Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie pomóżcie, bo sobie włosy z głowy powyrywam... Zdecydowany na LF nie wiem jaki rozmiar ramy wziąć.

 

Sprawdziłem:

http://www.wrenchscience.com/WS1/Secure/Fitting/Height.asp

 

Wychodzi coś koło 18'.

 

Za to jak sprawdzam 'w terenie - na żywo':

 

Kumpela ma LF 18' - u niej jeżdżę na max wyciągniętej sztycy, a nawet czasem myślę, że chętnie bym wyciągnął 1cm więcej. Za ta jak w sklepie się przymierzałem do 20' to właśnie ta była ok. Tylko, że jeżdziłem tylko kawałek po prostym terenie. Raczej wolę mieć palce na pedale i wyprostowaną nogę...

 

181 cm, 82 cm od podłogi do krocza.

 

geometria:

 

mtb_gent.gif

 

plz. help!

Edytowane przez willi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci wygodniej na 20" - bierz 20". Twój wzrost dopuszcza taki rozmiar ramy MTB - choć już w zasadzie na styk. Zależy jeszcze, jak jeździsz - jeśli ostrzej, ramka powinna być ciut mniejsza; jeśli spokojniej - może być większa. Taka jest zasada - ale od zasad czasami robi się odstępstwa :) .

Pozdrówko indywidualne :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem się jeszcze raz dokładnie. Wyszło mi że do krocza mam 86 cm, co daje ramę 19,3. Z tego wynika i tak też czuję, że idealna byłaby 19'. Bliżej do 20' ale mówią, że lepiej wziąć cal mniejszą. W sklepie koleś szybko powiedział mi że mój rozmiar to 19' - 19,5... Dalej nie wiem co zdecydować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gla

Rozmiar tej ramy - 570 mm.

 

-----------------------

willi 6.07.2006, 22:23 Post #202

 

Fresh meat

 

Postów: 16

Wiek: brak

Sprzęt:

 

Ludzie pomóżcie, bo sobie włosy z głowy powyrywam... Zdecydowany na LF nie wiem jaki rozmiar ramy wziąć.

Ponieważ Lf ma krótkie rury górne zdecydowanie proponuję rower 20 "

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar ramy mam dobrać do Garego Fishera Advance? Mam 162cm i 75 cm od podłogi do krocza, rower będe używał do jazdy po mieście oraz jeżdżenia w terenie, niekoniecznie lekkim... Dodam, że jescze dużo urosnę, więc proszę o pomoc w dobraniu większej ramy, ale żebym jeszcze teraz mógł jeździć! Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bikerow :(

 

Niedawno kupilem krossa jednak rozmiar ramy na naklejce nie odpowiadal rzeczywistemu rozmiarowi ramy, wiec zadzownilem do dystrybutora(na naklejce 19" a rzeczywisty rozmiar 21") :)

Powiedzieli mi ze wymienia tylko rame na taka jaka powinna byc i na taka jaka chcialem czyli 19".

 

PS

I tu pojawia sie pytanie czy zostawic 21" na 180cm czy zmienic na 19".Sadze, ze do jazdy po lesie pasowac bedzie 19" a nie 21".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...