Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Czy orientuje się ktoś czy wysokość ramy Integrala i Evolutin wersji męskiej np. przy 19'' jest taka sama, czy Evolution jest niższy? Kupiłem wczoraj Evolutiona 19'', a wizualnie bardziej podoba mi się 21''. Mam 179cm. wzrostu. Jeśli te ramy nie różnią się, to z tego co piszecie 21 będzie za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Dołączam do grona oczekujących na Integral, w międzyczasie zainteresował mnie model Liberty:

http://allegro.pl/lazaro-liberty-d-solidny-treking-z-aluminiowa-rama-i3225420687.html

Niestety ma on lekko wygiętą kierownicę, której wolałabym uniknąć.

Myślicie że sprzedawca poszedłby na taki myk z podmianą kierownicy na prostą? Czy lepiej spokojnie poczekać na Integral i mieć problem z głowy?

Nie ukrywam, że nie jestem bardzo zaawansowana w tematyce rowerowej, dużo czytam, ale jestem na początku drogi :rolleyes:

Poszukuję roweru trekingowego (codziennie 4km x2 droga do pracy - asfaltem, ale z 2 dużymi górkami po drodze; do tego wycieczki weekendowe po leśnych ścieżkach) - tak trafiłam tutaj ;)

Od razu dopytam - istnieje również wersja damska Integrala, prawda? :icon_redface:

P

 

http://allegro.pl/juz-jest-damski-lazaro-integral-v3-alivio-i3227175523.html

Edytowane przez jawi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzieki! Niestety troche za mala jestem na rame 19" :( ale juz napisalam do sprzedawcy pytanie o dostepnosc 17".

Przegladalam tez Integral V1, i kurka, w sumie moj stary 15-letni rower bez amorkow jakos sie spisywal, a pogoda taka, ze az mna rzuca jak mam do pracy autobusem jechac, a nie rowerem..

Zobacze, co mi odpisze sprzedawca, jesli bedzie trzeba dlugo czekac na 17" to chyba wezme V1 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itam

Już sporo osób posiada integrala (rozeszły się na aukcji szybciutko), więc pytam posiadaczy o wzroście 175/177 cm - jaka rama 17" czy 19".

Tak to jest, że każdy kupuje rowerek, cieszy się i zapomina o tym temacie..

 

@EDIT

Albo wraca gdy ma problem, jak widać...

Edytowane przez evolucja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Drodzy forumowicze,

 

Po przejechaniu trochę ponad 100 km na rowerze Lazaro V3 pojawił się problem z dziwny dźwiękiem wydobywającym się podczas pedałowania...

Jadąc rowerem i pedałując słyszę jak z mechanizmu wydobywa się dźwięk przypominający kręcenie kluczem zapadkowym.

 

 
Dźwięk pojawia się tylko przy:
 
- pedałowaniu
- próbowałem pedałować tylko jedną nogą i pedałując lewą dźwięku nie ma, pedałując prawą dźwięk jest
- pojawia się przy naciskaniu na pedał
- na postoju kręcąc ręką za ten pedał i rozpędzając koło dźwięk się nie pojawia.
- korba prawa i pedał są dokręcone mocno, dociskałem ponownie dla pewności
 
Co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy Lazaro Integral montował na nim fotelik dziecięcy? Jeśli tak to proszę o parę słów czy były jakieś problemy? czy nie koliduje z linkami, jaki model fotelika i jak sie jeździ z takim obciążeniem? Dzięki.

 

 

Zero kłopotów.

Jeżdżę z 15kg córeczką od zeszłego sezonu.

Musisz mieć oczywiście model fotelika z możliwością chowania linek w uchwycie.

Są też foteliki z możliwością montowania do bagażników (co wiąże się oczywiście z dokupieniem bagażnika).

Ja mam ten model fotelika.

 

http://www.okbaby.it/index.php?option=com_content&view=article&id=105%3Asirius&catid=19%3Aciclo&Itemid=91&phpMyAdmin=681fc1ad05fbccd8637da8e1b7c20f5b&lang=pl

 

sirius.jpg

 

I na żywca.

 

https://photos-4.dropbox.com/t/0/AAAJ09gpshilC8ZJWziSDh6Esk-Nyw7lXFhEpxjf2fcx1Q/12/164429175/jpeg/32x32/3/_/1/2/Zdj%C4%99cie0659.jpg/W4b_j0T9TGIlkXMeqVS08gd4ptLzKjWHBHHEezMSc3Q?size=1280x960

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie długości całego roweru (Lazaro Integral v3), tzn. od koła do koła. Rower będę musiał przechowywać

na balkonie w pozycji wiszącej i zastanawiam się czy zmieści mi się nad skrzynią, którą mam z jednej strony. Interesuje mnie

najbardziej rama 21' ale dla porównania poprosiłbym też wersję 19'.

