Skocz do zawartości

[Full]Merida One Twenty 800D, Cube XMS, Kellys Tyke


Peterp079

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Jako że odkryłem wreszcie przyczynę bolących pleców którą jest właśnie HT (w poprzednim rowerze miałem amortyzowaną sztycę i po zainstalowaniu jej do obecnego bikea nie ma bolów) zdecydowałem się jednak na przesiadkę na Fulla. tym bardziej że nie jestem zawodowcem a szukam przyjemności i komfortu przede wszystkim.

Przypomne swoje wymiary. 190cm, 83-87kg. Jeżdżę głownie po lasach, drogach polnych, szlakach Gór Świętokrzyskich, czasem Bieszczady czy jura Krakowsko - Częstochowska i nie ukrywam że po przygodach z bolącymi plecami, tyłkiem, itd stawiam na komfort i przyjemność z jazdy bo o to przecież chodzi...

Potrzebuję rower do ambitnej turystyki, jak najwygodniejszy i przede wszystkim pod tym względem prosiłbym o ocenę poniższych modeli:

 

Merida

Cube XMS

Kellys - Ewentualnie któryś inny z Kellysów FS.

 

Chyba że macie jakieś inne propozycje rowerów FS w cenie do 7K i wydaje mi się że jak najbardziej zbliżonych do zastosowania All Mountain lub Trail. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze. Odwdzięczę się Scottem Aspectem10 model 2011 w dobrej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wolałbym Cube'a XMS z lepszym osprzętem niż GIANTA który jest droższy o 1800 zł, fakt posiada z przodu FOX'a ale Minute też bardzo dobry amortyzator.

Za taką kasę wymienić hamulce na jakieś SLX/XT, albo jak ktoś woli to koła, korbe ;) Chyba dużo lepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ze generalnie jesli chodzi o osprzet na pewno bym nie wymienial od reki tylko po zjezdzeniu go troche. Szczerze powiedziawszy to przede wszystkim chodzi mi w tym momencie o dobre geo ramy w sensie wygody/przyjemnosci. Po moich przejsciach z Aspectem 10 kontra plecy nie chce zaliczyc powtorki z imprezy. Wiem ze przede wszystkim przymiarka do rowerow ale jednoczsnie powiem ze do Aspecta sie mierzylem, jezdzilem troche kolek po placu przed sklepem i wydawalo sie ze lux. A dopiero po trasie wyszlo to co wyszlo.

Stad moje obecne podejscie do tematu. Jak byscie byli tak uprzejmi popatrzec jeszcze na geometrie podanych rowerow, kąty, itd i wyrazic opinie co powinno byc w miare najlepsze do moich zastosowan byloby super. Przede wszystkim dla mnie liczy sie rama na ta chwile i nawet tak sobie mysle ze jesli wybor padnie na Trance to mozliwe ze wersja X5 przejdzie na poczatek a z czasem bede sobie wymienial co trzeba. Jest w sumie Aspect na dobrym osprzecie i mogłbym poprzekladac to co lepsze z jednego do drugiego :)

XMS to XMS ale jak ktoś brał udział w "rajdzie" nocy świętojańskiej to taki model http://www.cube.eu/e...ies/ams-110-sl/

wyjdzie dokladnie 7k - chyba nawet nie ma co porównać do tego Trance...

A ten sprzęt gdzie mozena znalezc za 7K? U nas widze po 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem długo na fullu cube, przesiadłem się na maestro i jeśli chodzi o komfort to różnica zdecydowanie na korzyść gianta. Obie ramy jeżdżone na tym samym "damperze". Ale Trance X4 ma bardzo słaby osprzęt jak za tą cenę, również tylny amortyzator jest słaby. Wg mnie, jeśli chodzi o foxa, to RP2 to minimum. Różnicy między osprzętem deore a xt zbytnio nie poczujesz, za to między słabym a dobrym zawieszeniem czy słabym a dobrym damperem zdecydowanie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienialny ale na co i po jakim przebiegu ? Czy chodziło Ci o to ze kupujesz i od razu wymieniasz polowę rzeczy żeby dało się jakoś jeździć ? Wydajac 7k mozna bowiem lepiej niż "jakoś" jeździć.

