Skocz do zawartości

[kaseta i tryby] Więcej wolnych biegów


pim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po ostatniej wyprawie po Roztoczu i Podkarpaciu z sakwami doszedłem do wniosku, że mam za mało wolnych biegów. Bez dobytku nie ma problemów ale obładowany i na biegu 1:1 trudno się wspina pod strome podjazdy.

 

Obecnie w moim Authorze Stratosie mam:

 

Korby: Suntour XCT-308, 48-38-28 z.

 

Kaseta: Shimano HG30, 11-32 z.

 

Czy zmiana korby na wersję z mniejszą ilością zębów wymaga wymiany przerzutki ?

 

Może jakiś inne rady ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień blaty w korbie na 44-32-22. Ewentualnie kup kasetę 11-34.

Jaką przerzutkę masz na myśli - tylną czy przednia? Jeśli obecnie obsługuje blat 48z. to nie powinno być problemów z mniejszym ale dobrze by było gdyby ktoś bardziej zaznajomiony w temacie się wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ogarnia 48-38-28 to właśnie przednia przerzutka może mieć problem z typową dla MTB korbą 44-32-22, ta różnica w stopniowaniu wpływa na zmieniarke.. Pamiętam właśnie jak wsadzili mi złą wersje jak jeszcze mało wiedziałem o rowerach i nie szło tego wyregulować, i po 2 wizytach pan porównał i zmienił na taką jak powinna być i poszło gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasety. Mam 8 biegową i zmiana na 34 nie da za wiele bo to raptem dwa ząbki więcej. 11-36 tylko dla 9 i 10 więc nic dla mnie :/

 

Więc zmiana korby na taką pod MTB. Przerzutka przód: Shimano C-102 a są odmiany na poszczególną ilość zębów ?

 

A ja myślałem, że wystarczy ją obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...