Skocz do zawartości

[czyszczenie] Persil power gel vs. syf z łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czyściłem wczoraj starą piastę wielobiegową. Stary smar i syf nie puszczał niczym oprócz rozpuszczalnika. Jakieś niemieckie płyny do naczyń, Ludwik, cuda na kiju i nic, syf się tylko rozmazywał :mellow: .

 

Wtedy spróbowałem właśnie tytułowego środka- żelu do prania Persil power gel( niebieski). To był strzał w dziesiątkę :) . Myło się się prawie jak rozpuszczalnikiem, części nie zostały ani odrobinę tłuste. Narzędzia i umywalkę też potem umył na błysk.

 

Więc może warto spróbować tego żelu przy czyszczeniu napędu? Spróbuje umyjć nim swój napęd i zdam relację. A może ktoś już próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego chciałbym sie serdecznie przywitać z wszystkimi. :)

 

Ja do czyszczenia łańcucha używam przyrządu specjalnego Barbieri. Jako płyn stosuje nafte techniczną super czyści wszystko tylko ma zapach nieciekawy także lepiej na polku to robić. Schnie też dosyć długo ale czyści pięknie.

Kasete mam XT na pająku to mozna 4 koronki nawet zdemontować do czysczenia. Koronki już pędzelkiem i naftą czyszcze.

Pięknie wszysko schodzi. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zmieszałem domestos+proszek do prania + ludwik + mleczko cif + benzyna ekstrakcyjna = efekt był naprawdę niezły, choć nie zdejmowałem łańcucha - tylko benzyna w tej mieszance tak jakby agresywnie syczała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WebMen

Nie ma jak sprawdzona maszynka Barbieri + nafta techniczna.. czyści elegancko. :thumbsup:

brud pozostaje w maszynce a nie na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie musicie używać tak ciężkiej chemii ? Łańcuch zawsze pięknie błyszczy po czyszczeniu "szejkiem" - plastikowa butla z naftą lub benzyną e. i trzepiemy tak ze 2 minutki. Potem wycieramy w szmatkę, czekamy aż wyschnie i można zakładać. Zębatki również benzyną i pędzelkiem - schodzi super, później wystarczy przetrzeć. Musi zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...