Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat niekoniecznie - ale to zależy jeszcze od długości rąk. Przy ramie 19" wyciągnięcie sztycy właściwe do długości nogi zniweluje praktycznie różnicę długości między ramami.... A siodełko będzie powyżej kierownicy i to pokaźnie.

Ale szczególnie w tym przypadku przymiarka jest zdecydowanie wskazana.

 

Ja mam odpowiednio 176 i 85-86. Jak wygląda maestro 19" widać w garażu :)

 

Edit: napisz do forumowicza ZbyszekZmysichKiszek  - ma maestro 21 (fakt, że po "modernizacjach" daleko idących) ale zawsze :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym 21', z tego względu, że 19' może być za krótka z mostkiem 10 cm. 19' po rurze ma 59 cm, co daje 600-605 mm horyzontalnie i z mostem 100 mm wychodzi 705 mm, czyli troche mało, o co najmniej 10 mm. Z drugiej strony, most 11 cm to nic dziwnego w crossie. Żeby łatwiej dobrać rozmiar, wklej wyniki XC z kalkulatora.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam tak ale samemu wieczorem kobita pomoże :D

 

Top Tube Length
53.6 - 54 Cm
Seat Tube Range CC
57.6 - 58.1 Cm
Seat Tube Range CT
59.3 - 59.8 Cm
Stem Length
10.1 - 10.7 Cm
BB Saddle Position
73.8 - 75.8 Cm
Saddle Handlebar
54.7 - 55.3 Cm
Saddle Setback
10.7 - 11.1 Cm
Seatpost Type
Setback

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 65 ale nadal sam, rozumime, że pomiar do dołu poziomicy. Wyniki teraz tak

 

Top Tube Length
55.1 - 55.5 Cm
Seat Tube Range CC
57.6 - 58.1 Cm
Seat Tube Range CT
59.3 - 59.8 Cm
Stem Length
10.7 - 11.3 Cm
BB Saddle Position
73.8 - 75.8 Cm
Saddle Handlebar
56.7 - 57.3 Cm
Saddle Setback
10.7 - 11.1 Cm
Seatpost Type
Setback

 


Powiedz mi jeszcze w przypadku Thigh i lower leg mierze tak jak się kończy noga czy do końca poziomicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standover Height Range
30.7 - 31.3 Inches
Virtual Top Tube Length
23.6 - 24 Inches
Stem Length
9.8 - 11.4 Cm
BB Saddle Position
73 - 74.5 Cm
Saddle Handlebar
53.8 - 55.4 Cm
 
 
 

Ja dostałem takie wyniki, dalej jest zle. 

 

Tak jak sie konczy noga. pomierz się z 5 razy jeszcze, dokładnie jak na filmikach/zdjeciach, będziesz miał dane do kolejnych rowerów, bo geometria, a raczej 3 nietypowe wymiary w przypadku tego Maestro, to mało by kupować w ciemno. Chyba że ewidentnie bedzie widać że 19' lub 21'.

 

 

CO JA PISZE, jest ok. Rama horyzontalnie to od 600 mm do 610 mm dla 26er i crossa, dla 29er od 615 do 625 mm. Most 10 lub 11 cm dla 26er i. 8-9 cmdla 29er

 

19' ma horyzontalnie nie ma 605 mm ma wiecej, bo te 3 pomiary to KPINA. Na podstawie tych 3 wymiarów nic nie jest pewne.

 

Zapytaj jaka jest długość rury środek środek w 19' i 21' i pomierz się jeszcze by zweryfikować wymiary, to się musi dać dobrać  :wallbash:

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mierzone z kobietą :D

 

wymiary:

Actual Inseam88 Cm
Trunk57 Cm
Forearm36 Cm
Arm71 Cm
Thigh63 Cm
Lower Leg58 Cm
Sternal Notch152 Cm
Total Height184 Cm
 
Wyniki:
 
Top Tube Length
54.6 - 55 Cm
Seat Tube Range CC
58.2 - 58.7 Cm
Seat Tube Range CT
60 - 60.5 Cm
Stem Length
10.1 - 10.7 Cm
BB Saddle Position
78.5 - 80.5 Cm
Saddle Handlebar
54.4 - 55 Cm
Saddle Setback
7.3 - 7.7 Cm
Seatpost Type
Setback

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie:Standover Height Range

30.7 - 31.3 Inches
Virtual Top Tube Length
23.6 - 24 Inches
Stem Length
9.8 - 11.4 Cm
BB Saddle Position
73 - 74.5 Cm
Saddle Handlebar
53.8 - 55.4 Cm

