Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce kupić Rockridera 8.1 i znalazłem fajnego używanego ale rozmiar ramy jest 19 cali i teraz moje pytanie czy na upartego będzie ta rama przy moim wzroście 187cm i dł nogi 88cm, oczywiście rower MTB

Proszę o szybką odpowiedź, jak nie ten rozmiar ramy to jaki???

 

Wg mnie za mały, powinieneś mieć min 20-21. Ja przy 185 jeżdżę na 20stce do XC i sztycy na szose brakuje.

Edytowane przez ins4ne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 180cm, dł. nogi 80cm. Nie wiem jaką ramę brać do roweru crossowego. W ogóle jaki brać przelicnzik do Crossa? Taki jak do Trekingu czy jednak jak do MTB? Mam problem między ramą 18 cali, a 20 w crossówce. Posiadam raczej dziwną budowę ciała i mam dość krótkie nogi jak na 180cm.

Słyszałem także, że Merida zaniża trochę wielkość swoich ram, nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź ludzi ogarnniętych w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Też mam pewien problem z doborem wielkości ramy.

 

Chodzi mi o ten rower - http://www.checkerpig.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=1443_1831&products_id=294447

 

Sprzedawczyni proponuje mi rozmiar 21". Mam 188 cm wzrostu. Kurcze sam nie wiem, nie chciałbym być zbytnio pochylony. Zna ktoś te rowery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem sobie przed dwoma dniami rower Merida Matts 40-V na ramie 18 cali. Przejechałem się nim po mieście i mam wrażenie, że ze względu na specyficznie obniżoną ramę mogłaby być ona nieco wyższa. W sklepie wstępnie się umówiłem na wymianę na większą ramę i nie byłoby z tym problemu. Rower chciałbym używać głównie do jazdy po mieście, ewentualnie 20% to jazda po lasach i bezdrożach. Mam pytanie, czy ktoś miał styczność z rowerami Meridy w wersji Matts? Czy różnice między ramą 18, a 20 cali są znaczne? Chciałbym, żeby rower miał nieco wyższą ramę, ale obawiam się, że górna rura będzie za długa przy 20 calach. Jeśli ktoś mi pomoże w rozwiązaniu dylematu, to będę wdzięczny, jutro muszę podjąć decyzję. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

 

Mój wzrost: 183cm

Waga: 85kg

Długość nogi: 81cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Forumowicze ;)

 

noszę się z zamiarem kupna Krossa SIGN'a DS i zastanawiam się, który rozmiar ramy wziąć. jest 15" i 17". jest to rower do dirtu, freeride'u i streetu wiec rama jest troche inaczej zbudowana :) mam 183 cm wzrostu, jestem dosc chudy, ale moze kiedys zmężnieję :wub:

 

którą ramę wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rower do dualu :)

Ja też zmężnieję. Ale o nie robi ;)

Ja tam zwykle polecam większą, żeby nie obijać kolanami kierownicy, ale nie jeżdżę na niskosiodełkowcach..

Jak chcesz bardziej JEŹDZIĆ w terenie, to większą, jak nastawiasz się na typowe tricki np streetowe, to łatwiej na mniejszej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój wzrost to 175cm, a długość nogi 80cm.

Zastanawiam się pomiędzy ramą Cube Reaction, a Merida Matts HFS3000. Obie są w rozmiarach 18 i 20 cali. Która będzie dla mnie odpowiednia?

Bardziej skłaniam się ku 20", ponieważ aktualnie mam 17,5" i jest dla mnie za mała. W dodatku jeszcze trochę urosnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcialbym sie dowiedziec jaki rozmiar ramy MTB bedzie dla mnie odpowiedni? Mam 177 cm wzrostu i juz nie rosne. Rowerem zamierzam jezdzic 70% po asfalcie i 30% jakies polne/lesne drogi. Zastanawiam sie nad 19" dobra bedzie? Czy polecacie mniejsza/wieksza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w doborze ramy

 

Rowerek męski

1. Typ roweru - miejski męski

2. Wzrost/waga 190 cm/ 125 kg

3. użytkowanie- Spokojna jazda rekreacyjna

tu wychodzi między 20 a 21 cali z tabel do treckingu

 

rowerek damski

1. Miejski damski rama tzw. "Łabędź"

2. 170 cm / kobieta więc nie piszę :-)

3. Spokojna jazda rekreacyjna

a tu nie wiem nie znalazłem tabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako mój debiut tutaj..Dylemat rozmiarowy :)

 

Naczytałem się tutaj mnóstwa rad opinii..odnośników do stronek liczących rozmiary ramy i nie powiem, żebym doznał jakiegoś olśnienia. Zastanawiam się nad 29-erem Gary Fisher Mamba albo Cobia.. Rower nie będzie wykorzystywany zawodniczo ale jednak w lesie często..Mieszkam niedaleko Lasu Łagiewnickiego i nie mogę bez tego miejsca żyć..

 

Do rzeczy jednak - mam 180cm wzrostu, długość dolnej łapy 81 cm..zatem mam jak widać na swój wzrost krótkie nogi :) No i sedno na koniec..mam okazję kupić w dobrej cenie Garego ale ramy 19-tki.. Co wy na to? Rower będzie często wykorzystywany na prostych utwardzonych drogach..w lesie raczej zależy mi na nie zakopywaniu się w piachu niż skakaniu po wzniesieniach.. Z jednej z linkowanych tu na forum tabelek konkretnie przez kolegę Ruleza wynika, że mógłbym zaryzykowac przy moim sposobie jazdy 19-tkę..

 

Najlepsze jest to, że sprzedawca od razu mailowo stwierdził, żebym się nie trudził do nich..bo ramy są dla mnie za duże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad poskładaniem rowerku na ramie Levela A2 bądź A6.

Mam 182cm wzrostu, jaki rozmiar ramy byłby dobry? 19" czy 21"?

 

Konkretnie o tą ramę chodzi:

http://allegro.pl/item1149273647_kross_level_19_lekka_czerwona.html bądź tą: http://allegro.pl/item1149273547_kross_level_19_lekka_bialo_czerwona.html>

 

Takie pytanie jeszcze poza tematowe, sprzedawca pisze, że rama wykonana jest z alu 606L, a gdzie by nie spojrzeć w internecie, każdy podaje materiał ramy alu 6061? Jest to te same oznaczenie materiału ramy, czy zupełnie inny materiał?

 

Pozdrawiam,

Tobek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witam, przymierzam się do GT Zaskara 2010, mam 177cm wzrostu i waham się między ramą 18' a 20' liczę, że użytkownicy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem :)

 

Podaj jeszcze długość nogi. Ja bez tej nformacjio celował bym raczej w ramę 18". Na 20" możesz już sobie obijać ... :P

 

Zastanawiam się nad poskładaniem rowerku na ramie Levela A2 bądź A6.

Mam 182cm wzrostu, jaki rozmiar ramy byłby dobry? 19" czy 21"?

 

19" Będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z doborem wielkości ramy do nowego roweru typu cross. Mam 188 cm wzrostu, 78 kg i 86,5 cm od podłogi do jajek:) Proszę, o pomoc w wyborze wielkości ramy i może przy okazji typ roweru crossowego do 1000-1200 zł. Z góry wielkie dzięki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...