Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Na 186 też za duża.

 

Ten 1 link sprawdzony również przeze mnie - świetnie działa, przynajmniej w odniesieniu do sportowego mtb :D

Swoją drogą na początku topicu było najwięcej porad, wytłumaczeń, wzorów, metod, linków, ale lepiej oczywiście kliknąć na koniec i zapytać, grono telepatów doradzi rozmiar intuicyjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 22" ramę, a mierze dwa metry i mogę powiedziec, że przy tej wielkości rama jest bardzo zwrotna, generalnie jest tak na styk, ale muszę powiedziec,ze w porownaniu z poprzednim sprzętem( rama 24'') jeździ mi się lepiej (łatwiej skręca, lątwiej sie robi bunny hopy etc.) 22 cale polecam od 190.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję przesiadkę Authora Solution 21' ---> Kross A6. Mam 186 cm wzrostu, długość nogi 85-86 cm (więcej nie urosnę już:)). Mniej więcej 60% czasu spędzam na jeździe po asfalcie a 40% na średnio-ambitnej jeździe po lesie - sprawnie ale bez szaleństw.

 

Skłaniam się raczej ku ramie o rozmiarze 19'. W zasadzie aktualna rama nie jest zła, na długich trasach jeździ się bardzo wygodnie; co do zwrotności trudno mi się wypowiedzieć, bo nigdy nie jeździłem na innych rozmiarach. Ale moja aktualna rama ma górna rurę 583 mm (+ mostek 100mm), podczas gdy Kross 19' - 594 mm, więc pozycja podczas długich podróży po płaskim wciąż mi powinna chyba odpowiadać, a w terenie rower będzie bardziej zwinny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrze wymierzyłeś :) ? Wprawdzie kobiety mają proporcjonalnie dłuższe nogi, niż mężczyźni - ale ja mam identyczną długość nogi przy wzroście... 161 cm :) .

Jeśli faktycznie jest tak, jak piszesz - to niezły bigos... 17" byłoby już absolutnym maxem, jeśli idzie o przekrok, ale takie ramy w zdecydowanej większości przypadków miałyby zbyt krótką dla ciebie górną rurę... Ewentualnym rozwiazaniem byłoby sięgnięcie po Garego Fishera z geometrią Genesis w rozmiarze 19" - ramy o tej geometrii mają bardzo niski przekrok (zmieściłbyś się w 19"), a jednocześnie są długie. No, ale rowery Garego z geo Genesis kosztują jednak sporo więcej, niż Hexagon V6...

Pozdrówko ze zdumieniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, wezme 19' :mellow: a swoja droga znalazlem na necie taka tabelke, nie wydaje wam sie, ze rozmiary ram sa zawyzone?

 

MTB

 

Wzrost Wzrost Długość nogi Długość nogi Rama Rama

Stopy i cale cm cale +/- 1 cm +/- 2.5 cale cm

4.10+ 145 27 69 13 33

5.0+ 152 28 71 14 36

5.2+ 157 28 71 15 38

5.4+ 162 29 74 16 41

5.6+ 167 29 74 17 43

5.8+ 172 30 76 18 46

5.9+ 175 30 76 19 48

5.10+ 177 31 79 20 51

6.0+ 182 33 84 21 53

6.2+ 187 34 86 22 56

6.4+ 192 35 89 23 58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam takie pytanie zamierzam kupić ten rower http://allegro.pl/item397676009_umf_freddy...ja_jedyny_.html czy on nie będzie na mnie za mały mam 186cm wzrostu a ta rama to 15 a tak pozatym co o nim sądzicie nada sie do fr? myślałem o konie stinky ale niestety 5000zł to maks ile moge wydać a używki wolałbym nie brać bo nigdy nie wiadomo czy wszystko z nim ok a ten freddy wydaje się ok konstrukcja podobna do kony więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema , to znowu ja , za bardzo nie ufam tym kalkulatorom bo śmieszne liczby mi wychodza więc tu spytam , http://www.allegro.pl/item397302848_mongoo..._20_tanio_.html taka oto rama dla mnie czyli człowieka o 186 cm wzorstu i 90 cm od krocza do ziemi będzie dobra ? Głównie chodzi mi o to żebym nie wyglądał jak bym pożyczył rower od młodszego brata :huh:

 

--- 15.07.08.:

 

Dziękuje za jakże liczne odpowiedzi , tylko napiszcie je jeszcze raz bo przez przezroczysty kolor czcionki nie bardzo moge coś przeczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

 

 

mam problem z wyborem odpowiedniego rozmiaru.Mam 177cm i raczej bede bral cube ktory ma rozmiar albo 18 albo 20.

Dlugosc nogi od krocza wynosi okolo 86-88cm.Patrzylem na tabele i jakos nie jestem pewny co do wyboru.

 

 

 

 

 

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu pytałem o najlepszy dla mnie rozmiar ramy. Tym razem chciałbym zapytać, który rozmiar wybrać dla dziewczyny o wzroście 164 i długości nogi 76 cm. Chodzi mi o ten rower: http://www.velo.com.pl/www/rower.php?m=0&s=7&id=242 Dodam jeszcze, że wszystkie "damki" zostały z góry odrzucone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic rame Leader Fox Cocaine. Sa 2 wielkosci 14'' i 16'' rower bedzie mi sluzyl do Dirtu/ Lekkiego Freeride i do zwyklej dynamicznej jazdy. Mam 185cm wzrostu. 14'' jest mniejsze w gornej rurze o 3cm z tego co wyczytalem. Ktory rozmiar mam wziac 14 wyglada na bardziej wytrzymala??

 

Portsze o szybka odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ecia
Od zadawania takich pytań jest odpoiwiedni temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...