pewnie rst rs czy suntour dopiero się przyjrzał naklejce i mówi O TO JEST RST, to są najlepsze amortyzatory, to tak jak wśród samochodów BMW czy MERCEDES tak wśród amorków RST :D)

więc możecie sobie wyobrazić tragizm zakupu roweru w moich kochanych Ustrzykach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie pewne usztywnienie amortyzatora występuje, ale w przypadku lepszych nie wpływa to znacząco na jakość pracy.

Również w wypadku hamulców zalewanych olejem (jak Shimano) widać pewną różnicę w pracy (gdy zimne), ale w praktyce jakość hamowania nie powinna spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) Po pertraktacjach staję przed kolejnym wyborem:D

Otóż mam dwie oferty z różnych sklepów:

Unibike Expert 2010 za 2700, Opis:

http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-unibike-expert-2010.html

 

oraz Kross Level A8 2008 również za 2700:

http://allegro.pl/rower-kross-level-a8-rock-shox-318-tora-full-lx-i1726818459.html

 

Co myślicie, który wybrać? Proszę o uzasadnione odpowiedz oraz o odpowiedź czy TORA SL SA z experta to amor powietrzny?

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś jeszcze sugestie dotyczące wyboru między tymi dwoma rowerumi?

jeżeli chodzi o napęd - lekka przewaga experta, natomiast reszta porównywalnie..

Nie wiem jak się odnosić do różnic Truvativ w levelku a FSA w Expercie..

Proszę jeszcze o jakieś sugestie oraz co wy byście brali?

Dzięki beskid za odpowiedź:)

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...