Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na tym forum i wszystkich serdecznie witam .Mam pytannie z serii czy będzie dobry.Chciałem zakupić lazaro  integral.Jestem mężczyznąś ale niestety o dość skromnych wymiarach tzn. mam 165 cm wzrostu i odległość od ziemi do przyrodzenia 73 cm.Czy ten rower nie będzie dla mnie za duży.Rama mniejsza niż 17 w tym rowerze w wersjach męskich nie występuję..Czy muszę kupić wersję damską,ale czy mężczyzna na rowerze damskim nie będzie wyglądał śmiesznie?

Pewnikiem będziesz tłukł jajkami o rurę, chyba, że schodząc z roweru będziesz stawał na palcach (zmierz sobie odległość od podłogi do krocza stajać na palcach i w butach). Może to powodować pewien dyskomfort. Opcja z damką nie jest zła a tym bardziej nie ma w tym moim zdaniem nic śmiesznego. Nie raz widziałem facetów jeżdżących na damce. Jeśli to będzie dla Ciebie bardziej wygodne to nie widzę problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, rowerki będą dostępne w przyszłą sobotę.

 

Jaką ramę wybrać, 17 czy 19"? Mam 177 wzrostu, jak mierzę 80cm(19") to miarka trochę spodni dotyka.. Maksymalnie do krocza mam 83cm. Czy mniejsza rama w czymś przeszkadza?

Edytowane przez evolucja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam praktycznie identyczny dylemat, na chwilę obecną skłaniam się ku modelowi Kands Maestro - tam rama 19" wydaje się być idealnie dopasowana do takich wymiarów.

No tamta rama 19" ma takie wymiary jak 17" od Integrala. Sam nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam praktycznie identyczny dylemat, na chwilę obecną skłaniam się ku modelowi Kands Maestro - tam rama 19" wydaje się być idealnie dopasowana do takich wymiarów.

 

No tamta rama 19" ma takie wymiary jak 17" od Integrala. Sam nie wiem..

Rama w Kandsie 19" jest taka sama jak rama w Integralu 19" :) Sprzedawcy przy okazji Kandsa podają długość pod sztycą a nie na wysokości miejsca, w którym zsiadasz z roweru :)

Poprosiłem parę dni temu sprzedawcę Kandsa aby podał wysokość w tym samym miejscu, w którym podawana jest wysokość integrala i jest dokładnie to samo 19" ma wysokość 80cm pod kroczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne, dzięki. No jak na to nie patrzeć wychodzi, że pasuje mi rama 19", z tym że na nią muszę czekać cały tydzień. A 17 jest dostępna. Co robić? :(

A są w ogóle dostepne gdzieś Integrale z ramą 17"??? Nie widziałem żadnej aukcji.

Z 19" jesteś na styk, nawet trochę luzu masz więc nie ma problemu. 17" jest o tyle lepsza w Twoim przypadku, że w razie "W" gdy trzeba szybko zeskoczyć z roweru albo nagłe hamowanie powoduje, że z siodełka spadasz to masz jednak większe szanse, że Twoje jajka wyjdą z całej opresji bez uszczerbku ;) Na pewno więcej luzu pod krokiem przydaje się w MTB.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, rowerki będą dostępne w przyszłą sobotę.

 

Jaką ramę wybrać, 17 czy 19"? Mam 177 wzrostu, jak mierzę 80cm(19") to miarka trochę spodni dotyka.. Maksymalnie do krocza mam 83cm. Czy mniejsza rama w czymś przeszkadza?

Wcześniej pisałem że w ramie 19 calowej masz niby 80 cm do krocza ale tam gdzie tak naprawdę zsiadasz rama idzie w górę i jest 83 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniej na17 jezdzic. z sztyca 450mm. ta, ktora jest teraz to 350mm. jest niebezpiecznie za krotka, niebezpieczenstwo dla ramy, ze ja uszkodzisz . 

ps. 18 cali byloby w sam raz, ale takiej rozmiarowki ani kands ani lazaro nie robia. 

ps2. rama na styk w trekkingu czy crossie tez daje rade. zapas ok.10cm wskazany jest dla mtb. tak to widze. doswiadczenie opieram na 21 calowym kandsie maestro na kolach 29 cali i northtecu 19 calowcu mtb, tez na 29er. 1 rama jest na styk, po ponad 2 latach jazdy maestro, glownie wroclaw-waly nad odra-szutry-szosa, rama 21 w niczym mi nie przeszkadza. 2 rower zapewni mi bezpieczenstwo w trudniejszym terenie. 