 

Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla kogoś ta informacja okaże się jakąś wskazówką.

Mam 177 cm wzrostu i przestrzeń między glebą a jajkami wynosi 79/80 cm. Mając dylemat co do wybporu ramy (17" czy 19") i widząc, że wielu z tutaj się pojawiających ma podobne albo takie same rozmiary a także by zaspokoić swoją ciekawość wybrałem się dziś do Decathlonu.

Celem mojej wizyty było znalezienie roweru crossowego, który odpowiadałby rozmiarowi - gleba -> rura poprzeczna - ramy w rowerach Kands i Lazaro 17" i 19". Dla przypomnienia 17" mają w miejscu zeskakiwania z roweru 77-80cm a 19" 80-83cm. Udało mi się znaleźć takie rowery (dla uwiarygodnienia wymiarów zabrałem ze sobą miarkę).

 

Rowerem, który odpowiadał ramie 17" był ten model http://www.decathlon.pl/riverside-1-mski-id_8202744.html. Dokładnie taka sama wysokość jak ta podawana przez sprzedawców Kands i Lazaro 77-80cm w zalezności czy zsiadamy ostrożnie bliżej siodełka czy normalnie. Dodam, że miałem na sobie dziś buty o 2cm podeszwie (zmierzone). Wsiadając na ten rower miałem pełen komfort. Jajka nie obijały się o rurę, można było swobodnie zsiadać praktycznie na całej długości rury. Jest jedno "ale". Zgodnie z tym co bardziej doświadczeni koledzy sugerowali, warto byłoby dla bezpieczeństwa wymienić dla tej ramy sztycę pod siodełkiem na 400mm. W rowerze, byłą zamontowana krótka sztyca i przy moim wzroście była bardzo mocno wysunięta. Jak dla mnie zamontowanie dłuższej sztycy oprócz względów bezpieczeństwa ma też walor bardziej estetyczny (kwestia gustu), rower wygląda wtedy bardziej "rasowo" ;)

 

Rowerem, który odpowiadał ramie 19" był ten model http://www.decathlon.pl/riverside-3-mski-id_8202746.html. Wysokość zmierozna to znowu dokładnie wymiary podawane w przypadku Kands i Lazaro czyli 80-83cm. Niestety tutaj komfort był zdecydowanie mniejszy. Jajka lądowały na rurze a im dalej od siodełka zsiadałem tym jajka bardziej się wgniatały. Można sobei z tym poradzić stając na palcach ale tak czy siak komfort był zdecydowanie mniejszy niż w przypadku 17".

 

Mam nadzieję, że dla kogoś te informacje będą pomocne.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Już sporo osób posiada integrala (rozeszły się na aukcji szybciutko), więc pytam posiadaczy o wzroście 175/177 cm - jaka rama 17" czy 19".

 

 

jajka masz wyzej niz glowe? :D

 

 

a ja sie tak wlasnie zastanawiam bardziej pod katem pozycji na rowerze- ten rower ma jakas regulacje siodelka/kierownicy zeby w razie czego moc skrocic odleglosc do kierownicy i jak by sie takie rozwiazanie spisalo?

Edytowane przez adam00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jajka masz wyzej niz glowe? :D

 

 

a ja sie tak wlasnie zastanawiam bardziej pod katem pozycji na rowerze- ten rower ma jakas regulacje siodelka/kierownicy zeby w razie czego moc skrocic odleglosc do kierownicy i jak by sie takie rozwiazanie spisalo?

kierownica ma sztywny mostek więc z nią nie pokombinujesz, co do siodełka to mniemam, że ma możliwość przesunięcia przód-tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Ja na swoją nogę 83 cm wziąłem ramę 19" i mam około 3-5 cm od krocza górną rurkę. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby zebrać nasze wypowiedzi o długości nóg i rozmiarze ramy jaką bierzemy, żeby co 3 posty nie padało znowu to samo pytanie.

 

Co do mojego "cykania", jest bardziej donośniejsze i równomierne w porównaniu z tym co było na poprzednim filmiku. Ale jutro spróbuję rozkręcić pedał i odkręcić korbę od suportu? Mam to przemyć zwykłą wodą? Jeśli nie mam smaru na stanie to na krótką metę mogę psiknąć WD-40?

 

http://youtu.be/mur2047MN6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum

Przewertowałem wszystkie tematy związane z Lazaro i wciąż nie jestem pewien jaki rozmiar ramy wybrać, a zapowiada się, że przy tej liczbie zainteresowanych decyzję trzeba będzie podjąć bardzo szybko.

