Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam właśnie na dniach sprawić sobie Kelly'sa Salamandra z 2006 roku.

Mam 171 czm wzrostu i 77 cm od podłoża do krocza. I zasatanawiam sie nad wyborem rozmiaru ramy.

Mam do wyboru 17,5" i 19,5". Wg różnych obliczen wydaje sie że 17,5" bedzie najlepsza.

No i mam 17 lat i raczej wątpie że jeszcze urosne, najwyżej kilka cm, a rower ma mi starczyc na bardzo długo. Jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jezeli bys w przyszlosci urosl to zawsze mozna troche wyciagnac rame na mostku, sztycy i siodelku.

Dlatego wg. mnie zawsze lepsza jest rama zbyt mala niz zbyt duza.

Przy swoich wzroscie bedziesz czul sie zdecydowanie lepiej na siedemnastce.

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kumpel ma wysokosc kolo 197cm i czy rama dualowa 17 cali bedzie dobra?

http://www.allegro.pl/item116166271_point_...is_rewelka.html cos takiego chodzi o kolor czarny i cena max 330zl

 

Aha zeby nie bylo ze to ja sprzedaje i reklama nie jest to moja aukcja i nikomu nie polecam i nie robie zadnej reklamy tylko chce moj kolega zlozyc rower i nie wiemy czy ta rama bedzie spoko dla niego czy nie bardzo?

 

Widze tyle tu osób a nikt nie odpisuje :)

Edytowane przez Kagasaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Kagasaka

 

niestety sam wzrost tu niewiele daje

 

po pierwsze zmierz odleglosc od krocza do ziemi i na podstawie tej wielkosci dopiero mozna okreslic potrzebna wielkosc ramy. X*0,57/2,54=wielkosc ramy w calach.

 

po drugie znajac juz potrzebny rozmiar trzeba okreslic "styl", wiec jezeli jezdzisz bardziej sportowo to rama numer mniejsza

 

zas jezeli chodzi o "korekty mostkiem" to uwazam ze to juz kosmetyka dobrze dobranej ramy a poza tym w dualu dlugi mostek to nieporozumienie :)

 

to chyba tyle

 

pozdrawiam

 

michal

Edytowane przez kadargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy nieco po lesie jezdzic i skakać po hopkach.Ja mam prodigy jonny bravo on mowi ze dla niego torche za mala.Myślelismy o 16 cali ale nie bylo zadnej do 330zl kolor czarny mat.Znalazlem tylko taka na linku wygląda na taka jak moj prodigy tylko wieksza.

Edytowane przez Kagasaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to pisalem w innym poscie wiec ctrl-c ctrl-v :)

 

niestety sam wzrost tu niewiele daje

 

po pierwsze zmierz odleglosc od krocza do ziemi i na podstawie tej wielkosci dopiero mozna okreslic potrzebna wielkosc ramy. X*0,57/2,54=wielkosc ramy w calach.

 

po drugie znajac juz potrzebny rozmiar trzeba okreslic "styl", wiec jezeli jezdzisz bardziej sportowo i w wymagajcym terenie takim jak lesne sciezki to rama numer mniejsza a jezeli sa to dlugie szybkie i po twardym to moze byc numer wieksza.

 

zas jezeli chodzi o "korekty mostkiem" to uwazam ze to juz kosmetyka dobrze dobranej ramy

 

to chyba tyle

 

Witam,

Zamierzam właśnie na dniach sprawić sobie Kelly'sa Salamandra z 2006 roku.

Mam 171 czm wzrostu i 77 cm od podłoża do krocza. I zasatanawiam sie nad wyborem rozmiaru ramy.

Mam do wyboru 17,5" i 19,5". Wg różnych obliczen wydaje sie że 17,5" bedzie najlepsza.

No i mam 17 lat i raczej wątpie że jeszcze urosne, najwyżej kilka cm, a rower ma mi starczyc na bardzo długo. Jak myślicie??