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, ze jezeli masz za mala rame to mozesz nadrobic to dluzsza sztyca. ale zazwyczaj w standardzie dostajesz 300-350mm. i wysuwasz ja na maxa. a i tak mozesz przekroczyc dopuszczalne jej wysuniecie. bardzo malo zostaje jej w ramie . 450mm daje wieksze pole do manewru przy jednoczesnym zaparciu sie sztycy w ramie. 



choc z 2 strony im wiecej sztycy wystaje z ramy tym wieksza sila dzwigni tam dziala... wniosek, dobor wielkosci ramy jest najwazniejszy.

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rama w Kandsie 19" jest taka sama jak rama w Integralu 19"

identyczne na pewno nie są ;)

dzisiaj przymierzałem się do jedynego dostępnego mi roweru o podobnych wymiarach ramy (koła 28). Wzrost 178cm + halówki. W tamtym rowerze rura równoległa do ziemi była na wysokości 83cm, może 1cm więcej by jeszcze dało radę, reszta to już kombinowanie i problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Dołączam do grona oczekujących na Integral, w międzyczasie zainteresował mnie model Liberty:

http://allegro.pl/lazaro-liberty-d-solidny-treking-z-aluminiowa-rama-i3225420687.html

Niestety ma on lekko wygiętą kierownicę, której wolałabym uniknąć.

Myślicie że sprzedawca poszedłby na taki myk z podmianą kierownicy na prostą? Czy lepiej spokojnie poczekać na Integral i mieć problem z głowy?

Nie ukrywam, że nie jestem bardzo zaawansowana w tematyce rowerowej, dużo czytam, ale jestem na początku drogi :rolleyes:
Poszukuję roweru trekingowego (codziennie 4km x2 droga do pracy - asfaltem, ale z 2 dużymi górkami po drodze; do tego wycieczki weekendowe po leśnych ścieżkach) - tak trafiłam tutaj ;)

Od razu dopytam - istnieje również wersja damska Integrala, prawda? :icon_redface:

Pzdr!

Edytowane przez skimos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od razu dopytam - istnieje również wersja damska Integrala, prawda?

W tamtym roku jeszcze istniała.

 

Poszukuję roweru trekingowego (codziennie 4km x2 droga do pracy - asfaltem, ale z 2 dużymi górkami po drodze; do tego wycieczki weekendowe po leśnych ścieżkach) - tak trafiłam tutaj

Przy założeniu, że będziesz to pokonywać spokojnym tępem + cycle chic w spódnicy, to jak najbardziej się Liberty nada, i w takim zastosowaniu ta kierownica będzie wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku jeszcze istniała.

 

Przy założeniu, że będziesz to pokonywać spokojnym tępem + cycle chic w spódnicy, to jak najbardziej się Liberty nada, i w takim zastosowaniu ta kierownica będzie wygodniejsza.

 

 

Oj, daleka jestem od cycle chic, a i lubię wiatr we włosach i raczej szybkie tempo, więc tę spódnicę to chyba bym na twarzy miała :002:

Miałam kiedyś możliwość przejechania się holenderką i stwierdziłam, że nigdy więcej podobnych rowerów czy kierownic (aczkolwiek być może była ona po prostu niedopasowana). Swoją drogą nie wyobrażam sobie wjechania na sporą górkę na takim rowerze - czy przy takiej kierownicy da radę się w ogóle pochylić do przodu i nie powykręcać sobie nadgarstków? Górka ma kąt nachylenia ok. 35-40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Górka ma kąt nachylenia ok. 35-40 stopni.

To nie górka tylko juz normalna premia górska na Tour De Pologne.

Przy takim podejściu brralbym Lazaro, tylko w wersji meskiej - jest bardziej sztywna, kierownica jest profilowana, ale tylko w górę, gripy są prawie w lini prostej, u mnie po dołozeniu rogów wyszło bardzo wygodnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...