Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

krissmann... Jeśłi chcesz zachować chociaż minimalną funkcjonalność roweru, to weź większy - 16". Dlaczego minimalną? Bo na dualu głównie się lata, a rama 16" i tak jest dla Ciebie za mała do normalnej jazdy. Jeśli nie zamierzasz skupiać się wyłącznie na technicznych trickach, ale też np. pozjeżdżać sobie w terenie, to weź 16".

Nie spamuj. Cocaine, to chyba najpopularniejsza rama "dual", więc sam poszukaj, To nie jest temat o opiniach n.t. ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z wyborem rozmiaru. Chce złożyć duala i nie wiem czy kupić rame 14' czy 16' cali, mam 180c wzrostu 82cm od ziemi do krocza, a przy okazji co sądzicie o ramie: LEADER FOX COCAINE ?

 

Jeśli chodzi o miasto to tylko 14" będzie łatwiej z wszelakimi trickami. W terenie czy to 14 czy 16 i tak nic nie zdziałasz więc bierz najmniejszy. Ja przy 186 cm miałem 14" i była gucio. Jeśli chodzi o stary model tej ramy to polecam, wytrzymywała dużo katuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kolega poda, jak zamierza jeździć (choć strzelam, że jeszcze sam dokładnie nie wie ;)), bo do tricków tak, ale jako że dual to taki popularny rower do wszelkiej extremy na początek, to może krissmann będzie próbował namiastki DH, a wtedy już na 14" za bardzo kierą nie pomacha w zakrętach, jak o kolana będzie zahaczał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar ramy nadaje sie dla mnie w rowerze Kross Level a2? Mam 165cm wys. i 77cm. ziemia-krocze ;) Nie wiem czy 17 nie bedzie za mała i 19 za duża, a zakup jest na lata. Mam 16 lat więc jak na swój wiek jestem dosc niski i moge jeszcze urosnac, wiec wole kupić rozmiar przyszłościowy :P. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio chyba dasz radę oszacować swój ostateczny wzrost? Ile cm masz teraz, ile ma ojciec i dziadek...

A w tej chwili - istotne jest, jak szybko rośniesz. 19" to jednak sporo jak na twój obecny wzrost - 17" byłoby dużo sensowniejszym wyborem; tym bardziej, że z wypowiedzi forumowiczów wynika, że na Levelach o rozmiarze 19" jeżdżą ludzie o wzroście od 185 cm wzwyż. Jeśli czujesz, że w ciągu nadchodzących kilku miesięcy wystrzelisz w górę o co najmniej kilkanaście cm - bierz 19". Jeśli obawiasz się, że nie - doradzałabym jednak 17".

Pozdrówko alternatywne :P

 

PS. O, Helevorn mnie wyprzedził; a m. in. właśnie jego miałam na myśli, pisząc o wysokich użytkownikach 19" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planowałem kupno sztywniaka i nie miałem wątpliwości co do rozmiaru ramy(no może małe, bo zastanawiałem się między 19-20"). Jednak zdecydowałem się na fulla do XC.

 

Mam 181-182 cm max. PRAWIE 18 lat, czyli pewnioe urosne jeszcze kilka cm. Oto rozmiarówka Posiona dla modelu Arsen

http://extreme-shop.nazwa.pl/shop/product_...products_id=778

co to w ogóle za liczby? Dlaczego nie jest podane w calach? Obecnie jeżdżę na ramie 21.5" cala i uważam że jest...dobra. Znaczy się da się jeździć(tak mi doradzili "specjaliści" w sklepie Rowmix, mam nadzieję że wy się lepiej znacie i nie każecie mi znów takiej kozy kupować :) ).

 

Potrzebne jest jeszcze coś prócz wzrostu? Mogę zmierzyć...

 

Pozdrawiam

 

P.S.Wolę kupić ramę z małym "zapasem" niż idealną na teraz, bo jak już będę coś zmieniał to wpierw amor, przerzutki, a ramę może tak za dwa-trzy lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynika, że na Levelach o rozmiarze 19" jeżdżą ludzie o wzroście od 185 cm wzwyż.

Bez przesady , jest tak krótka , że 180 nie będzie za bardzo wyciągnięty .

Co do pytania jot23 - 17" przy 165 cm jest akurat , 19" zdecydowanie za duża.

co to w ogóle za liczby? Dlaczego nie jest podane w calach? Obecnie jeżdżę na ramie 21.5" cala i uważam że jest...dobra

Kubus18

W takim razie , bierz tą 52 cm , bo to daje 20,5 " - ja przy 182 cm. jeżdzę na takiej (20" , 605 mm. długość górnej rury i jest OK.) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam zamiar zakupić Meride Crossway 10-V ( Link: http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?...r=61&id=409 ).

Mój wzrost to 173cm, noga 77cm. Rozmiar ram to 46/48/52/55 cm w przeliczeniu na cale 18/19/20/21.

 

Skłaniam sie ku 48 cm / 19'. Czy to odpowiedni rozmiar dla mnie??

 

Z góry dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jestem tu nowa i mam ogromny problem z zalupem roweru gdyż każdy radzi mi inaczej, ale do rzeczy chcę zakupic sobie rower damski trekkingowy i mam problem z dobraniem rozmiaru , proszę niech ktoś mi doradzi mam 170 cm wzrostu i 83 cm długość nóg od ziemi do kroku i nie wiem jaką ramę dobrać bo kross produkuje 17, 19,21 a kellys tylko 17 i 20 . A myśłałam o Kellysie ale jeden chyba za mały a drugi za duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , jednak jeszcze nie zamówiłam roweru bo się dalej waham gdyż radzicie mi aby wziąśc 17 stkę na mój wzrost 170 cm i 83 cm dł nogi ale mam też pytanie czy aby tak samo odnosi się wielkość do rowerów górskich jak i do trekkingowych? Może poda mi ktoś specyfikację trekkingów tzn. rozmiary ram na jaką wielkość są przeznaczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , chce kupic sobie rame , mam 186 wzrostu i 90 cm od ziemi do krocza , wczesniej miałem kellysa magnusa z 2005 roku w rozmiarze 21 cali i chciałbym czegoś o zbliżonej geometri więc jaka długoś rury podsiodłwej a jaka długość górnej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ramę do sprzedania spokojnie na 180 cm zrostu!! 22" RAVEN'a CroMo

 

 

Wydaje mi sie, bo większość forumowiczów mówiło ,że taki rozmiar jest w sam raz na kogoś o takim wzroście

 

 

Witam ponownie , jednak jeszcze nie zamówiłam roweru bo się dalej waham gdyż radzicie mi aby wziąśc 17 stkę na mój wzrost 170 cm i 83 cm dł nogi ale mam też pytanie czy aby tak samo odnosi się wielkość do rowerów górskich jak i do trekkingowych? Może poda mi ktoś specyfikację trekkingów tzn. rozmiary ram na jaką wielkość są przeznaczone?

 

 

Więc powiem tak:) Mam tyle samo wzrostu i jestem dziewczyną...Wszystko zależy od tego jaki model kupujesz- czy męski- czy damski- no i dodatkowo do tego dochodzi firma. Z jakiej firmy chciałabyś sobie kupić?

 

Jestem po mierzeniu ram na sobie więc mogę Ci w tym pomóc :D POzdrawiam

 

Tak jak mówi Ecia 17 to w sam raz ...nawet to górna granica dla 170 cm...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...