Skocz do zawartości
  • 0

[rower] author egoist


numerouno

Pytanie

Przez ponad 10 lat byłem posiadaczem authora tractiona. Na urodzinki dostałem tą oto ramkę dokupiłem nieco gratów resztę przełożyłem z tractiona i wyszło takie cos. Nie posiadam wagi ale myślę, ze rower mieści się w granicach 12-14 kg. Co mógłbym zrobić aby zejść do 10-10.5 kg w miarę niewielkim kosztem? Marzy mi się aby rowerek był lżejszy od seryjnego egoista. kable od tarczy są niestety dużo za długie ale nie wiem czy dam rade sam się tym zając.Zdjęcie postaram się zamieścić niedługo. pozdrawiam

 

Brake: (Front): (Hamulec Przedni) –shimano BR-M575

Brake: (Rear): (Hamulec tylny) – shimano BR-M575

-Rotor: (Front): (Tarcza prz.) - ?

-Rotor: (Rear): (Tarcze tyl.) - ?

-Rotor bolts: (Sruby moc. tarcze) - stal

Cables: (Pancerze i Linki) - jagwire

Cassette: (Kaseta) – Shimano alivio hg50

Chain: (Lancuch) - Shimano alivio hg50

Crankset: (Korby) - Shimano deore

Derlr. (Front): (Przerzutka przednia) – shimano xt

Derlr. (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano XT

Fork: (Widelec) – suntour epicon rld 100mm

Frame: (Rama) – author egoist 19

Grips: (Gripy) – boplight

Handlebar: (Kierownica) – boplight race

Pedals: (Pedaly) – odkręcone 15 lat temu z 20 letniej kolarki 

Seat: (Siodlo) – selle italia c2

Seatpost: (Sztyca) - zoom

Seatpost Clamp: (Zacisk Sztycy) - author

Shifters: (Manetki) – shimano alivio

Skewers: (Zaciski kol) – dartmorr , sram

Stem: (Mostek) – boplight race

Headset: (Stery) – fsa

Top-cap: (Top-cap) – fsa

Tire (Front): (Opona Przednia) – Continental race king 2.0

Tire (Rear): (Opona Tylna) - Continental race king 2.0

Tubes: (Detki) – ??

Wheel Front: (Kolo Przednie):

-Hub: (Piasta) - dartmoor

-Rim: (Obrecz) – mavic 317 d

-Spokes: (Szprychy) - DT

-Nipples: (Nyple) – Dt

Wheel Rear: (Kolo Tylne):

-Hub: (Piasta) – sram mars9000

-Rim: (Obrecz) – rigida -zac 2000

-Spokes: (Szprychy) - DT

-Nipples: (Nyple) - Dt

 

http://ifotos.pl/zobacz/IMAG0010_hshnrrp.jpg/

 

zdjęcie - sory za słabą jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

o

Oby niespodzianka wagowa nie okazała się niespodzianką wytrzymałościową :) Niemal 10 procent różnicy wagi dla tak lekkiego komponentu to dużo, a zabierać nie ma z czego.

Uważaj na siebie :)

zawsze uważam na siebie ;)

kokpit rotor s1+easton ec90 mimo niskiej wagi wydaje mi się pewniejszy od boplighta. karbonowa kiera ma dwa razy grubsze ścianki od boplighta a jeśli chodzi o rotora to nie spotkałem osoby która by narzekała. pożyjemy zobaczymy jak się będzie jeździło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do Was. W jednym ze sklepów kiedy pytałem o widelce sztywne do mojego authorka zasugerowano mi że rok dwa i taki widelec rozwali mi główkę ramy i żeby w sztywne widelce się nie bawić. czy ktoś kto jeździ na sztywnym może się do tego odnieść ?

 

drugie pytanie odnosie sie zmiany napędu. planuje manetki alivio na 8 zmienić na slx na 9. kasetę i łańcuch z alivio zaś na deore. czy ma to sens? czy bawić się w wyższe grupy? preferuje rekreacyjną szybką jazdę, głównie miejską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli kasetę i łańcuch kupujesz Deore, to manetki weź tej samej grupy. Gdybyś chciał tu do czegoś dokładać, to tylko do manetek XT, ale do rekreacyjnej, miejskiej jazdy Deore w zupełności wystarczą. Sztywnego widła nigdy nie miałem, ale nie słyszałem, aby jego posiadacze narzekali na niszczenie ramy. Kilku userów ma sztywne widelce, więc możesz do nich zagadać i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
niestety nie wiem jaki rocznik)

Ciężko będzie w takim razie napisać, czy to dużo czy mało. To już jest ten SID z goleniami 32 mm? Jeżeli tak, to cena jest ok, ale nie okazyjna! Jeżeli mówisz o SID'zie z goleniami 28 mm czyli z przed 2007 to jest to mocno przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do Was. W jednym ze sklepów kiedy pytałem o widelce sztywne do mojego authorka zasugerowano mi że rok dwa i taki widelec rozwali mi główkę ramy i żeby w sztywne widelce się nie bawić. czy ktoś kto jeździ na sztywnym może się do tego odnieść ?

Może w sklepie sprzedawca myślał że będziesz wykonywał jakieś skoki i dlatego tak ci powiedział :laugh: Ja na sztywniaku przejechałem prawie 2000 kilometrów po asfalcie i w terenie, na obecnych oponach i na detonatorach 1.5 cala. Na początku bardziej bałem się o widelec bo dość lekki, ale z ramą nic się nie dzieje i wątpię by miało się coś stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje pedałów do egoista. chciałbym cranki tylko nie wiem jaki model. jeżeli macie doświadczenia związane z nimi piszcie śmiało.rozważe też oferty jakbyście mieli coś w miarę taniego i w dobrym stanie na zbyciu od crank brothers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...