Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie z innej beczki trochę,

Zamówiłem ten rowerek. Będzie to mój pierwszy zakup nowego roweru i teraz moje pytanie. Od czego zacząć? Przyjdzie do mnie paczka, wiadomo poskręcać, ale czy będę musiał coś regulować, coś smarować? jakoś zabezpieczyć?

Podbijam jak coś bo post zgubił się w gąszczu wypowiedzi:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam jak coś bo post zgubił się w gąszczu wypowiedzi:) 

 

Trzeba przykręcić pedały (posmatorać gwint smarem stałym, uważać na lewy i prawy gwint) - klucz płaski otwarty 15

Przykręcić kierownicę - klucz imbusowy (nie pamietam chyba 8 lub 6)

Koła na spinki

Ustawić należy sobie pochylenie klamek, bo po waszych zdjeciach widzę, że niektórzy robią to albo neśwadomie, albo nie wiem, specjalnie wykręcają sobie nadgarstki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeździłem tym rowerem dwa lata (21cali), mam o trzy centymetry więcej od niego i musiałem kupić sztycę o 100mm dłuższą żeby nie rozpieprzyć ramy, masz większe doświadczenie z tym modelem?

krism4a1 to coś mi tu niegra, jeśli dobrze widzę na twoich fotkach siodełko masz od ziemi na wysokości około 113cm, mówisz, że musiałeś dokupić dłuższą sztyce, piszesz też, że masz 186cm i około 85cm nogę, więc podsumowując te dane ktoś kto ma 193 i 93(czyli ja ) musiałby mieć jeszcze dłuższa sztyce aby rower był dla niego dobry(pytanie czy tak się da) inna sprawa, że coś mi nie pasuje twoja wysokość siodełka bo ja dziś mierzyłem swoje w rowerze(trek830) i też mam coś około 110cm od ziemi;) a ledwo stoję na palcach, pozycja na peadłach też jest ok. O co tu chodzi? hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich wersjach były hamulce alhonga,a w tej co się pojawiła dzisiaj w sprzedaży są hamulce saccon.Może ktoś wie czy jest jakaś duża różnica w tych hamulcach, które lepsze?

 

te nowe są takie jak w kandsie, a kands jest droższy, więc prawdopodobnie lepsze, ale jak naprawdę jest, to musi się jakiś doświadczony znawca wypowiedzieć. zakładajmy/łudźmy się jednak, że są lepsze ;)

 

ja akurat cieszę się, że załapałem się na tę wersję, bo raz, że te hamule wstawili, dwa, że wolę czarne siodełko, bo białe nijak mi nie pasuje do czarnego roweru, poza tym, po zdjęciach wydaje się bardziej komfortowe, nie taka płaska decha jak to białe. co do naklejek na obręczach, to racja, słabe to jest, ale liczę na to, że da się je elegancko fachowym ruchem usunąć.

 

co do ludzi, którzy mają wątpliwości czy cross czy mtb, to moim zdaniem jak ktoś ma takie wątpliwości, to niech bierze crossa, bo mtb jest raczej dla tych, którzy wiedzą, że chcą mtb i tych leśnych dróg będą mieli całkiem sporo, wręcz będą szukać takich nawierzchni. ten cross zresztą raczej też dobrze poradzi sobie na lekkich/średnich nierównościach. jeśli wiemy, że procentowo stosunek nawierzchni równej będziemy mieć większy od hardkorowej, to raczej oczywiste, że cross. to chyba tylko u nas się utarło, że wyjściowym/normalnym rowerem jest góral (większość ludzi na crossa też mówi górski) na 26", a jest przecież zupełnie odwrotnie, nawet biorąc pod uwagę polskie drogi ;)

 

jeszcze jedno do tych co biorą z blokwanym amorem, który prawdopodobnie będzie taki jak w kands, gdzie jest właśnie blokowany. otóż w opisie kands jest, że to jest nex, podczas gdy na fotach wyraźniej widać nvx. o co tu chodzi?

 

p.s. bf_bike coś nie odpowiada na maile... jak tu ustalic szczegóły? mam nadzieję, że w tym tygodniu będę miał ten rowerek (jako drugi zalicytowałem :D).

Edytowane przez coroner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

W poprzednich wersjach były hamulce alhonga,a w tej co się pojawiła dzisiaj w sprzedaży są hamulce saccon.Może ktoś wie czy jest jakaś duża różnica w tych hamulcach, które lepsze?

W poprzedniej wersji były promaxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

te nowe są takie jak w kandsie, a kands jest droższy, więc prawdopodobnie lepsze, ale jak naprawdę jest, to musi się jakiś doświadczony znawca wypowiedzieć. zakładajmy/łudźmy się jednak, że są lepsze

 

Nieprawdopodobne, czytając cały tan temat, decydując się na Lazaro/Kands, dalej twierdzisz, że droższe jest lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...