Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny - przynajmniej długość nóg podaj..

Tak, to można tylko wróżyć. Z nóg to też mało precyzyjne ale już bardziej.

Poza tym jak będziesz na niej jeździć? Bo może do dłuższych wypraw enduro akurat by pasowała, ale to dość "ostry" rowerek, więc już do skoków itp szaleństw bierze się najczęściej mniejsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost: 183cm

Od ziemi do krocza: 83cm

 

Czy ten rower: Radon ZR Pro ´´Breeze´´ w wersji 20 cali nie będzie dla mnie za duży do lekkiego XC (nawet nie tyle XC co spokojna jazda po lesie długie odcinki ~70km) i od czasu do czasu na dłuższe wycieczki ~120km.

 

Tu dwie osoby o takim samym wzroście pytały też o te Radony to może teraz mi pomogą ;) ile mi tam może zostać miejsca na klejnoty?

Niestety nie mam możlwiości przymierzenia tego roweru jak i żadnego cuba.

 

Mierzyłem w sklepie Felta q900 19,5 cala i był bardzo ok jak dla mnie a Radon to musiałbym w ciemno ;).

Do tej pory jeździłem na takim starym stalowym góralu co miał 50cm od środka korby do końca rury podsiodłowej i było ok na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka Piłka: kupuje nowy rower, wybór padł na Krossa A2 bądź A4 ze względu na cenę (a2-999zł a4-1300zł) oczywiście z aukcji. Czy posiada ktoś właśnie jeden z tych dwóch modeli (a2, a4) z moimi parametrami ciała (196cm, 96 od kroku w dół) w ramie 21 cali? Interesują mnie indywidualne odczucia kierowcy ;) Nie mam zamiaru wydać ponownie kaski i męczyć się na małym bajku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiarów to mam inne - 187/90cm i używam ramki 19" z pełnym zadowoleniem, więc też sądzę, że 21" powinna być dla Ciebie ok...

Sztycę mam 400mm, zostaje mi ok. 3cm rezerwy, mostek zmieniłem na 120mm ale na krótszym też bym dał radę.

Tak na oko, nie wyliczając z konkretnych parametrów Twojej budowy ciała i nie biorąc pod uwagę preferencji, stylu jazdy ;)

a2-999zł a4-1300zł
drobna uwaga - co to za ceny?! O ile wiem, to A4 jest droższy, ale też nie kosztuje 3k? OCB?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sorry, źle tak jakoś przeczytałem ;) To się więcej nie powtórzy :P

 

Jeszcze chciałem dodać małą radę - nie przywiązuj się zbyt do zalet wychwalanych w mocno przesłodzonym opisie aukcji...

A rowerek nie waży w tej konfiguracji 12,9 kg, ale jakieś 13,4-13,8.

Mimo wszystko sam mam A4 i polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka Piłka: kupuje nowy rower, wybór padł na Krossa A2 bądź A4 ze względu na cenę (a2-999zł a4-1300zł) oczywiście z aukcji. Czy posiada ktoś właśnie jeden z tych dwóch modeli (a2, a4) z moimi parametrami ciała (196cm, 96 od kroku w dół) w ramie 21 cali? Interesują mnie indywidualne odczucia kierowcy ;) Nie mam zamiaru wydać ponownie kaski i męczyć się na małym bajku ;]

 

Przy wzroscie okolo 188 cm mam A4 z rama 19 cali ze sztyca 40 cm (pare cm zapasu mam).

 

Przy Twoim wzroscie mysle, ze 21 cali bedzie akurat (tylko pamietaj od razu przy zakupie zmienic sztyce, bo te dodawane do Krossow maja tylko 27 cm).

 

I jesli miedzy A2 a A4 jest 300 zl roznicy to bierz A4 - ze wzgledu na rame...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam problem - kroci mnie ten kross A4, ale zostały tylko 17' i 21' w dobrej cenie (takiej na ktora mnie stac), mam 182cm, wysokosc do kroku 78cm, czy rama 17' nie bedzie dla mnie za mala, co ewentulanie musialbym zmienic w rowerze, zeby dobrze na niej "siedziec" niebardzo mam jak przymierzyc ten rower, jezeli nie A4 17' no to pozostaje mi unibike evolution 19'.jezdzic mam zamiar po miescie jak i konkretniejsze do lasku, w teren.Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...