Skocz do zawartości

[Amortyzator]Naprawa


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Skoro już jesteście w temacie doboru amora, podpinam się do tematu. Kupiłem rowerek za tysiaka na podstawowych komponentach i chciałbym wymienić mojego ZOOMa na coś porządniejszego. Ważę 85-90 kg, roweru używam głównie w mieście, czasem w lekkim terenie. Chciałbym, żeby amortyzator nie był jakiś lipny, tylko żeby kilka lat pojeździł. Słyszałem, że dobrze sprawują się zestawy sprężyna/olej, nie wiem, na ile standardowy to zestaw, a na ile wyższa półka.

 

Budżet 350-400 zł.

 

Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można już kupić powietrzny amortyzator: http://allegro.pl/amortyzator-raidon-rl-air-100mm-blokada-z-manetka-i1678824229.html.

 

Powietrze ma tę główną zaletę, że możesz sobie idealnie pod siebie dostosować twardość amortyzatora. Ten ma do tego wygodną manetkę blokady na kierownicę.

 

Tyle, że po pierwsze nie potrzebuję jakiejś super idealnej dokładności tłumienia, w końcu śmigam głównie po mieście. A po drugie nie wiem, czy nie będzie z czasem problemów z szczelnością. Chciałbym coś bezawaryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...