Skocz do zawartości

[rower] Cube Acid vs Merida Matts TFS 500-D


pietro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie spokojnie i bez wycieczek osobistych ;)

 

Dziś mi się udało pojeździć cubem na zewnątrz. Nie przemówił do mnie tak jak merida :)

Ale to być może przez to, że meridą się zachłysnąłem.

sivydym czy tak minimalne różnice w wymiarach i kątach aż tak się przekładają na charakterystykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo krótki nie jestem :P

Budowę mam proporcjonalną przy wzroście 180cm odpowiednia rama która mi pasuje to 19-20".

 

Czy odczuję różnicę w sztywności korby dla Hollowtech II a octalink?

Widzę też, że ramy są z dwóch różnych stopów zrobione, ale jednoznacznie nie znalazłem, który jest "lepszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid w 22 ma porównywalną długość jak moja 18" i tez jestem raczej "normalnej" budowy - jak widzisz teoretyczny rozmiar ramy ma się nijak do rzeczywistości. Jak nie podjeżdżasz kazdego wzniesienia z blatu to sztywnośc korby możesz sobie darować, jesli masz mocną łyde róznice poczujesz bądź usłyszysz od razu. Stop - jeden tańszy ale droższy w obróbce, drugi droższy ale tania obróbka - cała różnica... Z sentymentu do dawnych technologii 6061 i obróbka T6 - ramy były niezniszczlne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru geometrii, to naprawdę dobrze by było, gdybyś poprzeglądał forum.

W tym przypadku, ramy znacznie się różnią i nie da się zniwelować tych różnic później przez zmianę mostka, sztycy czy kierownicy, jak da się zwykle(w przypadku mniej różniących się ram). Dlatego, niezależnie od tego, której wymiary będą ci bardziej pasować, dobrze się nad tym zastanów; szczególnie uważnie przymierz się (tzn usiądź, w sklepie) do Cube, bo jego geometria jest bardziej nietypowa niż Meridy. Co nie znaczy, że Cube ma być dla ciebie zły.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/90215-rama-jak-dobrac-rozmiar-ramy/

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/31062-rower-geometria-podstawowa-wiedza/

 

Przykładowy kalkulator competitivecyclist.com

 

Korby 552 (taki oemowy Deore, seria poza oficjalnym nazewnictwem Shimano) są może trochę sztywniejsze i lżejsze od 430, ale ja tym sobie tym głowy nie zawracał, jeśli wybierasz między tymi dwoma rowerami.

 

Ogólnie, Cube ma osprzęt na wyższym poziomie oprócz amortyzatora i raczej ramy. Wybór należy do ciebie. Może poszukaj jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...