 

Mam 185cm wzrostu i dość długie nogi, bo 87/88cm. W związku z tym, jaki rozmiar byłby najlepszy? Czy w przypadku 21" może się pojawić problem ze zbyt dużą odległością do kierownicy i w związku z tym za bardzo "wyciągniętą" sylwetką?

 

Z góry dziękuję za pomoc 

Edytowane przez rafalzi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum

Przewertowałem wszystkie tematy związane z Lazaro i wciąż nie jestem pewien jaki rozmiar ramy wybrać, a zapowiada się, że przy tej liczbie zainteresowanych decyzję trzeba będzie podjąć bardzo szybko.

 

Mam 185cm wzrostu i dość długie nogi, bo 87/88cm. W związku z tym, jaki rozmiar byłby najlepszy? Czy w przypadku 21" może się pojawić problem ze zbyt dużą odległością do kierownicy i w związku z tym za bardzo "wyciągniętą" sylwetką?

 

Z góry dziękuję za pomoc 

 

 

Zdecydowanie 21". Ja mam 182 cm i 19 jest stanowczo za mała.

Sylwetka na rowerze będzie nieco "usportowiona" ale bez przesady. Moim zdaniem lepiej dokupić regulowany mostek do kierownicy niż kupić zbyt małą ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 177cm, kupiłem rame 19'' i stojąc boso mam jakieś 2cm luzu między workiem, gorzej jest z wyciągniętą do przodu i stosunkowo wysoko położoną kierownicą, niestety nie da się jej obniżyć, generalnie rower jest duży. Do minusów zaliczyłbym gumowe manetki kierownicy, mogły by być grubsze. Przedni amortyzator dużo daje przy nierównej nawierzchni, i tak jak ktoś wcześniej napisał, nie ma sensu blokowanie go, no chyba że ktoś jeździ po niemieckim asfalcie. Siodełko do wymiany na coś miększego, które mam nadzieję zbierze trochę drgań z tylnego koła, bo jadąć np. po bruku czuć to w kręgosłupie i nie tylko... Opony jakieś słabe albo miałem pecha, druga przejażdzka i kapeć z przodu. Przerzutki rewelacja, szybko i fajnie chodzą, nie musiałem nic ustawiać, hamulce dają radę. Rowerek szybki i myślę, że wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz mozliwosci regulacji siodelka przod-tyl mozna tez z mostkiem powalczyc. tzn. pod kierownica ca podkladki, ze dwie, mozna je zamieniac tak by albo miec kierownice na + albo na - . tzn. dodatni lub ulemny wznos kierownicy. dajesz na - i masz bardziej lezaca pozycje na rowerze. dajesz na + i jedziesz bardziej wyprostowany.

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 180 cm, 80 cm do jajec. Integrala z rama 19. Sztyca siodełka wysunięta na 250 mm. I powiem tak. Przy schodzeniu z roweru, ramę mam akurat do krocza. Nie muszę stać na palcach, oczywiście im bliżej do kierownicy tym wyżej, ale przecież nie będę stał przy kierownicy :) Z tą ramą jeździ mi się bardzo dobrze. Czyli jeśli masz mniej niż 80 do ramy nawet te 2 cm lepsza będzie 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Ja na swoją nogę 83 cm wziąłem ramę 19" i mam około 3-5 cm od krocza górną rurkę. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby zebrać nasze wypowiedzi o długości nóg i rozmiarze ramy jaką bierzemy, żeby co 3 posty nie padało znowu to samo pytanie.

 

Co do mojego "cykania", jest bardziej donośniejsze i równomierne w porównaniu z tym co było na poprzednim filmiku. Ale jutro spróbuję rozkręcić pedał i odkręcić korbę od suportu? Mam to przemyć zwykłą wodą? Jeśli nie mam smaru na stanie to na krótką metę mogę psiknąć WD-40?

 

http://youtu.be/mur2047MN6A

 

Problem rozwiązany, ale domyślam się, że tymczasowo. W śrubie mocującej na której obraca pedał było trochę zabrudzeń, które zgrzytały, odkręciłem go, przemyłem i przepryskałem WD-40 (nie mam jeszcze smaru...), dla pewności odkręciłem też śrubę mocującą korbę i tam też na białym smarze było trochę nieczystości, nie zmywałem go, psiknąłem na śrubę i trochę do środka WD-40 i zakręciłem. Po próbnej przejażdżce, cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam tylko, jak mierzymy wysokość do krocza? W rozkroku -jak dużym? Do spodni, na luzie czy na maksa?

Bo każdy zmierzy trochę inaczej i te centymetry się gubią gdzieś po drodze..

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...