Skocz do zawartości

[klamkomanetki] Alivio ST-MC18


sirspider

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem użytkownikiem klamkomanetek Alivio ST-MC18

 

Ja moje klamkomanetki Alivio zakupiłem za 125zł (z tego co pamiętam) prawie rok temu(nówki na allegro, zapakowane, z tego co pamietam to nawet paragon dostałem). Co do precyzji ich działania, to nie widzę jakichś większych problemów(mam problemy z "najszybszym" przełożeniem, ale o tym to chyba inny temat napiszę, bo coś tu na forum nie widzę, żeby ktoś coś takiego miał - wg mnie wina suportu). Współpracują one z przerzutkami: XTR (przód) i LX (tył). Klamki pracują w miarę cicho. W połączeniu z LX-em przy delikatnej jeździe (20km/h) w ogóle nie słychać że zmieniają się z tyłu przerzutki. Co do klamek hamulca - bardzo fajne. Zawsze 2 palcami hamuje (nie wiem czy by mi się 3 palce tam zmieściły :) ) Skuteczność hamowania i tak zależy od V-brakeów (ja mam przód deore, tył avid - wszystko elegancko współpracuje) Klamki chodza płynnie.

 

Wygląd - kwestia gustu. Dla mnie bomba :)

 

Co do wyboru klamokmanetki czy osobno klamki to do innego tematu. Ja i tak jakoś preferuję klamkomanetki :P Miałem "dzwona" w lesie przy 40km/h i urwała mi się lewa łopatka do zmiany przerzutek. Niestety nie odnalazłem jej w lesie (speed był duży i mogła odskoczyć na większa odległość a mnogość liści + ból wszystkiego skutecznie mnie zniechęciły po 10-15 minutach szukania )

Ale na allegro zakupiłem sobie całą lewą klamkomanetkę. Dokładnie na takiej aukcji jaka jest tutaj (wcześniej używałem klamkomanetek shimano takich jak ta co jest po prawej stronie)

 

Minusy?

 

- zauważyłem, że niekiedy klamkomanetki potrafią się trochę "rozkręcić". Wystarczy dokręcić śrubki i wszystko wraca do normy (wydaje mi się, że winę za odkręcanie się śrubek ponoszą drgania na luźnej nawierzchni w jakie wprowadza się rower poza drogą :) )

- mogą(ale nie muszą) pojawić się po dłuższym czasie użytkowania "luzy" na klamce hamulcowej (w górę i w dół o pare mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I ja mam :) ,działają bez zarzutu , nie mam nawet zadnych luzów na klamkach ,niestety ostatnio niesiony swą głupotą zacząłem wymieniać linke w 8 no i zamiast wypchnąć ją przez ten plastykowy korek rozkręciłem mechanizm i nie udało mi sie go poprawnie złozyc .Teraz z prawej strony zarzuciłem acere a klamkomanetke alivio bede sprzedawać bo mam za słabe zdolności manualne zeby to poskładać .No ale to moja wina , sam sprzet działa bardzo ładnie ,ja go wyrwałem od bikestacji za 110 zł z wysyłką razem juz chyba ,jakos sie wytargowałem .Jezdze (jezdziłem ) na nich przez ok 5000 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W MC-20 (nowszy rocznik) wygląda to tak:

 

1) Zrzucasz na 8 w prawej manetce bądź na 1 w lewej.

2) Wykręczasz plastikową zaślepkę umieszczoną obok dźwigienek.

3) Wypychasz starą linkę.

4) Wkładasz nową.

5) Wkręczasz zaślepkę.

6) Voila.

 

aliviolg1.th.jpg

 

Sądzę, że w MC18 odbywa się to w bardzo podobny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...