Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mały update "bohatera" tego postu, rowerek zyskał nowe koła, stare poszły pod opony zimowe (Schwalbe Maraton Winter) które założone wrócą wraz z pierwszymi mrozami.

 

Nowe koła oparte na:

piasty FH T670 Shimano Deore LX - 32 H

          HB T670 Shimano Deore LX - 32 H

szprychy CnSpoke STD 14 nierdzewne

obręcze AlexRims DH19

 

ja617_piasty.JPG


Wiecie co przed chwilą uświadomił mi jeden z użytkowników forum? Tonie jest Integral, tylko ... Integaral :) łoł przez trzy lata myślałem inaczej... Jakiś głupi jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

link nie działa.

 

Amortyzator NEX tu masz trochę o jego serwisie (skok to 63mm), o jego uzytkowaniu jest gdzieś w tym temacie, ale trzeba cierpliwości w szukaniu.

 

Mój to 21 cali (o doborze Lazaro też tu jest sporo) ja mam 188cm - jak wcześniej pisałem musiałem wymienić sztycę na dłuższą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Mam pare pytań gdyż chcę kupić męzowi ten rower lecz tak sie zastanawiamy:

 1. czy to prawda ze Lazaro V3 ma o 3 rzędy gorszy osprzęt ( wyczytałam to z jednego z postów)

2. Mąz ma 175 cm wzrostu a dlugośc nogi to 82 cm przy wadze tez 82 kg więc jaka rame? 21 chyba bedzie za duza??

3. No i jaki lazaro wybrać? v1,v2 czy v3 ?

4. W jakim miesiacu najlepiej kupic rower by nie przepłacac, sprzedający z allegro po 10 tym lutym bedzie miał nowa dostawe,czy juz zrobic zakup?

Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. czy to prawda ze Lazaro V3 ma o 3 rzędy gorszy osprzęt ( wyczytałam to z jednego z postów)
Zależy z czym porównać ;) Ale z reguły ma sprzęt ze dwie-trzy klasy lepszy niż konkurencja w tej cenie.

 

 

 

2. Mąz ma 175 cm wzrostu a dlugośc nogi to 82 cm przy wadze tez 82 kg więc jaka rame? 21 chyba bedzie za duza??
Długonogi jest, co prawda, ale taka rama byłaby za duża nawet jakby miał 180 cm. Pytanie brzmi raczej 17" czy 19" i ciężko mi powiedzieć.

 

 

 

No i jaki lazaro wybrać? v1,v2 czy v3 ?
Zdecydowanie v3. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pare pytań gdyż chcę kupić męzowi ten rower lecz tak sie zastanawiamy:

 1. czy to prawda ze Lazaro V3 ma o 3 rzędy gorszy osprzęt ( wyczytałam to z jednego z postów)

2. Mąz ma 175 cm wzrostu a dlugośc nogi to 82 cm przy wadze tez 82 kg więc jaka rame? 21 chyba bedzie za duza??

3. No i jaki lazaro wybrać? v1,v2 czy v3 ?

4. W jakim miesiacu najlepiej kupic rower by nie przepłacac, sprzedający z allegro po 10 tym lutym bedzie miał nowa dostawe,czy juz zrobic zakup?

Dziękuje za odpowiedz.

1. Z jakim modelem porównujesz osprzęt? Biorąc wszystkie modele Lazaro, V3 ma najlepszy osprzęt.

2. O ile noga męża była dobrze zmierzona i ma faktycznie 82cm to raczej pasuje rama 19". Ideałem byłoby 18" ale nie ma takiego rozmiaru.

3. Lazaro V3

4. W danym roczniku cena jest sztywna i jednakowa przez cały rok. Kup wtedy, kiedy tylko będą dostępne na allegro. Ostatnio często są niedostępne albo są nietypowe ramy/kolory. Jak wejdzie nowy model na 2015 rok to na 90% będzie droższy (tak jest co roku) ewentualnie jakiś element osprzętu zostanie zmieniony na niższy model. Jeśli masz możliwość to dopytaj czy będą jakieś zmiany w nowej dostawie.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tych linków:

V3 ma wyższą przerzutkę przednią i tylnią,

wyższy model mech korbowego (131 to chyba tylko dla dzieci w wieku komunijnym)

moim zdaniem lepsze hamulce

Lepszy łańcuch (choć HG40 też nie należy do moich faworytów)

Kaseta 41 - 31 to niewielkie różnice - zużywają się tak samo szybko

Reszta różnic jest raczej kosmetyczna i ocena ich może chyba być tylko subiektywna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak V V1 V2 V3 - na ramach napis jest zawsze V

 

Numery są chyba tyko na aukcjach. Najlepiej podaj konkretne linki do rowerów o które pytasz, unikniemy niepotrzebnych nieporozumień.

Oczywiście, że są modele V1, V2 i V3. Różnice są w osprzęcie a że we wszystkich tych modelach "V" jest ta sama rama to producent ("Transrower") poszedł na łatwiznę i nie oznacza każdego modelu osobno na ramie i pozostawia tylko napis Lazaro Integral V. Oczywiście w tytule i treści aukcji jest dokładnie podane jaki jest model sprzedawany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie odnośnie pomiarów czy V2 ma podobny pomiar jak ten:

V3:

 xc7i2q.jpg

 

 

 

 

( gdyż na stronie ma ma wyszczególnionego pomiaru jak to jest zrobione w przypadku V1 i V3)

 

 

Edytowane przez Sevelin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam się do tematu. Na wstępie powiem , że mój wzrost to194cm i dzisiaj byłem w sklepie szukałem integrala ale sprzedawca nie miał i zaproponował mi krosa . Upierał się, że jak dla mojego wzrostu to powinna być rama 23"

a integral ma ramę 21''

poniżej pezetuję linki do tych dwu rowerów. Jak sądzicie czy ta rama z integral jest mniejsza czy tylko inaczej mierzona ?

http://www.kross.pl/pl/cross/evado-2-0

http://allegro.pl/2014-king-of-the-road-lazaro-integral-czarny-21-i5008462274.html

 

 

z góry dziękuję za odpowiedź

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 tys. zł za 7-mio rzędowy wolnobieg  :) rower powinien być w cenie poniżej 1 tys.

 

Ale sprzedawca może mieć rację co do rozmiaru. Mój Integral jest 21-no calowy przy moim wzroście 188cm, musiałem wymienić sztycę podsiodłową na 450 mm, Pozostałe wymiary ramy są dla mnie dobre. 

Edytowane przez krism4a1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...