Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

ja drugi i też jeszcze nic. ale ja brałem z blokowanym amortyzatorem i za pobraniem i może dlatego, chcą obłużyć w pierwszej kolejności tych co im kase wysłali.

Ja nie brałem z blokadą i zapłaciłem od razu przez paypal a zamawiałem jako trzeci, i żadnego maila o wysyłce nie dostałem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję, że w dzisiejszym kartonie nie dotarły jednak cegły a rower Maestro:) Już jest złożony i za chwilę pierwsza jazda celem regulacji. Gdyby kogoś interesowało i miał nadal dylematy co do wielkości ramy. Co prawda z miarką niczego nie mierzyłem ale przy moim wzroście tj. 177 cm i przerwie między jajkami a glebą wynoszącymi 79-80 cm rama 19" cali jest w sam raz :) 17" byłoby niczym rower komunijny :)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na szerszą relacje. Dużo luzu masz z tą ramą? Jaki kolor?

Szersza relacja + zdjęcia w weekend bo jutro wyjeżdzam na szkolenie i wracam dopiero w piątek :) Luzu 4-5 cm (miałem na sobie stare biegowe buty trailowe kapteren 50)  :) Kolor biały (wygląda cudnie) chociaż nie jest to śnieżna biel na jaką liczyłem :) Brałem też pod uwagę grafit ale ostatecznie żona zdecydowała o kolorze i słusznie ;)

nedved skoro w 19 calowej ramie w miejscu gdzie się zeskakuje z siodełka jest 83 cm a Piehursson ma nogę 79-80 cm to sam widzisz że luzu musi być bardzo dużo

 

wysokość ramy na środku to jest jakies 80-81 cm a nie 83 :) no chyba, że moja miarka topexa jest jakaś ######inięta ;)

 

na szybko - do regulacji delikatnie przednia przerzutka i hamulec. Do wymiany na pewno chwyty. I coś mi lata wewnątrz przedniego koła, jakby jakieś zairenko czy cuś... muszę obadać ;)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza ...

 

wysokość ramy na środku to jest jakies 80-81 cm a nie 83 :) no chyba, że moja miarka topexa jest jakaś ######inięta ;)

 

na szybko - do regulacji delikatnie przednia przerzutka i hamulec. Do wymiany na pewno chwyty. I coś mi lata wewnątrz przedniego koła, jakby jakieś zairenko czy cuś... muszę obadać ;)

 

Trzeba tylko pamiętać, że on ma Maestro więc tam rama może być ciut inna niż w Lazaro.

Edytowane przez K4JT3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przeciez 17" jest podobno tylko 2cm mniejsza?

a z tym podnoszeniem kola probowales? :P

bo dla mnie np 19" tez powinna byc na styk ale stwierdzilem ze wole nie ryzykowac

ja nie wiem ja już do Was pisać. Krzysiek (założyciel tematu) też gdy podawał Wam wymiary i latał jak głupek z metrówką to było to samo. 

Podałem Wam takie wymiary jakie pokazała mi miarka. Przy moim wzroście 17" wyglądałoby karykaturalnie a 19 jest w sam raz.

 

 

P.S. Zamówiłem tez do roweru bagażnik i jestem bardzo mile zaskoczony :) Sprawia wrażenie trwałego i fajnie wygląda, pod świeżo zakupiione sakwy będzie jak ta lala. Dodatkowo zaskoczenie jeszcze większe bo do bagażnika jest dołączona naprawdę fajna i duża lampa diodowa z bardzo dużym odblaskiem  :)

 

edit: strzeliłem parę fotek na szybko, za kilkanaście minut wrzucę do garażu.

