Skocz do zawartości

[licznik]


ElDiablo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przeleciałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Zakupiłem sigmę 1609 STS. W instrukcji wpisane jest żeby nadajnik montować na przednim kole. Ja zastanawiam się, czy też na próbę zamontowałem na tylnym. Teoretycznie odległość 90 cm między odbiornikami nie jest do końca zachowana, jest nieco więcej.

Podczas testów na "sucho" wszystko teoretycznie gra - pytanie jak długo i czy w ogóle będzie na dłuższą metę....

Czy ktoś już patentował ten układ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma Rox 9 z tymże samym co u Ciebie STS'em.

 

Zimą gdy roweru używam w trenażerze to sensor prędkości mam właśnie na tylnim kole.

I wcale się nie wysilałem aby był jak nabliżej, bo bliżej mam sensor kadencji.

Licznik ma na mostku ale w sumie jakby był na kierownicy to może 5 cm różnicy max by było.

 

A tak to żadnych problemów nie zauważyłem, poza tym że jeżeli byłem blisko subwoofera to tracił połączenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak Twój licznik z racji stopnia skomplikowania jest lepszy również w sensie mocy nadawania/odbioru.

W wypadku mojego licznika musiałem przenieść go na przednie koło. Dwa razy urwało sygnał, co prawda na chwilę jednak miało to miejsce.

Nie patentowałem dalej. Czujnik przeniesiony na przód - działa znakomicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiem czy ma większą moc, raczej wątpie ale nie w tym problem.

Kwestia zaniku sygnału przy okazji STS jest często związana ze słabnącymi bateriami.

Ja nowy licznik dostałem już z lekko słabą baterią komputerka, niby działał ale podświetlanie nie chodziło prawidłowo.

Na nowej baterii wszystko gra w 100%.

 

Także ja bym się nie poddawał.

Przecież Sigma chyba wie że ludzie posiadają coś takiego jak trenażer i chcieliby z liczników korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...