 

 

Czyli wyniki są ok, wyzej masz namairy na ramy cross i 29er, a do Maestro potrzeba dł. górnej w obu do porównania, któryś będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, powracam z moim problemem - obstawiliście mi (podobnie jak różni sprzedawcy rowerów) ramę 19" dla crossa (wybrałam rower Unibike Viper albo Crossfire). Mam 169cm wzrostu, nogę 86cm. Jednak mojego wybranego roweru nie mogę nigdzie dostać w tym rozmiarze, a na dodatek ostatni dwaj sprzedawcy zasugerowali mi, że jednak powinnam według nich brać ramę 17"... Jeździłam i na ramie 17 i 19, ale w zasadzie różnicy większej nie widziałam, może kilka dni odstępu też zrobiło swoje, ale w sumie chyba wszystko zależało od ułożenia mostka (jest regulowany)...

 

Zastanawiam się, czy rama 17 to nie będzie jednak błąd, bo: mam długą nogę, więc siodełko jest dość wysoko. Czy kierownica w ramach różnych rozmiarów też jest na różnych wysokościach? Bo jeśli tak, to w ramie mniejszej kierownica będzie niżej, a więc będę bardziej pochylona i będę to musiała nadrabiać ustawianiem mostka. I czy tak mocno wysunięta sztuca siodełka w ramie 17" dla mojej długiej nogi nie będzie jakoś, nie wiem, negatywnie wpływała na rower, na jazdę, nie może się np. złamać, czy coś..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanownych forumowiczów.

Jakiś czas temu pytałem się Was o dobór odpowiedniej ramy w crossie Merida,ale z powodu braku pasującego rozmiaru i ogólnie po większych przemyśleniach dałem sobie spokój z rowerami tego typu.W większości będę poruszał się po utwardzanych drogach i chyba powinienem bardziej rozejrzeć za jakąś szosówką,ale tu pojawia się pewien problem.Mój kręgosłup nie chce za bardzo ze mną współpracować i po przyjęciu bardziej aerodynamicznej pozycji daje mi się lekko we znaki.

Pomyślałem sobie,że być może dobrym kompromisem byłoby kupno jakiegoś fitnesa i tu mój wybór padł na Canyon Roadlite Al 6.0.

Moje pytanie jest następujące: czy to dobry pomysł,czy te rowery nadają się do dłuższej jazdy i będę odczuwał lepszy komfort?

I jeszcze jedna sprawa...rozmiar...XL czy 2XL. Mój wzrost 192,a długość nogi 93 cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Kiedyś jeździłem na ramie 19' koła 26'. Przesiadając się na koła 27,5 lub 29' też powinienem rozglądać się za rozmiarem 19? Czy rozmiar kół powoduje zmiamę rozmiaru w ramię?

 

Jeżeli rama 19 " na kole 26 " była odpowiedniej wielkości, to 19 " na kole 29 " będzie za duża, a 19 " na kole 27,5 " może być na styk lub nieco za duża - tu trzeba by się przymierzyć także do mniejszych rozmiarów :18 i 17 ".

Trzeba pamiętać, że w rowerach na większych kołach jest nieco inna geometria - wyżej znajdująca się główka ramy, czyli cały przód jest wyżej ( często jest to spowodowane amortyzatorem o większym skoku ), zresztą cała rama jest wyżej zawieszona, bo przecież osie dużych kół są na większej wysokości.

Ważne są także osobiste preferencje, bo jeden preferuje ramy mniejsze na granicy poprawnego dopasowania, a drugi woli nieco większe z niewielkim lub minimalnym zapasem - odrobinę większa rama byłaby już za duża.

Poza tym ramy różnych producentów o takim samym oznaczeniu rozmiarowym różnią się geometrią i wymiarami rur, więc to że jedna rama pasuje nie musi oznaczać, że druga też będzie OK.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś o wzroście bliskim 190cm i przekroku 90cm przymierzał się do http://allegro.pl/2016-eries-cross-dysk-alivio-blokada-27-biegow-i6115664332.html w rozmiarze 20,5"? Byłem prawie zdecydowany na Orkana 4.0 2015 21" ale niestety już niedostępny. Alternatywą jest Kands Avangarde 2016, tutaj myślę że rozmiar 21" mógłbym brać w ciemno, w zamian za nieco słabszy osprzęt i wyższą cenę. Wizualnie też chyba wolę Eriesa.

Edytowane przez supersprint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...