Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Gość TheMan

Dobra panowie, wszystko pięknie, obserwuje temat od paru dni, tak samo jak i aukcje wystawiane przez bf_bike, natomiast mimo wszystko wciąż nie doczytałem się odpowiedzi na fundamentalne pytanie, na którą czeka spora liczba osób.

 

Także konkret pytanko z mojej strony - czy ktoś z Was z wzrostem ~175 przymierzał się do 17 lub 19 Lazaro/Kands?

 

Ja na tę chwilę skłaniam się do 17', pytanko ode mnie, jeśli zbyt duża rama grozi obijaniem wiadomych spraw, to czym grozi zbyt mała i czy faktycznie te 3 cm wysokości ramy będą miały aż tak wielkie znaczenie?

 

Mierz nogę i taki wybieraj, jeśli będzie za mały, to będziesz miał złą pozycję podczas jazdy. Ból kolan, krzyża, karku, kupa energii w powietrze przy pedałowaniu. Ja na nodze 83 cm wziąłem 19" i nie żałuję, na 21" bym się obijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Proszę o podpięcie do pierwszego postu. Są to opinie użytkowników wraz z ich wymiarami jakie podali.

 

 

DjcpQ7m.png

 

mYSpRlC.jpg

 

Edytowane przez TheMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 cm rama 21 cali i luz w kroku??? To ma być kpina? Nogi do pach? :D

 

 

Może jeździ w butach na koturnach, albo... jak stoi, to przekłada jajka na jedną stronę ramy i wtedy ma trochę luzu :laugh:

 

A tak serio, to dobór ramy jest sprawą bardzo indywidualną. To, że ktoś ma tyle samo wzrostu, to nie znaczy, że będzie miał tyle samo "w kroku". Podobnie z krokiem: jeden mierzy do jajek, inny aż do kości miednicznej.

No i mierzenie "na sucho" w domu też nie jest miarodajne... Trzeba pamiętać, że zeskakując z roweru, lądujemy na lekko ugiętych nogach, żeby zamortyzować upadek, więc trzeba by odjąć te 3-4cm.

 

Najlepiej zamówić rower wg tabelki zamieszczonej na stronie "O mnie" Sprzedawcy, a później po przymierzeniu ewentualnie wymienić (myślę, że Sprzedający nie będzie robił problemu, o ile oczywiście będzie miał jeszcze rower w odpowiednim rozmiarze).

I oczywiście należy pamiętać o tym, że mniejsza rama to inna pozycja na rowerze, a nie tylko "większy luz" w miejscu wiadomym ;)  ale to juz było powiedziane wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś  udał się dziś skontaktować z tym sprzedawcą?

Ja cały dzień starałem się dzwonić i nic nie wyszło (he autokorekta :D:( Na maila też nie odpisał.

Zaczynam się zastanawiać czy warto ryzykować jakikolwiek zakup u niego.

 

 

Edytowane przez tihomax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś  udał się dziś skontaktować z tym sprzedawcą?

Ja cały dzień starałem się dzwonić i nic nie wyszło (he autokorekta :D:( Na maila też nie odpisał.

Zaczynam się zastanawiać czy warto ryzykować jakikolwiek zakup u niego.

 

Nie wiem jak jest teraz, ale jak kupowałem miesiąc temu to na wszystkie pytania mailem dostawałem natychmiastowe odpowiedzi, info telefoniczne też było bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale jak kupowałem miesiąc temu to na wszystkie pytania mailem dostawałem natychmiastowe odpowiedzi, info telefoniczne też było bez zarzutu

Jak dwa dni temu dzwoniłem i pisałem też nie było problemu. Teraz maile wiszą, a jak dzwonie to jest zajęte a jak dostane smsa ze numer już wolny to od razu oddzwaniam ale znowu nikt nie odbiera. Więc pewno nie odbierają nieznanych numerów bo nie wiedzą co ludziom mówić a wcześniej tylko ściemniali. Ciekaw jestem jak wygląda wysyłka już zamówionych rowerów. Zaczynam szukać alternatywy dla integry i maestro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprzedający miał już dość ciągłych telefonów z pytaniem "Mam 80cm do jajek, jaką ramę mam wybrać?" więc postanowił nie odbierać :icon_wink:

 

Być może nie ma czasu na telefony i maile, bo przyszła nowa dostawa rowerów i trzeba sprawdzic wszystko, poukładać w magazynie, wprowadzić faktury do bazy. Być może w celu ograniczenia kosztów zamawia rowery rozebrane na częsci pierwsze, a sam (w sensie, że razem ze wspólpracownikami) to później skręca i reguluje, i pakuje w pudła. Być może siedzi i pije kawę i ma w d... telefony i maile, bo wie, że nawet bez jego zaangażowania rowery sprzedadzą się raz-dwa :icon_lol:

Wszystko jest możliwe i nikt nie ma pewności, a niektórzy tu już snują teorie spiskowe :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież napisem że dostalem odpowiedź na e-mail że będą wystawione dzisiaj o 22 !!

Moja wypowiedź nie była do Ciebie :)

 

Ludzie ogarnijcie się, uzbrójcie w cierpliwość bo to naprawdę zacna cnota!

Trochę więcej empatii i zrozumienia. Widać, że Ci najbardziej narzekający chyba nigdy nie prowadzili i nie prowadzą swojego małego interesu, łapy opadają :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty znowu swoje! Weź może w końcu pod uwagę, że ludzie zamiast siedzieć przy telefonie to teraz pewnie zapieprzają i tyle! Ludzie? Skąd wyście się ulęgli?

Skoro podali numer telefonu od 8 do 22 to można dzwonić.

A ty idź wylewać żale gdzie indziej bo co post się do kogoś przypieprzasz, jakiś adwokat ich jesteś czy co?

 

 

 

Mi się udało

Dostałem informacje że lazaro będzie wystawiony dzisiaj o 22

Nie odświeżyłem i nie widziałem twego posta.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty idź wylewać żale gdzie indziej bo co post się do kogoś przypieprzasz, jakiś adwokat ich jesteś czy co?

 

Primo - żale to jak na razie masz tylko Ty, tak naprawdę nie wiadomo o co.

Secundo - muszę zdementować - z tego co zauważyłem to - jak Ty to ślicznie nazwałeś - przypieprzam się tylko do Ciebie  :yes:

Tertio - tak potwierdzam, zostałem wynajęty przez firmę bf_bike za grubą kasę abym bronił ich dobrego imienia przed wszystkimi roszczeniowcami  :yes:

Ukonentowany?  :thumbsup:

EOT

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podali numer telefonu od 8 do 22 to można dzwonić.

 

Można dzwonić, ale nikt nie obiecuje, że odbiorą. A twierdzenie, że:

Więc pewno nie odbierają nieznanych numerów bo nie wiedzą co ludziom mówić a wcześniej tylko ściemniali.

to już jakieś chore insynuacje na poziomie gimnazjum... niestety.

 

A swoją drogą temat ten ładnie ewoluuje. Zaczęło sie od roweru, pózniej były dylematy wzrostowo-jajeczne, a teraz rozmowa o bf-bike czy jak mu tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie porozmawiać lub macie problem piszcie do mnie na PW.

A nie zachowujcie się jak matoły. Nie zaśmiecajmy tym tematu.

 

 

 

A swoją drogą temat ten ładnie ewoluuje. Zaczęło sie od roweru, pózniej były dylematy wzrostowo-jajeczne, a teraz rozmowa o bf-bike czy jak mu tam.

Część z nas czeka na wystawienie roweru więc pisze się po prostu z nudów. Jak będę miał rower to napisze coś o rowerze, obiecuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...