Skocz do zawartości

[Opona] Przebita


Tobiasz85

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 13 Maja 2011 - bo pisze niedbale
Ukryte przez mrmorty, 13 Maja 2011 - bo pisze niedbale

Dętkę załataj łatką (jeżeli jest dużaaa dziura to ją wymień. Jeżeli jeźdźisz amatorsko opona może zostać, tylko trzeba ją dobrze oczyścić - w miejscu, gdzie było wbite szkło możesz nanieść dobrego kleju, sam testowałem i na razie po takim kleju mi się opona znów nie rozwarstwiła. Jednak jeżeli Ci to przeszkadza, możesz wymienić oponę. Ja zaklejałem klejem i próbowałem cośzrobić, gdyż moja opona była bardzo droga i szkoda było mi jej wyrzucać.

Odnośnik do komentarza

Detke możesz załatać, nie musisz wymieniać, ale jak chcesz.

 

Jeżeli chodzi o oponę możesz nakleić łątkę (lub jak już kupisz nową dętke to kawałek tej starej dętki) od strony wewnętrznej tam gdzie to uszkodzenie. Powinno dać rade. Sam jeździłem i w sumie jeżdżę nadal na łatanej dętce i oponie z łatką. Teraz sobie o tym przypomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poza tym nacięcie jest tak niewielkie, że łatka bez problemu poradzi sobie z obciążeniami. Dużo oplotu tam nie nacięło, poza tym guma twarda pewnie w takim klocku. Moim zdaniem nie ma problemu. A jak jest problem, to za 15zł kupisz podobną oponę tak strzelam :icon_mrgreen: Ale powinno spokojnie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ale najechałeś na coś, czy opona sama pękła?Jak masz jakieś zużyte opony z w miarę cienkimi bokami, to wycinasz łatkę z boku takiej opony i klejem do łatek lub butaprenem od spodu w miejscu dziury nanosisz.. Tyle, że do tego patentu potrzeba opony z cienką ścianką, elastyczną. Tanie opony zwykle mają dość grube i mało elastyczne ścianki, więc się nie nadają na łatki.

 

Ewentualnie Tip Top ma w ofercie takie podłużne dość duże łatki do opon. Myślę, że można próbować nakleić je na oponę, ale nie wiem, czy są dość wytrzymałe i pod wpływem ciśnienia nie wybrzuszą się. Musisz spróbować i tyle. W sklepach internetowych pisze, że łatki nadają sie do dętek i opon, także myślę, że jest szansa na nadzieję :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...