Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie radzę nadrabiac 2" sam jeżdżę na ramie 17" mając 183 cm wzrostu i dość długie nogi i jest to poprostu męczarnia, sztycę już drugą załatwiłem, długi mostek sprawia, że rower stracił skrętność. Lepiej poszukaj czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W najbliższym czasie szykuje się zakup Kross Panic

 

OTO ON

 

Dostępne rozmiary ramy: 15", 17", 19"

 

Mam 178cm wzrostu i 15 lat, ostatnio nie rosnę ;)

 

Zastanawiam się między 15" a 17".

 

Gdyby był to zwykły XC, na mój wzrost pasuje rama 17".

 

Jest to jednak inny typ roweru, jaką ramę dobrać dla siebie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auch :

ja też mam 168 cm mam krossa a2 rozmiar 17 i jak stane okrakiem nad ramą to mam może kilka cm luzu a jak podniose minimalnie koło do góry to już nic nie wyszło , jak bym zeskoczył nad ramę do bicie jaj murowane, to jak Ty jeździsz, że dajesz rade na 19,5 ?? :)

 

A tak na marginesie to myśle nad zmianą ramy i zastanawiam sie nad czymś lekkiem za około 1500 (górna granica)

waże jakieś 62 kilo i właśnie szukałbym czegoś w rozmiarze 16 a nawet 15, myślałem nad boplightem bo lekki (oprócz tego że jest brzydki i nie podejdzie pod vki :)) no i jest 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja dotykam kroczem rurę nawet jak stoje a luzu to mam tyle ile zdołam sobie wgnieść :)

czyżbym był jeszcze niższy niż mi sie wydaje ?? mi w sklepie doradzili 17 ale popatrzyłem na te pierwsze obrazki odnośnie dobierania rozmiarów i według nich to moja 17 jest za duża, jestem na niej troche wyciągnięty ale to też wina mostka. Jak wsiadłem na 19 to ona była już dużo za duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że ma mocowanie pod vki :) tylko ciekawe ile waży, zresztą to nie jest teraz ważne bo najpierw musze sobie zarobić na ramke a zanim to nastąpi to carbon może być już używany tylko w tosterach :P

btw. czy w moim podpisie wyświetlają sie znaki japońskie ??

sorry za ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie czy moze bedziecie wiedziec co to za wielkosc ramy po zdjeciu:

Nowyobraz-2.jpg

 

mam 1.90 m i wydaje mi sie ze jest on troche na mnie za maly, ale nie jestem pewien. Rower mam w polsce a aktualnie jestem w niemczech i jak cos to bym sobie kupil jakis fajny o odpowiedniej ramie do wzrostu tylko nie wiem jaka pasuje(Nadajacy sie na zjazdy z gor i po miescie, "prosta rama" i dobry do wheelie) ;)

 

#up

tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kupiłeś, to po co pytasz? Na oko po takim zdjęciu nikt ci nie określi wielkości ramy. Fakt pozostaje jednak faktem: to jest makrokesz, niezależnie od tego, gdzie i za ile go kupiłeś.

Lepiej opisz, jakiego typu rower teraz masz zamiar nabyć. Konkretnie: jaki typ ramy, a może nawet jaka marka. Na 190 cm wzrostu teoretycznie do XC szukałabym między 20-22", ale to są bardzo indywidualne dla każdej firmy produkującej ramy sprawy: wysokość komina podsiodłówki (czyli de facto jak nisko jest przekrok), długość górnej rury... W fullach jeszcze inaczej to wygląda.

Pozdrówko precyzujące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam zamiar wziasc cos na styl

http://www.jehlebikes.de/image_gr/trek_fuel90_06.jpg . Tez Treka, tez salonowego, ja to nazywam prosta rama :whistling:

 

"Fakt pozostaje jednak faktem: to jest makrokesz, niezależnie od tego, gdzie i za ile go kupiłeś."

To co wedlug ciebie nie jest makrokeszem i dlaczego moj jest :P ? Czytalem tamten topic i widocznie go nie zrozumialem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym stylu, to celowałabym tak, jak podałam wyżej - ale byłoby najlepiej, gdybyś mógł się przymierzyć. Długość górnej rury ma rówjież duże znaczenie dla wygody i dla bezpieczeństwa - a poszczególne firmy potrafią się pod tym względem bardzo różnić.

Wątku makrokeszowego nie rozwijam, bo temat nie po temu. Jesteś ciekawy? Zadaj pytanie w temacie o makrokeszach (tym rozbudowanym).

Pozdrówko empiryczne :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...