Skocz do zawartości

[łatanie dętki] mozna załatac silikonem?


Rekomendowane odpowiedzi

siema

zepsuł mi sie sprzet a dokładniej jest kapeć w tylnim kole.

I moje pytanie brzmi czy między dziurą w dętce a łatka(kawałek innej dziurawej dętki)zamiast kleju moze byc silikon????? czy to bedzie trzymało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma szans. Silikon nie zespoi dwóch elementów (dętki z łatką), nooo może sklei ale po napompowaniu na bank puści. Generalnie silikon głównie używa się do zapełnienie elementów stałych które nie pracują, uszczelnienie itp. na przykład między kaflami a wanną w łazience. Myślę że z dętką i łatką to się nie sprawdzi, lepiej wydac te kilka złotych na klej do gumy a sklei Ci jeszcze duuuużo takich łatek i to solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelka/super glu itp. nie roztopią dętki, skleić sklei dosyć dobrze, ale tak jak pisał kolega wyżej

"Kropelka" średnio się nadaje, nie jest rozciągliwa

Po napompowaniu, popęka i w skrajnym przypadku powietrze może puścić. Kleiłem kiedyś kropelką bo nic innego nie miałem i tak właśnie sie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tą kropelką to było trochę ironicznie :laugh: bo naprawdę zadziwił mnie ten pomysł z silikonem. Przecież po pierwsze silikon schnie o wiele dłużej od patentów klejowych (nie wystarczy aby zrobił się naskórek) a najważniejsze, że nie ma właściwości klejących tylko uszczelniające bo do tego służy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...