Skocz do zawartości

[tricki] jazda na tylnym kole - problem


rowerowo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno dostałem nowy rower - zwyczajnego górala

Coś tata zapędził się z kupnem...

Problem jest taki : gdy chcę jechać na tylnym kole to nie da rady tzw. przechylić rowery do tyłu

Sama rama dużo waży...

Próbowałem jak stałem w miejscu ale tylko 1 metr na stojąco + stanie w miejscu

Na starym rowerze jakoś umiałem przejechać trochę na tylnym kole... (wtedy zaczynałem się uczyć jazdy na tylnym kole)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o jazdę na tylnym kółku z pedałowaniem (wheelie) czy bez (manual)?

 

Waga ramy dużo do rzeczy nie ma, prędzej geometria. Ale w przypadku wheelie i to się da opanować, kwestia wprawy, siły... i głowa do góry - mi to kiedyś pomagało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netta co ty za herezje głosisz? Potrafię zrobić wheelie na 20 letniej kozie mojego ojca, damce mojej mamy i większości rowerów na której kiedykolwiek jeździłem. Tutaj tylko musisz chcieć i ćwiczyć żeby zrobić wheelie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@don to teraz idź po rower do xc z bardzo niskim kokpitem, pochyloną pozycją i spróbuj, chociaż 5 metrów przejechać. Ja mostek przekręciłem i można zapomnieć o takich zabawach, zrobię tak jak było, że będę bardziej wyprostowany da radę śmigać. Ja zaczynałem na GTI na oponach 2.3, i 12 szprychach w obu kołach. Na rowerze kolegi (full lepszej klasy rama 18") Udało mi się zrobić trzy okrążenia osiedla na kole co daje jakieś ~9 km. na kozecie dziadzinej da się bo siedzisz jak? WYPROSTOWANY CO ZA ZDZIWIENIE! Więc ten przykład był jak kulą w płot z kapiszonowca -.- :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...