Skocz do zawartości

[Sztyca]Średnica


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i odpowiadać trzymając się tematu to bardzo Cię proszę - nie wypowiadaj się.

beskid, taka już rola członka administracji, żeby właśnie ingerować w pisanie bzdetów.

 

Post tak się miał do jego treści jak przysłowiowy piernik do wiatraka.

 

Jeśli zechcę sobie kupić nissana patrola i zapiąć do niego 28 calowe felgi plus slicki, a ktoś mi wyskoczy z tekstem: "a tak właściwie to na cholerę ci terenówka?" To co? Wniósł cokolwiek sensownego do tematu? Czy mnie interesuje czy to jest piękne, wieśniackie, zbyt błyszczące, lanserskie? Czy mnie interesuje że tym nie wjadę w teren? Ja wiem jakie to jest i jak może być oceniane, ale interesuje mnie jedynie czy będzie kompatybilne. Nie muszę czytać że powinienem włozyć stalówki i oponki z grubsiejszym bieżnikiem ani to że bez sensu jest wozić moje tłuste dupsko czymś takim po piwo na wieczornego grila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu:

- w ibisie (rama karbonowa z insertem alu w podsiodłówce) miałem sztycę 31,6, aluminiową, zgodną ze specyfikacją producenta. Na początku użytkowania ramy wchodziła lekko i z lekkim luzem. Później, bez specjalnej przyczyny opór wzrósł i to znacząco, sztycę trzeba wyciągać i wkładać "gwałtem". Sztyca nie miała wżerów, rys, anoda była lekko "wyświecona", więc teoretycznie sztyca stała się gładsza i minimalnie cieńsza. Rura podsiodłowa wewnątrz nie była brudna, zapiaszczona, pokaleczona, sztyca była z niej dosyć często wyciągana lub suwana góra-dół. Gdybym nie wiedział jaka jest zalecana średnica sztycy i próbował "w ciemno" zamontować dedykowaną to uznałbym że 31,6 nie jest odpowiednim rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...