Skocz do zawartości

[rama] Specialized S-Works Stumpjumper FSR 120


barton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie tytułowej ramy. Ponieważ mieszkam w Beskidach to chciałbym trochę po nich pojeździć. Do tej pory raczej używałem roweru szosowego ale chciałbym spróbować jazdy enduro.

Czy taka rama, o skoku 120mm będzie się do tego nadawała, czy trzeba się obawiać o jej wytrzymałość? Dzięki za wszystkie sugestie.

Poniżej link do producenta

Speciazlied

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli mówiąc enduro, bo to dość pojemny worek.

 

Jeżeli zjazdy po kamieniach wielkości telewizorów to raczej nie - za mało skoku.

 

Jeżeli po prostu sprawne pokonywanie górskich szlaków, mniejszych kamieni, korzeni itp. to 120 mm powinno wystarczyć.

 

Na pewno chodzi o rocznik 2005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten ? :

http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCProduct.jsp?arc=2005&sid=05StumpjumperFSR

Podobno miały małą sztywność boczną wahacza, do enduro to raczej wątpię, ale do górskich wypadów owszem.

Tutaj możesz o nim poczytać :

http://bikeboard.pl/index.php?d=sprzet&g=13&art=922

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o te dokładnie ramę. Rower ma co prawda inne komponenty (czyt. gorsze) ale rama jest właśnie ta.

 

Dzięki za artykuł, tyle szukałem, a nie natrafiłem na niego :)

Czyli rower sobie zostawię i będę nim jeździł :)

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam.

 

 

Na pewno chodzi o rocznik 2005?

 

Enduro to dla mnie przemierzanie górskich szlaków, bez szaleństw typu skoki. Sprawny podjazd i jeszcze sprawniejszy zjazd.

 

Czy coś nie tak jest z tym rocznikiem?

Słyszałem, że w Specach z tego okresu szybko robią się luzy na wahaczu, to miałeś na myśli?

Nie wiem czy to prawda. W MTB nie jestem zbyt mocny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...