Skocz do zawartości

[olej] Do czego mogę użyć takiego oleju?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem w maszynie do szycia mojej mamy taki oto olej wazelinowy:

 

j0iNA.jpg

 

Pytanie: czy mogę go używać do smarowania amortyzatora, przerzutek, łańcucha? to przezroczysta, lekko zagęszczona ciecz, da się odmierzać po kropelce. Na etykiecie jak widac jest napisane że nadaje się do konserwacji części rowerowych, ale nie wiem o jakie części konkretnie chodzi.

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam swojego czasu używałem czegoś podobnego, i nie działało to dobrze.

Smarowałem tym łańcuch, łapał syf podobnie jak po fl ale po każdym zamoczeniu łańcucha smar sie wypłukiwał i trzeba było od nowa smarować.

Możesz używać tylko do łańcucha i pamiętaj żeby jak tylko łańcuch ci sie zamoczy nasmarować go jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki olej stosowany w maszynie ma sens, gdyż smaruje się nim elementy pracujące w trochę innych warunkach niż mechanizmy roweru. Elementy ruchome maszyny są w większości schowane pod obudową, w rowerze wystawione bezpośrednio na działanie czynników zewnętrznych. To co zbierzesz z drogi w czasie jazdy wywoła raczej prrzeciwny do oczekiwanego efekt.

 

 

A co do samego oleju wazelinowego to wydaje mi się że w moim mieście w jednym ze sklepów rowerowych można było taki kupić, jako najtańszy olej rowerowy, różnica w cenie w stosunku do najtańszego oleju "firmowego" była chyba pięciokrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...