Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyłącze się do tematu...

Mam 181cm  i 85 cm przekrok i zastanawiam się między dwoma rowerami: Kellys TNT 50/90 (górna rura 620 mm, 19" rama) oraz Bulls copperhead 3 (górna rura 590 mm, 18" rama) Rowery na kołach 29"...Cena nie jest wyznacznikiem...

 

Do roweru Kellys się przymierzyłem i po zeskoczeniu z siodełka jest ok ale na styk...do roweru Bulls niestety nie moge się przymierzyć...ale przymierzyłem się do roweru Giant Talon też 18 " i rurze 597mm - rama jest 2cm niżej...są to wymiary zbliżone do copperheada....myśle że wysokość ramy nie stanowi problemu...problem jest właśnie w tych 30mm różniżcy na długości w górnej rurze

 

dla nie których pewnie wybór jest prosty...problem w tym że jestem początkującym driverem i nie wiem na którym rowerze będzie jeździło się lepiej...a już na pewno nie po siedzeniu 2 minutowym na każdym z nich...lepiej tzn bardziej uniwersalnie...do rekreacji i czasem do poszalenia

 

Szosa sporadycznie - nie da się tego uniknąć...głównie lasy...nierówności, podjazdy, zjazdy itd...wypady około 25-50 km

Wiem że kellys dzięki dłuższej rurze będzie szybszy...

Czy skrócenie mostka w przypadku TNT lub wydłużenie w Bullsie wprzypadku złego wyboru załatwi sprawe?czy wpłynie to jakoś negatywnie na właściwości jezdne...Czy przy dłuższych wypadach na TNT odczuje dyskomfort pleców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie  zakup drugiego roweru. Obecnie od 3 lat korzystam z :

http://www.activsport.eu/product-pol-5910-Rower-Kross-Ascent-D-19-grafit.html

 

a przymierzam się do jako drugiego:

http://www.kross.pl/pl/2013/mtb-xc/level-a2

 

Wszystkie dane w linku, a moje dane:

płeć: kobieta

wzrost: 175 cm

długość nogi: 80 cm

długość ręki: nie wiem jak dokładnie zmierzyć.

 

Wg wzrostu wychodzi mi rama 17, wg obliczeń na podstawie długości nogi: 17,95.

 

Wybieram się po przymierzać, ale orientacyjnie chciałabym wiedzieć czego szukać, w jakim kierunku zmierzać.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

przymierzam się do kupna roweru Cube nature pro 2014. http://www.sportpoint.pl/pl/rowery-trekkingowe-cube/5742-cube-nature-pro-black-anodized-2014.html#/rozmiary_w_cm-50

 

Nie wiem która rama będzie bardziej pasowała: 50 czy 54 cm. W sklepie na razie mają tylko 54 i nie wiem czy jest sens jechać przymierzać czy czekać jak będą mieli mniejsza ramę.

 

Mój wzrost: 183 cm

Noga : 81 cm

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower chcę kupić przez neta, koleś ze sklepu mówił mi żebym przy tym wzroście wziął 17" ( sam mierzył 19" i wyszło mu ok 79 cm) ale niewiem czy nie jest to pokierowane tym, że aktualnie 19" nie ma na stanie . Dlatego pytam . 

W sklepie w moim mieście nie ma tego roweru więc nie mam możliwości przymiarki . Spróbować się na jakimkolwiek crossie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , na wstępie chciałbym powiedzieć że mam 16 lat. Chcę kupić nowy rower. W oko wpadł mi Kands Energy 1300.
Mój wzrost to 175 cm jeszcze kilka miesięcy temu miałem 168 , także jak widać jeszcze rosnę i to szybko.
Rower kupuje przez internet i mam do wyboru ramę 21" i 17".
I tu nasuwa się pytanie , jaka ramę wybrać ?
Głównie będe jeździł po asfalce chociaż będzie też kilka polnych dróg , przeważnie jeżdżę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...