 

ja mam 178 cm wzrostu i mam rame 17,5 ale jezdze duzo w lesie i swiadomie kupilem mniejsza zeby uzyskac efekt zwrotnosci :P

 

pozdrawiam

 

michal

Edytowane przez kadargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----------------------

 

Ponieważ Lf ma krótkie rury górne zdecydowanie proponuję rower 20 "

 

Właśnie różnica w geometrii ram LF jest znaczna przy 18' i 20'

 

bv0_593.jpg

bo0_398.jpg

 

Aby siedziec wygodnie na 20' sztyce mam wyciagnieta mniej wiecej tak jak na 1szym zdjeciu, z kolei przy 18' brakuje mi 1-2cm dlugosci sztycy. Z kolei ogladajac zdjecia Waszych rowerow, czesto widze naprawde dlugie sztyce.

Edytowane przez willi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mma pytanie!

Otóz przymierzam sie do kupna kolarki na alllegro i wiele ram ma wielksoc 59cm ...akurat w tych rowerach co mnie interesuja...i teraz moje pytanie...czy przy 200cm wzrostu da sie na takiej ramie jeździc? NIe zalezy mi na super sportowej sylwetce..ale tez nie chce jeździc jak na skladaku, czy wyższe wyciagniecei sztycy siodelka zniweluje troche te braki wielkosciowe, plus dłuzszy mostek kierownicy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. niedawno nabyłem GF Wahoo'06. przy moim wzroście 187cm., przymierzałem sie do 19 i 21 i zdecydoweałem się na ten drugi, bo 19 zdecydowanie mi nie leżała (jakos niebardzo podoba mi się styl na wysuniętą sztycę). mój problem jest następujący: czuję że ta ramka jest troszkę za długa i proszę o pomoc co i na co mam wymienić (zmienić) żeby pozycja była bardziej komfortowa. dodam tylko że preferuje raczej spokojny styl jazdy (dłuższe trasy, głównie szosa, czasem las, bez górek, hopek itp. dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

od pewnego czasu nosze sie z zamiarem kupna roweru, a mianowicie KTM tobstone, niestety rozmiary w jakich jest ona oferowana to 17" i 19", a najlepsza dla mnie bylaby rama 18" - mam 178cm wzrostu i 82cm od ziemi do krocza. Na ktora rame powinienem sie zdecydowac i jakie bede konsekwencje i roznice w prowadzeniu w roznych warunkach tych rowerow?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeliczalem te wszystkie wzorki do wyboru ramki i wycodzilo mi ze bedzie dobrs ramka o rozmiarze 19". Mam 188cm wzostu i posiadam ramke 22" meride hfs-a special edition i podnosze przednie kolo do 19cm nad ziemia. I jak tu maja sie te wzorki sprawdzac i dodam do tego ze do ramki 22: potrzebuje sztycy 400mm bo 350 jest schowana na 11 cm a ja waze 83kg wiec wole nie ryzykowac ze sztyca!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm.. a ja bym powiedział, że 19" to optymalny rozmiar roweru do XC dla osoby o wzroście rzędu 180-185 cm. Wyższa to już kloc, przy którym trzeba się pilnować z powodu wysoko umieszczonej górnej rury. 20" to już rower na asfalt, czy w miarę równe ścieżki - w poważniejszym teerenie zawadza jak jasny gwint.

Mam 184cm wzrostu, nie wydaje mi się, żebym miał jakieś nadzwyczaj krótkie nóżki, a na 19" ramie śmigało mi się bardzo dobrze (przynajmniej dopóki nie zacząłem bawić się w widelce o skoku >100mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... mam zamiar kupic tego Radona i mam problem z dobraniem ramy... o przymiarce nie ma mowy poniewaz ten rower mozna kupic jednynie przez internet

 

mam 184cm i dł. mojej nogi to 83cm (zmierzone tak jak to jest opisane w pierwszym poście)

 

umiecie powiedziec jaka rama bedzie mi najbardziej odpowiadała czy moze podac jeszcze jakies wymiary??

 

dzieki

Edytowane przez 01LukasZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...