Skocz do zawartości

[Rama] YELLI SCREAMY - czy warto w porównaniu do innych ram 29


supersam

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie wasza opinia o tej ramie czy warto dać tyle kasy za ta ramę? Czy może wybrać coś innego np. speca Stumpjumper HT 29 lub Scott Scale 29 Elite ewentualnie Salsa Mariachi. Zainteresowałem się złożeniem roweru 29, problem to rama chodzi o rozmiary, mam tylko 171 cm wzrostu, noga 78cm. A te firmy mają szeroki wybór w rozmiarach. I czy jest sens pakować się w 29 przy moim wzroście?

http://www.horizonbikes.com/bikes/item/canfield-brothers/yelli-screamy.html

http://www.canfieldbrothers.com/frames/yelli-screamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka gięta górna rura może pozwolić względnie normalnie jeździć komuś o Twoim wzroście na 29erze :) moim zdaniem to ma sens :) na 29erach jeżdżą i niżsi od Ciebie - musisz sam spróbować :) pewnie część atutów przy Twoim wzroście nie będzie tak zauważalna, jak przy moich blisko 2 metrach, ale na pewno poczujesz różnicę - rower będzie stabilniejszy, trochę mniej zwrotny i płynniej śmigający po nierównościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

HELLo-:

 

Bralem pod uwage Yelli Screamy ostatnio jak zamarzylo mi sie miec bardziej agresywnego 29era, prawdopodobnie kupilbym go gdyby byl bardziej dostepny, udalo mi sie jednak trafic ramke Banshee Paradox, wrzucilem Marzocha 120mm skoku i jestem zadowolony na maxa!!! Nigdy nie myslalem ze 29er moze byc taki lekki do skladania sie w zakrety(to juz moj czwarty niner), latwy w skokach i generalnie skory do agresywnej jazdy. Kupilem ta ramke od goscia ktory zamowil Yelli Screamy...i potem wyslal mejla ze jednak Banshee mu bardziej "lezalo" prawdopodobnie przez inne katy i krotszy rure gorna.

Salsa Mariachi ma bardziej "konserwatywna" geometrie - bardziej scigancka XC, anizeli wariacka AM - moim zdaniem...Scott'em nie jezdzilem a Spec to typowy rower "do wszystkiego".

Sprobuj 29er'a od kogos znajomego jesli nie jestes do konca pewien, moze zorientuj sie czy nie ma modelu testowego w jakims lokalnym sklepie...no i powodzenia w skladaniu nowej maszyny;)

 

POZDRo-:wer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...