Chodziło mi o to, że rama w rowerze jest najważniejsza, a osprzęt gdy się zużyje można bez problemu wymienić, a gdy stanie się coś z ramą ta kaplica :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego źle Ci na tym ht - moze jest za krótki, może masz źle dobraną wysokość siodła względem kierownicy itd. Full to nie jest lekarstwo na "zło" ht ale ja już nie wyobrażam sobie powrotu do ht. A co do cen - kto wykręcił w czasie jednej z czerwcowych nocy 100 km to ma po prostu rabat 40% na rower w Skiteamie - stąd taka cena - i u nas i u was. Niestety to juz nie czas na kupno roweru i teraz poczekałbym to targów - bedą w Kielcach- i moze znów ( jak co roku ) będzie mozna kupić rowery w promocji np bez vat i np. taka Merida także wyjdzie 6,5k

http://www.rowerymerida.pl/produkt7/one-twenty-1500-d-rower-merida.html

zaraz pewnie ktoś sie odezwie ze to przecież zacofany jednozawias - trudno, każdy może mieć swoje zdanie ( szkoda ze 90% "usadzonych" na rowerach z róznymi zawieszenieniami nie pozna na czym siedzą ). Dla mnie jednozawias to sztywna i lekka konstrukcja z mozliwością całkowitej blokady na płaskie odcinki - kilka zawieszen juz "miałem" a jednak ponownie kupiłem jednozawias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HT zle mi bylo dopuki nie zalozylem amortyzowanej sztycy z poprzedniego roweru (na ktorym nie mialem nigdy problemow z kregoslupem). Po zmianie sztycy jest ok. Tylko średnio mi pasuje takie rozwiazanie i dlatego chce FS.

W Kielcach na targach bede jako ze tutaj mieszkam. A jesli faktycznie mozna tam kupic taniej rower to moglbym sie wsrzymac z zakupem choc nie ukrywam ze im szybciej tym fajniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda swoj zamowilem na targach ale w Wawie wiec zalozylem ze w Kielecach jest/bedzie podobnie - żeby nie było na mnie :) Z drugiej strony kolejne 3 miesiace na czyms co sprawia ból... Ten za 7k - moze "koncówkę" byś urwał :)

http://www.velo.com.pl/rowery/wyprzedaz/?id=413

jedynie rozmiar 19" pewnie na styk za to przy 21 rama miałby juz 625 długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko , o co chodzi z tym 'jednozawiasowcem" mógłby ktoś wytłumaczyć. A tak na marginesie to mam dobre dojście do rowerów merida i cube jakby ktoś chciał to zapraszam, oczywiście legalne , faktura zakupu itd, z racji tego czym się zajmuje zawodowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłębiałem temat jakiś czas temu, i na początku miał być Cube AMS 110 Pro, ale trochę drogi, potem AMS Comp.

Ale w cenie AMS Compa jest TAKI Canyon.

Kilka dni temu zrobili przecenę z 1500 na 1400E. Czekam dalej może się pojawi w outlecie. Za ok. 5500zł to wg mnie świetny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj mierzylem sie do Tranca X5 w rozmiarze L i niestety ale za maly sie okazal. Nawet nie starczylo sztycy dla moich nog. Musze sprawdzic XL.

Ale rowniez mierzylem sie do XMS rozm. 22 i musze powiedziec ze wcale wygodny rowerek. Nawet mi spasowal.

Do tego Canyona tez bym sie chetnie przymierzyl ale to chyba w PL niemozliwe.

Sprawdze jeszcze Tranca w rozmiarze XL (czeka mnie wyprawa do Hawierzowa) i podejme decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...