 

edit 2: zdjęcia wrzucone, cynkięte na szybko bez lampy więc szału nie ma.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek (Kands Maestro 19") zamówiony 7 maja dotarł 14-go czyli akurat w tydzień. Mam ~181cm wzrostu oraz ~81 tam gdzie wszyscy pytają i mogę swobodnie podnieść przednie koło na wysokość przeciętnego krawężnika (7-10cm). Rower doszedł ze zgiętą szprychą z przodu ale 2 minuty roboty i wszystko ok. Na początku hamulce miały 0 skuteczność ale przetarłem całe zaoliwione koło i po paru hamowaniach nie mam na co narzekać. Muszę też podregulować nieco przerzutki bo na 3x8 słychać lekkie pykanie jakby łańcuch chciał zejść jeszcze niżej. Ogólnie bez porównania do 13 letniego Krossa.
PS. Dla tych którzy dalej nie wiedzą jaką ramę wybrać jako ciekawostka powiem, że osoba nisko zawieszona wzrostu, około 165cm dawała sobie radę na tym rowerze (choć na co dzień taka jazda byłaby pewnie uciążliwa), także jak masz 180cm a nawet 176cm wzrostu to moim zdaniem tylko 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek (Kands Maestro 19") zamówiony 7 maja dotarł 14-go czyli akurat w tydzień. Mam ~181cm wzrostu oraz ~81 tam gdzie wszyscy pytają i mogę swobodnie podnieść przednie koło na wysokość przeciętnego krawężnika (7-10cm). Rower doszedł ze zgiętą szprychą z przodu ale 2 minuty roboty i wszystko ok. Na początku hamulce miały 0 skuteczność ale przetarłem całe zaoliwione koło i po paru hamowaniach nie mam na co narzekać. Muszę też podregulować nieco przerzutki bo na 3x8 słychać lekkie pykanie jakby łańcuch chciał zejść jeszcze niżej. Ogólnie bez porównania do 13 letniego Krossa.

PS. Dla tych którzy dalej nie wiedzą jaką ramę wybrać jako ciekawostka powiem, że osoba nisko zawieszona wzrostu, około 165cm dawała sobie radę na tym rowerze (choć na co dzień taka jazda byłaby pewnie uciążliwa), także jak masz 180cm a nawet 176cm wzrostu to moim zdaniem tylko 19"

 

 

no ja mam 175cm, ale krotkie nozki :/ (77cm w butach) mam nadzieje ze ta 17 rzeczywiscie jest tylko nieco mniejsza od 19

 

spidercomp: przelewem placiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sprawa wygląda tak, że rowerki miały być wysłany w zeszły czwartek. Jak się okazało nie zostały.

Wczoraj napisałem panu maila gdzie stanowczo proszę o potwierdzenie wysłania rowerków, i co?!, dziś rano dostałem list przewozowy i kurier do mnie dzwonił, że rowerki będą o 17 :).

Jak pojeżdżę opiszę wrażenia. Zamówiłem dwie 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonało się!!!

 

Zakup LAZARO INTEGRAL V3 damski (dla żony), 17" biały + blokada, 164 cm wzrost, noga 76 - choć zastanawiałem się nad 19" - ale wymierzyłem obecny i wymiary na 17" są najlepsze.

 

Miałem jechać po odbiór osobisty z Rzeszowa, ale w niczym jak się okazuje nie przyśpieszy to realizacji przesyłki, choć w sumie miałbym go wcześniej, ale jeden dzień nie ma znaczenia już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bylem dzisiaj po marketach sie pokrecic. i z ciekawosci na ich oferte rowerowa spojrzalem. i tu zong, ceny 1000-1300 z zoomem jako amorem, i na tourney'u jako osprzecie . plus stery z zeszlej epoki. smiech na sali... a, i 18 biegow w standardzie ...

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

a ja bylem dzisiaj po marketach sie pokrecic. i z ciekawosci na ich oferte rowerowa spojrzalem. i tu zong, ceny 1000-1300 z zoomem jako amorem, i na tourney'u jako osprzecie . plus stery z zeszlej epoki. smiech na sali... a, i 18 biegow w standardzie ...

 

 

pozdrawiam. 

Wczoraj byłem w decathlonie i wszystko od 600 do 1500 zł na SIS zrobione

 

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla czego ten smutek :( ?

 

Kiedyś zmiana przełożenia odbywała się płynnie, trzeba było przesówać dźwignię tak długo, aż łańcuch płynie przeszedł na następny tryb. Dopiero Shimano wprowadziło system indeksowany i teraz po naciśnięciu powinno być prawidlowo zmienione. Z drugiej strony kiedyś przerzutki regulowało się tylko w zakresie jej pojemności a teraz trzeba jeszcze zwrócć uwagę na prawidłową pracę łańcucha na środkowych trybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...