Skocz do zawartości

[suport] Token EX-Type


Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalny suport z korby SLX dokonał swojego żywota, więc postanowiłem zakupić coś co pasowało by kolorystycznie do reszty dodatków. Kupiłem więc tytułowego Tokena- ok. 75 zł. Po pierwszych błotnych zawodach łożyska zaczęły piszczeć- przebieg ok. 500 km. Jak się okazało łożyska chroni tylko plastikowa osłona- w SLX- ie jest jeszcze pierścień z uszczelką i do 20 tys. km dawał radę, tylko pojawiły się luzy. Sytuacja pojawia się po każdej błotnej lub wodnistej jeździe- łożyska czyszczę i smaruję- nie mam już ochoty na wymianę. Aktualny przebieg to 3300 km i mam już dość tego wynalazku. Następny będzie suport slx/ xt.

Plusy:

- wygląd,

- standardowe łożyska 6805.

Minusy:

- brak uszczelnień,

- łatwo rysująca się anoda,

- plastikowe osłony słabo się trzymają, więc wyłażą przy montażu korby.

21757620927499576749310.jpg

Edytowane przez miciu22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje korby (aerozine) nie chciały przeleźć przez ten wkład, w końcu jak przelazły to po montażu drugiej korby plastik z jej strony uległ deformacji uniemożliwiając monaż korby. Nawet nie załapałem sie na poważniejsze testy meteorologiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy ważyłeś ten suport... pytam z czystej ciekawości bo kupiłem sztycę tej firmy i okazała się 34 gramy cięższa niż katalog (250) czyli przekłamanie 12%, a nosiłem się z zamiarem kupna całej ramy więc 12% przy całej ramie to 150g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja z kolei mam siodło Tokena i jest 3 gramy lżejsze niż w katalogu, najlepiej prosić o zważenie przed zakupem ;)

 

A co do suportu ... nie ma się co dziwić, pewnie kręci się jak suport na kwadrat kosztem uszczelnienia. SLX ma lepsze uszczelnienie, ale mój niestety zatrzymuje się po 3-4 obrotach.

W Tokenie przynajmniej łożyska sobie wymienisz, no i ten kolor ... :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to większość suportów z zewnętrznymi łożyskami jest tak zbudowana, jak ten Token. Nie wiem jakim cudem aż tyle wytrzymał tobie suport Shimano, bo z mojego doświadczenia to one padają najszybciej, "dzięki" fatalnemu pomysłowi z zakrytą tylko jedną stroną łożyska (akurat od środka, nie od zewnątrz). Miałem Tokena i raczej na minus nie odstawał; kiedy go kupowałem był najlżejszym tanim (<100zł) suportem ze standardowymi łożyskami. Teraz są kilka gramów lżejsze suporty z plastikową zewnętrzną osłonką, której zewnętrzna krawędź nachodzi na łożysko w podobnej cenie.

 

Co nie zmienia faktu, że jeszcze z pół roku temu (nie wiem jak teraz) najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem był zakup całego nowego suportu Deore za ~50zł, zamiast wymiany łożysk w takim z wymiennymi ;)

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój miał z jakieś 92 g o ile dobrze pamiętam.

 

Ja z kolei mam siodło Tokena i jest 3 gramy lżejsze niż w katalogu, najlepiej prosić o zważenie przed zakupem ;)

Też myślałem nad nim, nie za ciężkie i nie za drogie. A wygodne?

Edytowane przez nieborak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...